9 wspaniałych miejsc!

Ksenia Krasko 9 marca 2019 16:55

Podczas podróży zazwyczaj wybieramy hotel, dopasowany do naszych potrzeb – najdroższy, najtańszy, w centrum miasta, blisko dworca, obok metra... Jednak istnieją takie miejsca, które kuszą swoją oryginalnością i zachwycają pomysłowością. Rezerwacja takiego hotelu jest przygodą samą w sobie!

Oto 9 najciekawszych i najbardziej nietypowych hoteli na świecie. Czy zdecydowałabyś się na nocleg w jednym z nich?  

1/9
Copyright @instagram.com/treehotel/
1/9

Tree Hotel, Harads, Szwecja

Widok z lustrzanej kostki, umocowanej na drzewach, jest niesamowity! Oprócz sypialni dla dwóch osób znajduje się tu salon, łazienka, a nawet taras na dachu. W hotelu znajdują się też inne, równie ciekawe apartamenty: w postaci UFO, ptasiego gniazda i ważki.

2/9
Copyright @instagram.com/cehotelsweden/
2/9

Icehotel, Jukkasjärvi, Szwecja

Hotel ze śniegu i lodu istnieje już prawie 30 lat! Materiałem jest zamarznięta woda, która nigdy nie była używana do celów przemysłowych. Każdej wiosny lód topi się, więc pokoje budowane są na nowo. Goście otrzymują bieliznę termiczną, czapki i śpiwory.

3/9
Copyright @instagram.com/chateau_de_bagnols/
3/9

Chateau de Bagnols, Rhone, Francja

Zabytek, uważany za arcydzieło romańskiej architektury, przekształcono w luksusowy hotel. Potężne mury otoczone są fosą, a widok rozciąga się na winnice Beaujolais. Wnętrza pełne są fresków ściennych i zabytkowych mebli, zdobionych przez projektantów najlepszych domów mody.

4/9
Copyright @instagram.com/v8hoteltheoriginal/
4/9

V8 Hotel Motorworld Region Stuttgart, Böblingen, Niemcy

Hotel dla prawdziwych miłośników samochodów! Projekt pomieszczeń wykorzystuje elementy i części zapasowe aut, a także rzadkie pojazdy w całości: można więc przespać się w starym Cadillacu, albo wynająć sypialnię znajdującą się w garażu.

5/9
Copyright @instagram.com/attraprevesattrapreves/
5/9

Attrap'Rêves, Alpy Górnej Prowansji, Francja

W tym hotelu goście mogą cieszyć się pobytem w bąbelkach z przezroczystego i elastycznego materiału, który odbija słońce w ciągu dnia, a także chroni przed owadami i wilgocią w nocy. Podłoga z trawy i widok na gwiaździste niebo to miłe dodatki.

6/9
Copyright @instagram.com/museumhotel/
6/9

Museum Hotel, Kapadocja, Turcja

Hotel w jaskiniach Kapadocji jest w rzeczywistości "muzeum mieszkalnym". Każdy z 30 pokoi zdobią cenne, a w niektórych przypadkach bezcenne antyki z czasów hetyckich, rzymskich, seldżuckich i osmańskich.

7/9
Copyright @instagram.com/wowtravelspots/
7/9

Montana Magica Lodge, Neltume, Chile

Magiczna górska chata wygląda jak wulkan, porośnięty bujną roślinnością. Gdyby nie otwory okienne na kilku poziomach, hotel wyglądałby jak część leśnego krajobrazu. Jedynym sposobem na wejście jest most podwieszany. Pokoje wyposażone są w wanny, rzeźbione w jednym kawałku drewna.

8/9
Copyright @instagram.com/themantaresort/
8/9

The Manta Resort, wyspa Pemba, Tanzania

Byłby to zwykły hotel wypoczynkowy nad morzem, gdyby nie pływający pokój. "Underwater Room" znajduje się w odległości 250 metrów od brzegu. Ogromne okna podwodnej sypialni zapewniają cudowny widok na życie ryb rafowych, kałamarnic i ośmiornic.

9/9
Copyright @instagram.com/unusualhotel/
9/9

Dog Bark Park Inn, Cottonwood, Idaho, Stany Zjednoczone

Oto hotel dla prawdziwych wielbicieli psów! 10-metrowy beagle nazywa się Pretty Willy. Pokoje znajdują się w jego… brzuchu.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.