stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com
O tym się mówi

Koronawirus. Wakacje 2020. Rząd utrzymał zakaz lotów do dwóch krajów!

Gdzie nie możemy latać?

Redakcja VIVA! 15 lipca 2020 18:31
stroj-do-samolotu-marta-scarampi-4
Fot. Adobe.Stock.com

Do 28 lipca br. rząd przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym. W stosunku do poprzedniego rozporządzenia nie zmieniono nic na liście krajów, do których można podróżować samolotem. Mimo wszystko decyzja jest zaskakująca, bo wciąż nie można polecieć z Polski do Portugalii i Szwecji. 14 lipca wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Nie zmieniono nic względem poprzedniego rozporządzenia.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) obowiązuje do dnia 14 lipca 2020 r. W związku z tym konieczne jest wydanie nowego rozporządzenia wprowadzającego zakazy w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po ww. terminie. Treść projektu względem obowiązującego aktualnie rozporządzenia nie ulega zmianie - czytamy w uzasadnieniu.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 15 lipca 2020 r. i traci moc z dniem 28 lipca 2020 r. Zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem Szwecji i Portugalii. Można latać też do Wielkiej Brytanii, Czarnogóry, Gruzji, Japonii, Kanady, Albanii, Korei Południowej i Ukrainy.

Nie możemy latać do Szwecji i Portugalii

Utrzymanie zakazu lotów do Szwecji i Portugalii jest dosyć zaskakujące. Gdy rząd ogłosił, że od 16 czerwca przywraca możliwość wykonywania lotów międzynarodowych do i z Polski. W pierwszej kolejności na uruchomienie połączeń zdecydował się tylko WizzAir. Niestety na kilkanaście godzin przed startem rząd wtedy zakazał lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Szwecji i Portugalii. Tamten zakaz miał obowiązywać do 30 czerwca. Na loty od 1 lipca na trasy do tych krajów bilety były więc normalnie sprzedawane przez różnych przewoźników. Teraz zakaz obowiązuje do 28 lipca. Czy to ostateczna data? Musimy czekać na konkretne decyzje w tej sprawie. 

loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.