trendy wnetrzarskie jesien zima 2021 2022 aranzacja wnetrz modne mieszkanie drewno
Fot. AdobeStock.com
wnętrza

Trendy wnętrzarskie na jesień i zimę 2021: jak urządzić mieszkanie?

Oto zupełnie nowe podejście do aranżacji przestrzeni!

Redakcja VIVA! 21 listopada 2021 12:33
trendy wnetrzarskie jesien zima 2021 2022 aranzacja wnetrz modne mieszkanie drewno
Fot. AdobeStock.com

Projektanci obiecują, że teraz będzie nam żyło się lepiej… Jakie główne trendy w aranżacji wnętrz zyskają na popularności jesienią  i zimą 2021 roku? Czekają nas ogromne zmiany - wnętrza nabierają nowego charakteru. Kluczem do aranżacji wnętrz i ich dekorowania będzie podział mieszkań i domów na jasno wydzielone strefy. Odchodzimy też od stylu glamour na rzecz bardziej neutralnych, spokojnych aranżacji. Hitem są naturalne materiały - to dzięki nim wnętrza są bardziej przytulne. Odchodzimy od stylu loftowego na rzecz cieplejszego, bardziej klasycznego klimatu. Garściami czerpiemy ze stylu retro - wszystko, co vintage staje się niezwykle modne.
 

ZOBACZ TAKŻE: Domy modułowe są hitem 2021 roku!

 

Trendy wnętrzarskie na jesień zimę 2021 – koniec otwartej przestrzeni


To na przestrzeni ostatnich lat chyba największa z rewolucji w aranżowaniu wnętrz! Tak modne przez ponad dekadę otwarte plany mieszkań i domów okazują się tracić na popularności! Prawdopodobnie to pandemia przyspieszyła tę zmianę - otwarty plan piętra okazał się być mniej funkcjonalny. Koncepcja otwartej kuchni i salonu zdecydowanie się zdezaktualizowała. Większość z nas spędzała dużo więcej czasu w domu w ciągu ostatniego półtora roku i zdaliśmy sobie sprawę, że otwarta koncepcja świetnie prezentuje się podczas  spotkań towarzyskich, ale na co dzień jest mało wygodna. Pokoje, które wcześniej służyły za przestrzeń reprezentacyjną zostały przekształcone w wielofunkcyjne biura dla rodziców połączone z miejscem do odrabiania lekcji. Okazało się, że potrzeba prywatności stała się najważniejsza w naszych domach. Próbujemy więc dzielić przestrzeń.

Salon i kuchnia lepiej sprawdzają się jako dwa osobne wnętrza. Tam, gdzie nie możemy zrobić remontu wprowadzamy dekoracyjne parawany, które będą hitem jesieni i zimy 2021. W kolejnych latach, według specjalistów popularne stanie się stawianie blatów oddzielających kuchnię od salonu. Idea otwartej przestrzeni staje się przeszłością. Designerzy na mocniejsze wydzielenie poszczególnych stref. W swoich projektach biorą też pod uwagę wydzielanie pokoi na domowe biura i… mikrosiłownie.
 

ZOBACZ TAKŻE: Modne wnętrza na 2021: czym jest japandi?

 

 

trendy wnetrzarskie jesien zima 2021 2022 aranzacja wnetrz modne mieszkanie biuro
Fot. AdobeStock.com

 

Trendy wnętrzarskie na jesień i zimę 2021 – kolory ziemi i paleta beży

Wszystko, co ma bardziej ziemisty i neutralny odcień jest idealne na jesień i zimę 2021.  Beże zyskują na popularności jeśli chodzi o dobór farb do wnętrz. W sezonie jesień/zima 2021/22 obserwujemy też powrót brązu - jest to bardzo mocny styl lat 80-tych, który może wnieść dużo ciepła do pomieszczenia, w zależności od tego, jak zostanie użyty. Podobnie jak inne „kolor ziemi” - w 2021 roku nie zabrakło takich odcieni w ofercie popularnych sklepów wnętrzarskich. Wraca też naturalny kamień. I nie mówimy tu o marmurze, który powoli staje się mniej popularny, ale o piaskowcu, który świetnie nadaje się do nadania domowi bardziej ciepłego i przytulnego charakteru. Sensacją jest promienny jesienny pomarańcz i odcień Amberglow, które dobrze komponują się z innymi neutralnymi odcieniami, takimi jak szarość i odcienie piasku.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Styl prowansalski we wnętrzach - na czym polega jego fenomen?

 

wnetrza trendy jesien 2021
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.