Akcja WWF #godzinadlabaltyku
Fot. AKPA
O tym się mówi

Anita Sokołowska i Reni Jusis pokazały na Instagramie swoje bardzo stare zdjęcia!

Tak wspierają akcję WWF #godzinadlabaltyku! Jakie gwiazdy do nich dołączyły?

Marta Cieplak 3 marca 2021 20:30
Akcja WWF #godzinadlabaltyku
Fot. AKPA

Na Instagramie pojawia się coraz więcej zdjęć gwiazd, i nie tylko gwiazd, na plaży nad Bałtykiem. Niektóre są wykonane w zeszłym roku, inne 20, a inne 30 lat temu. Co je łączy? Hashtag #godzinadlabałtyku i wspieranie WWF w ramach corocznej akcji „Godzina dla Ziemi”. W tym roku w Polsce WWF postanowił uświadomić nam i politykom, jak będzie wyglądać nasza przyszłość bez Bałtyku i zachęca tym samym do podpisania petycji w tej sprawie skierowanej do premiera. Sentymentalne zdjęcia na Instagramie z tym hashtagiem mają zwrócić uwagę całej Polski na ten palący problem. Jak zareagowały gwiazdy?

Godzina dla Bałtyku – akcja WWF 2021 i petycja do premiera

„A co, jeśli Bałtyk jaki pamiętamy, zobaczymy już tylko w muzeum? Ocalmy Bałtyk nim zatęsknimy. Potrzebujemy morza by żyć i odpoczywać. A teraz morze potrzebuje nas. Bałtyk umiera. Brakuje mu tlenu, Traci swoje bogactwo i swoich mieszkańców. Zróbmy to dla Bałtyku i wszystkiego, co w nim kochamy” mówi Hubert Urbański w spocie na stronie głównej www.godzinadlaziemi.pl zachęcając do podpisania petycji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by WWF Polska (@wwfpolska)

W filmie widzimy też wirtualne muzeum Bałtyku, w którym wszystko, co znamy i kochamy, jest już tylko wspomnieniem. Zabieg ten ma nas zmusić do zastanowienia i sprawić, że zadziałamy. Jak? Podpisując petycję i mówiąc o akcji głośno także na Instagramie wykorzystując #godzinadlabałtyku. Gwiazdy już to robią!

Gwiazdy wspierają akcję Godzina dla Bałtyku 

Do działania natychmiast przystąpiły znane osoby z show-biznesu. Jako jedna z pierwszych swoje zdjęcie z Mielna z lat 90. Miała na im długie włosy i jest niemal nie do poznania!

Szybko zareagowała także aktorka Katarzyna Zawadzka wrzucając swoje zdjęcie z dzieciństwa. 

Przyszłam tu na świat i miałam szczęście przeżyć pierwsze lata mojego życia właśnie nad polskim morzem, z którym od zawsze i na zawsze jestem związana.Dlatego dziś w momencie kiedy to wyjątkowe morze jest zagrożonezachęcam Was wraz z @wwfpolska w ramach ogólnoświatowej akcji Godzina dla Ziemi WWF do podpisania petycji skierowanej do Premiera wzywającej do ochrony Bałtyku, która pomoże powstrzymać tę katastrofę.

Do akcji dołączyła też Anita Sokołowska, gwiazda serialu Przyjaciółki:

Czy możesz sobie wyobrazić siebie bez doświadczenia magnetycznego zachodu słońca nad Bałtykiem? Szczerze mówiąc - Ja - NIE !!!

Swoje zdjęcie opublikowała także supermodelka Marta Dyks:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Marta Dyks (@martadyks)

I piosenkarz Łukasz Zagrobelny:

Bałtyk... morze, z którym mam mnóstwo wspaniałych wspomnień, pierwszy wakacje z Rodzicami, później kolonie i obozy... żadne inne miejsce na świecie nie ma takiego zapachu, klimatu. Nigdzie nie ma tak pięknych wschodów i zachodów słońca...Niestety, aktualny stan Bałtyku nie jest najlepszy. Bałtyk i jego mieszkańcy wymierają. Dlatego w ramach tegorocznej Godziny dla Ziemii WWF wszyscy mamy misje, podpisać petycję wzywającą do ochrony Bałtyku.

Czekamy na kolejne zdjęcia gwiazd i na te wasze. Bo liczy się każda osoba, która pospisze petycję i każda, która głośno powie o tej sprawie! 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?