stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Zapomnij o zwykłych ubraniach do samolotu! Jak teraz będziemy podróżować?

Specjalny kombinezon dla pasażerów samolotów będzie hitem?

Redakcja VIVA! 14 maja 2020 17:30
stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com

Pandemia koronawirusa zmieniła tak wiele w naszym codziennym życiu. Możliwość podróżowania po świecie to jeden z ważniejszych elementów, który został nam odebrany na czas zagrożenia koronawirusem. Niektórzy z nas nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie wybiorą się na wakacje do dalekich krajów, inni czekają na uruchomienie lotów, bo muszą odbyć ważne biznesowe podróże, jeszcze inni odliczają dni do momentu, kiedy będą mogli wreszcie zobaczyć swoje rodziny, przebywające na innym kontynencie. Jeśli jednak myślimy, że będziemy podróżować samolotami w identyczny sposób jak przed rozpoczęciem epidemii, to jesteśmy w błędzie. W najbliższych miesiącach, kiedy dojdzie do wznowienia lotów, będziemy potrzebować mnóstwa dodatkowych zabezpieczeń. Część z nich, jak noszenie maseczek, badanie temperatury ciała na terminalach czy dezynfekcja kabiny samolotu będzie obowiązkowa, część zabezpieczeń to już wolny wybór pasażerów. Do tej drugiej grupy mogą należeć specjalne kombinezony, które pozwolą podróżnym czuć się bardziej komfortowo podczas lotu!

Podróżowanie w dobie koronawirusa: kombinezon na lot samolotem

Włoszka Lucia Scarampi zarezerwowała lot do Nowego Jorku z Rzymu na 30 kwietnia 2020. Była zdenerwowana podrożą! Chciała jednak polecieć do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć się z mężem, którego nie widziała od trzech miesięcy. Jej siostra i partnerka biznesowa projektantka mody Marta Scarampi wpadła na rozwiązanie, które miało pomoc Lucii spokojnie znieść podróż. Zaprojektowała więc dla niej oddychający kombinezon, który ta mogła założyć na ubranie i nosić podczas lotu. Pomysł okazał się genialny. „Lot był całkowicie surrealistycznym doświadczeniem - w samolocie było dziewięć osób z Rzymu do Nowego Jorku” - zdradziła Lucia w wywiadzie dla portalu Fast Company. „Nosząc kombinezon, czułam się naprawdę chroniona”, dodaje. Po przylocie Lucia zdjęła garnitur przed drzwiami mieszkania, wywróciła go na lewą stronę i wrzuciła do małej torby na zakupy, którą następnie oddała do pralni chemicznej. Siostry Scarampi szybko postanowiły wprowadzić kombinezon do sprzedaży w swoim butiku online!

Cały zestaw kombinezon plus maska i woreczek na przechowywania kosztuje 1945 zł. Poszczególne elementy możesz też kupić osobno. Kombinezon podróżny Deco jest wykonany z wytrzymałego, lekkiego, wodoodpornego jedwabiu. Zajrzyj na stronę domu mody Marta Scarampi, znajdziesz tam więcej informacji o kolekcji i samej marce, założoną przez dwie siostry Scarampi w Turynie.

stroj-do-samolotu-marta-scarampi-1
Fot. mat. prasowe

Kombinezon ma gumkę w talii, jedną na dole rękawów i jedną na dole spodni, aby zapewnić komfort i sportowy wygląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zanieczyszczenia nie dostają się do środka. Górna część wyposażona jest w kaptur, który chroni włosy. Maseczka, sprzedawana w zestawie, wykonana jest z tego samego materiału, co kombinezon - razem wszystkie elementy tworzą spójną stylizację. Co sądzicie o tym pomyśle?

stroj-do-samolotu-marta-scarampi-5
Fot. mat. prasowe

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.