Oczyść organizm dietą na wiosnę 2021
Fot. Adobe Stock/vaaseenaa
KUCHNIA 2021

Najskuteczniejsze diety oczyszczające na wiosnę 2021!

Pozbądź się toksyn ze swojego organizmu!

Aleksandra Frankowska 11 marca 2021 15:27
Oczyść organizm dietą na wiosnę 2021
Fot. Adobe Stock/vaaseenaa

Wiosna 2021 zbliża się wielkimi krokami. Raptem za kilkanaście dni będziemy mogli przywitać ją już oficjalnie, co oznacza, że sezon na lżejsze ubrania zacznie się na dobre. Jest to więc idealny moment na oczyszczenie organizmu, który po zimie spędzonej w czterech ścianach z powodu lock downu, potrzebuje pozbyć się szkodliwych substancji. Diety oczyszczające na wiosnę 2021 z pewnością sprawdzą się u każdego, kto odczuwa potrzebę dostarczenia organizmowi świeżości i nowej jakości. Oto kilka z nich, które w krótkim czasie mogą zdziałać naprawdę wiele!

Dieta oczyszczająca na wiosnę 2021: Dieta urozmaicona

Dieta urozmaicona
Fot. Adobe Stock

Aby osiągnąć zamieszony efekt oczyszczenia organizmu, dietę urozmaiconą powinno się stosować od 10 do 14 dni. Wówczas będzie dla organizmu najbardziej efektywna i bezpieczna. Jak wygląda dieta urozmaicona? Zasady są proste! Przez pierwsze 3 dni należy jeść tylko surowe lub gotowane warzy i owoce. Do tego można pić również świeżo wyciśnięte soki lub smoothie. Czwartego dnia do diety włącza się powoli ½ l fermentowanych produktów mlecznych. Może to być maślanka, jogurt czy kefir. Węglowodany, takie jak ryż, kasza czy płatki owsiane dołączają do menu od 6 dnia trwania diety urozmaiconej. Kolejna zmiana przychodzi dnia ósmego, kiedy do posiłków wprowadza się 10 dag białego sera, zaś 10 dnia można zjeść pieczoną lub gotowaną na parze rybę. Dzień 12, czyli końcówka diety urozmaiconej pozwala zjeść dopiero mięso – może to być pierś z kurczaka, cielęcina lub indyk. Ważne, aby było ono chude. Różnicę można odczuć nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Poprawi się samopoczucie oraz waga.

Dieta sokowa na wiosnę 2021

Dieta sokowa
Fot. Adobe Stock

Sama jej nazwa może brzmieć dość radykalnie i taka też jest. W jej zasadach występuje możliwość picia przez 14 dni jedynie świeżo wyciśniętych soków z warzyw lub owoców. Można rozcieńczać je z wodą, lub pić prosto z sokowirówki czy blendera, w formie smoothie. W diecie sokowej na wiosnę 2021 poleca się szczególnie napoje z jabłek, cytrusów, marchwi, selera, pomidorów. Z powodzeniem można dołączyć do jadłospisu również sok z kiszonej kapusty. Ponieważ jest to dość restrykcyjna dieta, efekty pojawią się już w pierwszych dniach. Należy jednak podchodzić do niej wyjątkowo ostrożnie.

Dieta jabłkowa jako dieta oczyszczająca na wiosnę 2021

Dieta jabłkowa
Fot. Adobe Stock

O zbawiennej właściwości oczyszczającej jabłek mówi się od lat. Dieta, którą proponujemy nie powinna jednak trwać dłużej niż 2 dni. Jak sama nazwa wskazuje, w jadłospisie powinny pojawić się tylko jabłka. Dzięki zawartych w nich pektynach, można pozbyć się z organizmu wszelkich zalegających resztek. Do menu warto dołączyć również zieloną herbatę.

Oczyszczająca dieta owocowo-warzywna na wiosnę 2021

Dieta owocowo-warzywna
Fot. Adobe Stock

To dieta szybka, ale niezwykle skuteczna. Powinna trwać maksymalnie 3 dni, a w jadłospisie figurować mogą jedynie warzywa i owoce. Jak je podawać? Zarówno w formie surowej, gotowanej, jak i pieczonej. Mogą to być zupy, przeciery, czy też kiszonki, które doskonale wzmacniają odporność organizmu na wiosnę 2021. W diecie trzydniowej nie może zabraknąć również ziołowych herbatek, które z dodatkiem cytryny obkurczą żołądek, a głód będzie wydawał się mniejszy.

Dieta oczyszczająca na wiosnę 2021: dieta zbożowa

Dieta zbożowa
Fot. Adobe Stock

Bezpieczna i sycąca, może trwać nawet do 12 dni. W jaki sposób komponować tutaj menu? Nie jest ono zbyt skomplikowane. Posiłki mogą składać się jedynie z gotowanych ziaren pszenicy lub dzikiego ryżu. Jej twórcy pozwalają również na spożywanie kiełków oraz natki pietruszki. W trakcie jej stosowania można pić także herbatki ziołowe, które idealnie oczyszczą organizm z toksyn na wiosnę 2021.

Dieta cytrynowa jako dieta oczyszczająca na wiosnę 2021

Sok cytrynowy
Fot. Adobe Stock

O tym, jak świetnie cytryny oczyszczają organizm oraz obkurczają żołądek mówi się od dawna. Warto dodać je do swojej diety na co dzień, jednak dieta cytrynowa to wprowadzenie ich w dużej ilości do menu. Posiłki przez 7 dni powinny być lekkostrawne, a między nimi należy pić sok ze świeżo wyciśniętych 2-3 cytryn. Można oczywiście rozcieńczyć go wodą, jednak nie należy dosładzać cukrem, ani miodem.

Dieta śliwkowa na wiosnę 2021

Suszone śliwki
Fot. Adobe Stock

Śliwki bardzo często można spotkać w menu wielu diet. Mają wspaniałe właściwości oczyszczające organizm, nie tylko na wiosnę 2021. Niemniej, kuracja o której mówimy może trwać maksymalnie 10 dni. Jak ją stosować? Wieczorem należy zalać wrzątkiem 10 suszonych śliwek. Rano na czczo wypić ostałą się wodę oraz zjeść śliwki. Menu powinno być lekkostrawne, bez smażonych i pieczonych potraw oraz tłuszczu. Każdego dnia rano powtórzyć czynność związaną z piciem wody i jedzeniem śliwek. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…