Zaglądamy do wnętrz domu, w którym gwiazdor mieszkał w Hollywood!

Redakcja Viva! 24 lutego 2021 17:30

Marlon Brando to jedna z największych gwiazd wszech czasów. Jego długa kariera i burzliwe życie przeszły już do legendy Hollywood. Jak mieszkał aktor? Jak wyglądał dom, w którym spędzał prywatne chwile? To właśnie ta piękna rezydencja w Hollywood Hills jest jednym z najważniejszych domów Brando. To tu powstało słynne zdjęcie, które przeszło do historii. Brando zsotał sfotografowany we wnętrzach tej willi ze swoim pierwszym Oscarem w 1955 roku (aktor zdobył w swojej karierze dwie statuetki). Dom trafił niedawno na sprzedaż. Wystawiony został za 4,295 miliona dolarów.
 

Rezydencja Marlona Brando w Hollywood Hill - tu powstało słynne zdjęcie ze statuetką Oskara

Rezydencja utrzymana jest w stylu śródziemnomorskim. Na uwagę zasługuje jej położenie, dom leży na zboczu nad Sunset Strip, a z jego okien rozciągają się wspaniałe widoki na Los Angeles. Nieruchomosć została zaprojektowana przez słynnego architekta AF Leichta w 1926 roku. Od tego czasu uległa znacznej modernizacji, ale zachowała niesamowity klimat. 

 Charakterystyczne elementy architektoniczne widoczne są juz z zewnątrz - niezwykła wieża i czerwona dachówka zapewniają baśniowy wygląd budynku. Kręta kamienna ścieżka prowadzi do ciężkich, zabytkowych drzwi wejściowych, które otwierają się na wyłożony kafelkami frontowy hol ze schodami prowadzącymi w dół do nieformalnego salonu. Okna łukowe nadają przestrzeni gotycki charakter. Wewnątrz na sufitach pięknie prezentuja się belkowania, a klimat nadaje wnętrzom kominek w salonie. Biblioteka z wbudowanymi półkami, oświetlona słońcem jadalnia i nowoczesna kuchnia z białymi kafelkami na podłodze to kolejne pomieszczenia, które zachwycają swoją prostotą i elegancją.  

1/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
1/5

Nieruchomość ostatnio zmieniła właściciela pod koniec 2018 roku, kiedy John Gilbert Getty - z rodziny potentata naftowego J.Paula Getty'ego - kupił ją za 3,9 miliona dolarów.

2/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza salon
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
2/5

Salon zaaranżowany został w przytulny sposób. Możemy sobie wyobrazić, jak Marlon Brando odpoczywał tu w 1955 roku po gali rozdania Oskarów…

3/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza sypialnia
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
3/5

Na drugim piętrze znajdują się cztery sypialnie, na górę wchodzi się po krętych schodach.

4/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills widok na Los Angeles
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
4/5

Główna sypialnia ma własną werandę i część wypoczynkową.

5/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza lazienka
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
5/5

Łazienka urządzona w stylu retro jest prosta i funkcjonalna.

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?