5 hoteli ekologicznych w Polsce
Fot. Canva
VIVA EKO!

Oto 5 hoteli w Polsce, które dbają o naturalne środowisko!

Sprawdź, gdzie warto pojechać na weekend!

Aleksandra Frankowska 17 września 2021 19:30
5 hoteli ekologicznych w Polsce
Fot. Canva

Trend ekologiczny w Polsce rozwija się coraz intensywniej. Ludzie kupują ubrania z drugiej ręki, sortują śmieci, oszczędzają wodę i zmniejszają zużycie plastiku. Można zauważyć, że nurt ten zaczyna rozwijać się niemal w każdej dziedzinie naszego życia i zaczyna dotykać również turystyki. W Polsce istnieje bowiem kilka miejsc - hoteli i hosteli - w których można spotkać ciekawe rozwiązania związane z troską o naturalne środowisko. Sprawdziliśmy, co mają do zaoferowania ekologiczne hotele!

1. Eco Tatry Hotel

Wyjątkowe miejsce, położone u podnóża Tatr, które od początku swojej działalności wyznaje zasadę dbania o naturalne środowisko. Goście mogą nie tylko wypocząć wśród niezwykłych krajobrazów, ale również skorzystać z ekologicznych udogodnień, które oferuje hotel. Miejsce to działa zgodnie z czterema filarami, do których należą natura, ekologia, cisza oraz zdrowie.

2. Hotel Ramka w Poznaniu

To miejsce w stolicy Wielkopolski wyróżnia się niezwykłą dbałością o środowisko naturalne! Cały budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne pobierało tyle energii elektrycznej, co bezprzewodowy czajnik! Niemożliwe?! A jednak! Trójwarstwowe szyby elewacji pozwalają na ograniczenie strat energii. W ten sam sposób działa w tym obiekcie ogrzewanie. Wodę podgrzewają specjalne kolektory słoneczne, a energia częściowo pozyskiwana jest również z ognisk fotowoltaicznych. To również pierwsze miejsce w Poznaniu umożliwiające ładowanie elektrycznych samochodów całkowicie bezpłatnie. To dopiero ekologiczne rozwiązanie!

3. Arłamów Hotel 

Od początku istnienia, hotel czynnie angażuje się w proekologiczne akcje i chętnie wprowadza nowe rozwiązania w duchu zero waste dla swoich gości. Miejsce to położone jest blisko natury, dlatego traktuje ją z ogromnym szacunkiem i dbałością. Hotel otrzymał tytuł Eko Janosika 2018 w kategorii Przedsiębiorstwo z ramienia Krajowej Rady Ekologicznej. Wyposażony jest we własną elektrociepłownię, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz całkowicie zlikwidowano plastikowe opakowania.

4. Hotel Uroczysko 7 Stawów 

Wyjątkowe miejsce z ogromną, wieloletnią historią, które powstało również dzięki zachowaniu wszelkich norm dbania o ekologię i naturalne środowisko. Miejsce to posiada własną pompę ciepła oraz oczyszczalnię biologiczną. Wprowadzono również system szarej wody, co pozwala nie korzystać z wody pitnej do czynności, które tego nie wymagają. Na terenie hotelu hodowane są zioła oraz warzywa, wykorzystywane później w kuchni lokalnej restauracji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Poznaj nasz nowy Pakiet RÓŻANA PRZYJEMNOŚĆ😃 🌹Ten kwiatowy symbol miłości 💕towarzyszyć nam będzie nie tylko w Spa by L’Occitane ale także w Restauracji! 🌹Doświadcz głębokiego relaksu, dzięki luksusowemu masażowi z różą w roli głównej. Poznaj nową kolekcję Rose Calisson z ciepłymi aromatami Prowansji ☀ 🌹W naszej Restauracji zapraszamy do delektowania się deserem inspirowanym delikatnością róży - będzie to mus z białej czekolady z sercem z puree malinowego i konfitury z róży. Zwieńczeniem różanej przyjemności będzie autorski koktajl La Rose, z zaskakującym wykończeniem i sposobem podania🤩🍨🥂 Więcej informacji na www.uroczysko7stawow.pl

Post udostępniony przez Uroczysko Siedmiu Stawów (@uroczysko7stawow)

5.  Ekologiczny Hotel Uniejów 

Ostatni hotel o którym chcemy Wam opowiedzieć to Hotel Uniejów. Do pozyskania energii wykorzystuje się tutaj specjalne kolektory słoneczne. Woda, z której korzystają goście jest naturalnie zmiękczana, co pozwala używać znacznie mniej detergentów, a do czyszczenia całego obiektu wykorzystywana jest chemia ekologiczna. W hotelu obowiązuje segregacja śmieci, a kuchnia zaopatrywana jest tylko u lokalnych dostawców. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.