podroze-po-koronawirusie-gdzie-pojechac-2020-wakacje-samoloty-loty-3
Fot. Adobe.Stock.com
PODRÓŻE

Świat po koronawirusie: 4 trendy w podróżowaniu na 2021 rok!

Gdzie i jak będziemy wyjeżdzać po zakończeniu pandemii koronawirusa?

Redakcja VIVA! 23 stycznia 2021 13:31
podroze-po-koronawirusie-gdzie-pojechac-2020-wakacje-samoloty-loty-3
Fot. Adobe.Stock.com

Pandemia koronawirusa na pewno zmieni branżę turystyczną. Nawet kiedy już świat wróci do normy podróżowanie będzie miało inny charakter niż dotychczas. Portal South China Morning Post przewiduje, że po pandemii dojdzie do wyodrębnienia czterech podstawowych trendów w podróżowaniu, które ukształtują naszą rzeczywistość w czasach po koronawirusie. Jakie to tendencje?

Nowe trendy w podróżowaniu po pandemii koronawirusa

Strach przed zagrożeniami zdrowotnymi płynącymi ze strony turystyki masowej i samego przemieszczania się może zmusić branżę turystyczną do transformacji. Widmo kolejnej epidemii może zwrócić nas w stronę bardziej zrównoważonej turystyki.

Wakacje po koronawirusie - trend #StayAtHome

#Zostawdomu - to hashtag, który towarzyszy nam od początku pandemii. Początkowy szok związany z izolacją, po tygodniach został zastąpiony przystosowaniem się do nowej sytuacji. Przebywanie w domu i organizowanie czasu wolnego w domowych pieleszach nie jest już tak dużym wyzwaniem jak wcześniej. W połączeniu z pogarszającą się sytuacją materialną społeczeństwa może zaowocować dużo rzadszymi wyjazdami na urlopy. Oczywiście nadal będziemy chcieli odpoczywać! Naturalne jest więc, że będziemy szukać bliskich lokalizacji. Wakacje w kraju zamieszkania będą coraz bardziej popularne.

Etyczna turystyka czyli wakacje na łonie przyrody

Międzynarodowy protest, dotyczący etycznego traktowania zwierząt to odpowiedź na informacje, dotyczące możliwego pochodzenia koronawirusa z chińskiego czarnego rynku sprzedaży zwierząt. Odejście od nieetycznych praktyk, związanych z turystyką przyrodniczą nabierze zatem jeszcze większego znaczenia po zakończeniu pandemii. Publikowanie na Instagramie zdjęć z przejażdżki na słoniu czy podziwiania tygrysów, trzymanych w klatkach będzie absolutnie w złym guście! Turystyka będzie koncentrować się na wspieraniu ochrony środowiska naturalnego, bez ingerencji w nie.

Palcem po mapie… turystyka wirtualna

Jak zaspokoić głód podróży, kiedy nie mamy na nie środków finansowych? Kiedyś czytaliśmy książki i oglądaliśmy filmy. Dziś dołączają do nich wirtualne podróże. Wszystko to dzięki rozwojowi branży informatycznej. Transmisje na żywo, wideokonferencje i wirtualne wycieczki stały się powszechne. Chcesz poznać odległe miejsca? Teraz światowej sławy muzeum sztuki, możesz odwiedzić podczas wirtualnej wycieczki. I to bez konieczności wychodzenia z domu.

Turystyka w służbie planety

Do tej pory wakacje dla większości z nas były czasem egoistycznej przyjemności. Efekt? Zaśmiecone plaże Tajlandii, zadeptane górskie szlaki. Pandemia koronawirusa może zmienić to podejście. Od jakiegoś czasu trwa już wyraźny zwrot w stronę troski o środowisko naturalne. Ograniczenie swojego sladu węglowego to zadanie dla każdego z nas. Może więc warto kolejny lot samolotem do Azji zamienić na spływ kajakowy jedną z polskich rzek? A jeśli już

Od szeroko rozpowszechnionych zdjęć miast o mniejszym zanieczyszczeniu powietrza i wody po powrót dzikiej fauny i flory do wcześniej nieistniejących przestrzeni naturalnych, wysłano wyraźne przesłanie. Jako kolektyw ludzie muszą lepiej dbać o naszą planetę. Wpłynie to niewątpliwie na decyzje związane z podróżą po koronawirusie.

podroze-po-koronawirusie-gdzie-pojechac-2020-wakacje-samoloty-loty-7
Fot. Adobe.Stock.com

podroze-po-koronawirusie-gdzie-pojechac-2020-wakacje-samoloty-loty-8
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.