najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku Hilfiger 2
Fot. Sotheby's Intenational via The Grosby Group/Forum
domy gwiazd

Najdroższe domy, które gwiazdy kupiły w 2021!

Te luksusowe rezydencje są warte fortunę…

Redakcja VIVA! 3 stycznia 2022 18:10
najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku Hilfiger 2
Fot. Sotheby's Intenational via The Grosby Group/Forum

Gwiazdy uwielbiają inwestować w nieruchomości. To oczywiście doskonała lokata kapitału, ale też świetna okazja do pokazania swojego statusu materialnego. Szukanie i urządzania nowego domu to zapewne dla najbogatszych też wielka przyjemność. W 2021 roku gwiazdy chętnie kupowały i sprzedawały nieruchomości. Jakie lokalizacje wybierały? Czy decydowały się na piękne rezydencje w Hollywood czy może szukały czegoś z dala od Los Angeles? Na jakie kwoty opiewały największe transakcje? Oto najdroższe nieruchomości kupione i sprzedane przez celebrytów w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Leonardo DiCaprio sprzedał swój piękny dom?

Najdroższe domy gwiazd 2021 - Ellen DeGeneres i Portia de Rossi, domy o wartości 45 i 55 milionów dolarów


Późnym latem DeGeneres i de Rossi sprzedały swoją najdroższą posiadłość za 55 milionów dolarów. Piękna rezydencja w wiejskim klimacie w Montecito kupiły zaledwie w 2020 roku za 49 milionów dolarów. Ale to nie jedyny dom, który sprzedała słynna para. Dziennikarka i aktorka postanowiły również pożegnać się z domem w Beverly Hills, który podobno sprzedały za jedynie 45 milionów dolarów. Tę nieruchomość kupiły od Adama Levine'a w 2019 za 42,5 miliona dolarów. Jak widać a obu transakcjach panie zyskały spory majątek.
 

najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku ellen
Fot. Trullia viaThe Grosby Group/East News

Najdroższe domy gwiazd 2021 - Tommy Hilfiger, 45 milionów dolarów


Projektant mody Tommy Hilfiger i jego żona Dee Ocleppo rozpoczęli 2021 rok sprzedażą swojego domu w Greenwich w Connecticut za 45 milionów dolarów. Ocleppo zdradziła w jednym z wywiadów, że dom w stylu europejskim był „w ruinie”, kiedy kupili go za 31,4 miliona dolarów w 2010 roku. Teraz to prawdziwa perełka!

najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku Hilfiger
Fot. Sotheby's Intenational via The Grosby Group/Forum


Najdroższe domy gwiazd 2021 - Bette Midler, 45 milionów dolarów


Penthouse Bette Midler na Upper East Side mierzy ponad 900 metrów kwadratowych - to prawdziwy pałac jak na nowojorskie standardy. Artystka i jej mąż, Martin von Haselberg byli jego właścicielami przez 25 lat. W 2021 sprzedali je za 45 milionów dolarów.


Najdroższe domy gwiazd 2021 -Mark Zuckerberg, 53 miliony dolarów

W marcu tego roku Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan wydali aż 53 miliony dolarów na ziemię na hawajskiej wyspie Kauai - w ten sposób powiększyli swoją posiadłość, którą zakupili w 2014 roku za ponad 100 milionów dolarów! Podobno słynne małżeństwo ma na celu ochronę dzikiej przyrody.

CZYTAJ TEŻ: Oto willa, która kryje tajemnicę słynnego zdjęcia Marlona Brando…


Najdroższe domy gwiazd 2021 - Kanye West, 57,3 mln dolarów


Nie jest tajemnicą, że Kanye West jest fanem ekstremalnego minimalizmu, a dom w Malibu, który kupił we wrześniu tego roku za 57,3 miliona dolarów, idealnie pasuje do jego gustu. Nadmorska willa, zaprojektowana przez Tadao Ando jest w całości wykonana z betonu i szkła.

najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku kanye west
Fot. SplashNews.com/East News

Najdroższe domy gwiazd 2021 - The Weeknd, 70 milionów dolarów

The Weeknd naprawdę zaszalał! W 2021 roku kupił za 70 milionów dolarów rezydencję w Bel Air. Posiadłość jest niezwykle luksusowa, a w domu znajduje się siłownia, sauna, kino i aż dwa baseny. Gwiazdor nie musiał martwić się o remont - dom przeszedł gruntowną renowację zanim muzyk go kupił. Teraz, choć bryła ma klasyczny kształt, w środku zachwyca nowoczesnym wnętrzem.

najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku sprzedaz kupno
Fot. Redfin / BACKGRID / Backgrid UK / Forum


Najdroższe domy gwiazd 2021 - Calvin Klein, 85 milionów dolarów


Po 34 latach projektant mody Calvin Klein sprzedał posiadłość w East Hampton za 85 milionów dolarów w lipcu tego roku. W 1987 roku zapłacił za nią zaledwie 4 miliony dolarów. XIX-wieczny dom to prawdziwe arcydzieło architektury.


Najdroższe domy gwiazd 2021 - Jeff Bezos, 78 milionów dolarów


W owianej tajemnicą transakcji założyciel Amazona Jeff Bezos i jego partnerka Lauren Sanchez kupili w czerwcu tego roku 6 hektarów ziemi na hawajskiej wyspie Maui. Chociaż oficjalna cena, jaką Bezos zapłacił za nieruchomość nie jest znana, lokalni eksperci od nieruchomości oszacowali ją na około 78 milionów dolarów. Na terenie znajduje się rezydencja utrzymana w hawajskim stylu.

najdrozsze domy gwiazd w 2021 roku cena
Fot. Ethan Kwon/Mega / The Mega Agency / Forum

 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?