Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images
TRENDY WIOSNA 2020

Dieta SIRT - hit na wiosnę 2020! To dzięki niej Adele schudła 45 kg!

Poznaj tajniki diety SIRT i zastosuj ją wiosną 2020!

Marta Baran 7 maja 2020 17:15
Poznaj szczegóły
Fot. Getty Images

Adele zaskakuje już nie tylko mistrzowskim głosem, ale niesamowitą metamorfozą o której mówi obecnie cały świat. Znana i uwielbiana wokalistka spektakularnie schudła ponad 40 kilogramów, a wszystko to zasługa diety SIRT. Adele to nie jedyna osoba, którą pokochała ten sposób odżywiania. Do tego grona dołączyła również siostra księżnej Kate – Pippa Middleton. Nic w tym dziwnego, że dieta znalazła swoich sprzymierzeńców – stosowanie się do jej zasad sprawia, że chudnie się w zaskakująco szybkim tempie, a ponadto wygląda się młodziej. Specjalnie dla Was postanowiliśmy wziąć ten temat dokładnie pod lupę!

Dieta SIRT – hit na wiosnę i lato 2020!

Wiosną 2020 wszyscy szukamy możliwości schudnięcia! Dieta SIRT jest obecnie jedną z najbardziej kuszących opcji! DIETA SIRT jest oparta na sirtuinach, czyli enzymach, które mają wpływ na nasz organizm, ponieważ chronią komórki przed stanami zapalnymi oraz chorobami. Według badań są pomocne w regulacji metabolizmu, wspomagają budowanie masy mięśniowej oraz spalają tłuszcz. W ostatnim czasie o tym sposobie odżywiania zrobiło się głośno na całym świecie - powstało wiele publikacji oraz książek, które pozwolą dokładnie poznać sirtfood i wdrożyć w życie jej zasady. Ostatnio w programie Dzień Dobry TVN na ten temat postanowiła wypowiedzieć się jedna z autorek poradnika „Jedz i chudnij z dietą SIRT”, Magdalena Jarzynka–Jendrzejewska. Jak powiedziała w wywiadzie:

Pierwsze trzy dni to jest spożywanie 1000 kalorii, potem przechodzimy na 1500”. Jednak jak podkreśla, to nie kaloryczność jest tu najważniejsza, a sięganie po produkty które w swoim składzie maja dużo sirtuinów.

Dieta Adele - jak ją stosować?

Eksperci do spraw żywienia, którzy badają wpływ sirtfood na nasz organizm, zauważają, że włączenie sirutin do menu powoduje szybsze spalanie tłuszczu oraz reguluje metabolizm. Jeżeli chcemy aktywować sirutiny w naszym ciele, musimy włączyć do diety produkty bogate w polifenole, które wchodzą w reakcję z białkami. Do takiej grupy żywności należą m.in.: 

Dwadzieścia produktów, po które należy sięgać na diecie SIRT:

 • papryczka chilli
 • kapary
 • kakao
 • gorzka czekolada
 • kawa
 • oliwa z oliwek
 • zielona herbata
 • jarmuż
 • lubczyk
 • pietruszka
 • daktyle
 • czerwona cebula
 • czerwona cykoria
 • rukola
 • soja
 • truskawki
 • kurkuma
 • orzechy włoskie
 • kasza gryczana
 • seler naciowy

Jak przejść na dietę SIRT? Zacznij wiosną 2020!

Dieta trwa w sumie trzy tygodnie i jest podzielona na dwie fazy. Pierwszy etap to ograniczenie się do spożywania trzech zielonych soków (zawierających na przykład: jarmuż, rukolę, pietruszkę, seler, zielone jabłka, sok z cytryny, zieloną herbatę) oraz jednego posiłku z duża zawartością sirtuinów. Ważne, aby dziennie przyjąć 1000 kalorii. Drugi etap trwa 14 dni. Przez dwa tygodnie powinno się spożywać trzy posiłki również oparte na tym enzymie oraz jeden zielony koktajl. Wszystko zależy od efektów, jakie chce się uzyskań, jednak warto wprowadzić nowy nawyk żywieniowy pod kontrolą dietetyka. Wielu specjalistów zaleca połączenie diety z ćwiczeniami – efekty będą szybciej zauważalne oraz poprawi się samopoczucie.

Czy dieta sirtfood jest bezpieczna? Poznaj opinię specjalisty

Szybkie chudnięcie brzmi bardzo zachęcająco - czy jednak jest to bezpieczne? "Pewne wątpliwości budzą szybkie efekty diety. Lubimy spektakularne metamorfozy i błyskawiczne efekty. Warto wiedzieć, że szybki spadek masy ciała podczas takiej restrykcyjnej diety to po prostu spadek glikogenu i wody. Z pewnością warto włączyć do naszego codziennego jadłospisu produkty pełne polifenoli i związków biologicznie czynnych, które są rekomendowane nie tylko w diecie Adele, lecz także w świetne udokumentowanej diecie śródziemnomorskiej, czy też mniej modnej, ale ciągle obowiązującej piramidzie żywieniowej". - komentuje dietetyk Krzyżanowska. Co jeszcze mówi ekspertka?

Niestety, nauka nie mówi nam zbyt wiele o diecie SIRT. Wiemy, że sirtuiny faktycznie przyczyniają się do regulacji metabolizmu glukozy i tłuszczów w odpowiedzi na zmiany poziomu energii. Dodatkowo, ograniczenie kalorii może spowalniać procesy starzenia. Badania na myszach pokazują, że gryzonie z wyższym poziomem SIRT6 żyją dłużej niż myszy z grupy kontrolnej. Podobne wnioski można wyciągnąć z badań... drożdży. Jednak jak wiemy, wnioski oparte o badania na drożdżach, myszach czy komórkach macierzystych ciężko przenieść człowieka - dietetyk Krzyżanowska dla serwisu gazeta.pl

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adele Fanclub (1.1k) (@adeles.fanclub)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.