Zaglądamy do wnętrz domu, w którym gwiazdor mieszkał w Hollywood!

Redakcja Viva! 27 marca 2022 11:25

Marlon Brando to jedna z największych gwiazd wszech czasów. Jego długa kariera i burzliwe życie przeszły już do legendy Hollywood. Jak mieszkał aktor? Jak wyglądał dom, w którym spędzał prywatne chwile? To właśnie ta piękna rezydencja w Hollywood Hills jest jednym z najważniejszych domów Brando. To tu powstało słynne zdjęcie, które przeszło do historii. Brando został sfotografowany we wnętrzach tej willi ze swoim pierwszym Oscarem w 1955 roku (aktor zdobył w swojej karierze dwie statuetki).

ZOBACZ TAKŻE: Straszne dzieciństwo, nieszczęśliwe miłości. Oto życie Marlona Brando...

Rezydencja Marlona Brando w Hollywood Hill - tu powstało słynne zdjęcie ze statuetką Oskara

Rezydencja utrzymana jest w stylu śródziemnomorskim. Na uwagę zasługuje jej położenie, dom leży na zboczu nad Sunset Strip, a z jego okien rozciągają się wspaniałe widoki na Los Angeles. Nieruchomość została zaprojektowana przez słynnego architekta AF Leichta w 1926 roku. Od tego czasu uległa znacznej modernizacji, ale zachowała niesamowity klimat.


Charakterystyczne elementy architektoniczne widoczne są juz z zewnątrz - niezwykła wieża i czerwona dachówka zapewniają baśniowy wygląd budynku. Kręta kamienna ścieżka prowadzi do ciężkich, zabytkowych drzwi wejściowych, które otwierają się na wyłożony kafelkami frontowy hol ze schodami prowadzącymi w dół do nieformalnego salonu. Okna łukowe nadają przestrzeni gotycki charakter. Wewnątrz na sufitach pięknie prezentują się belkowania, a klimat nadaje wnętrzom kominek w salonie. Biblioteka z wbudowanymi półkami, oświetlona słońcem jadalnia i nowoczesna kuchnia z białymi kafelkami na podłodze to kolejne pomieszczenia, które zachwycają swoją prostotą i elegancją.  

1/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
1/5

Nieruchomość ostatnio zmieniła właściciela pod koniec 2018 roku, kiedy John Gilbert Getty - z rodziny potentata naftowego J.Paula Getty'ego - kupił ją za 3,9 miliona dolarów.

2/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza salon
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
2/5

Salon zaaranżowany został w przytulny sposób. Możemy sobie wyobrazić, jak Marlon Brando odpoczywał tu w 1955 roku po gali rozdania Oskarów…

3/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza sypialnia
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
3/5

Na drugim piętrze znajdują się cztery sypialnie, na górę wchodzi się po krętych schodach.

4/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills widok na Los Angeles
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
4/5

Główna sypialnia ma własną werandę i część wypoczynkową.

5/5
Dom Marlona Brando w Hollywood Hills jak wygladaja wnetrza lazienka
Copyright @Courtesy of Marc Silver of Compass
5/5

Łazienka urządzona w stylu retro jest prosta i funkcjonalna.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.