3 najlepsze diety odchudzajace
Fot. Adobe Stock
KUCHNIA 2021

Trendy wiosna 2021: najmodniejsze diety tego sezonu!

Dzięki nim łatwo zrzucisz zbędne kilogramy!

Aleksandra Frankowska 13 stycznia 2021 15:27
3 najlepsze diety odchudzajace
Fot. Adobe Stock

Nowy rok – nowa Ty? Styczeń to idealny czas, aby zaplanować pewne zmiany w życiu i zacząć je wdrażać. Zaczynamy w końcu z niemal czystą kartką, dlatego często tak dobrze działają noworoczne postanowienia. I chociaż za oknem jeszcze zima, to ani się obejrzymy i zrzucimy grube kurtki. Czas więc na znalezienie odpowiedniej diety, która pozwoli zrzucić nadprogramowe kilogramy, które udało nam się zebrać podczas lockdownu oraz świątecznej rozpusty. Oto trzy diety 2021, które Ci w tym pomogą - schudnij w 2021 roku!

Dieta objętościowa 2021

Jak sama jej nazwa wskazuje, dieta 2021 opiera się ona na objętości produktów, czy też na gęstości energetycznej żywności. Ta z kolei świadczy o ilości kalorii, które zawarte są w jednym gramie danego produktu.

Majówka 2020
Fot. STOCK ADOBE

Jedzenie, które ma niewiele kalorii, ale ma dużą masę – np. pomidory, arbuzy, jabłka. Te produkty mają również niską wartość energetyczną. Z kolei wysoką gęstość energetyczną mają produkty z dużą ilością kalorii, ale o małej masie – np. cukierki.

Dieta ta opiera się również na produktach z dużą zawartością wody, a więc na owocach i warzywach. Schudnij z nią w 2021 roku!

Dieta fleksiwegetariańska 2021

Niektórzy twierdzą, że nie jest to dieta, a sposób odżywiania. Jak sama nazwa wskazuje – dominuje w niej elastyczność oraz produkty wegetariańskie.

Zdrowe warzywa i owoce rozłożone na stole
Fot. Stock

Co ciekawe, dieta opiera się głównie na produktach roślinnych, ale dopuszcza odstępstwa w postaci mięsa. Statystycznie mówi się, że fleksiwegetarianie żyją o 4 lata dłużej oraz ważą 15% mniej od osób nie stosujących się do ich zaleceń. Schudnij z nią w 2021 roku!

Dieta DASH 2021

Jadłospis tej diety 2021 bardzo przypomina dietę śródziemnomorską. Jedną z głównych zasad jest maksymalne obniżenie poziomu spożycia soli.

Łosoś z warzywami
Fot. ©ketrik17/fotolia

Dieta 2021 pozwala schudnąć w 4 miesiące nawet do 8 kilogramów. Podstawę stanowią warzywa i owoce, mięso je się w ograniczonej postaci – zamiast niego ważnym produktem są ryby.

Prawidłowo ułożony jadłospis pozwala na obniżenie ciśnienia tętniczego oraz cholesterolu. Schudnij z nią w 2021 roku i zyskaj zdrowie! 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.