Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE
WAKACJE 2020

Wakacje 2020 w dobie pandemii - na plażach powstaną sektory dla turystów? 

Tak będzie wyglądał urlop nad morzem w czasie koronawirusa

Redakcja VIVA! 4 czerwca 2020 19:30
Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

Pandemia koronawiusa w Polsce trwa od marca. Mimo że nadal w naszym kraju jest mnóstwo chorych osób, rząd postanowił prowadzić etapowe odmrażanie gospodarki. Wiele obostrzeń zostało zniesionych, ale nadal trzeba zachowywać choćby dystans społeczny. W ostatnim czasie zrobiło się głośno o zasadach wchodzenia na plażę podczas pandemii - tutaj znajdziecie więcej szczegółów. Czytając zasady ustalone przez Państwowy Zakład Higeny ma się wrażenie, że wakacje 2020 będą wyglądać zupełnie inaczej. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Sprawdź, jak największe kurorty przygotowują się do przyjmowania turystów na zbliżający się sezon letni!

Wakacje 2020 nad morzem

Według Państwowego Zakładu Higieny każdy musi zachować odstęp 2 metrów między innymi osobami. Dodatkowo instytucja rekomenduje, aby na plażach znalazły się sektory, na których terenie będzie mogła przebywać wyznaczona liczba turystów. Pierwszą miejscowością, która postanowiła zadbać o jeszcze większe bezpieczeństwo i wprowadzić sektory są Międzyzdroje. Jak powiedziała Kierownik Referatu Promocji i Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Międzyzdrojach Jadwiga Bober w rozmowie z Głosem Szczecińskim:

Każdy użytkownik będzie miał całkowicie bezpieczne i swobodne wejście do boksu

A jak sytuacja wygląda w najpopularniejszym miejscu na Pomorzu czyli Trójmieście? W Gdyni sytuacja nieco się komplikuje ponieważ, jak wyjaśnia Paweł Brutel, wicedyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu: „Specyfika gdyńskich kąpielisk morskich jest wyjątkowa. Charakteryzują się one mniejszą szerokością i powierzchnią niż zdecydowana większość polskich plaż. Dobrym przykładem jest położona w samym centrum Gdyni strzeżona Plaża Śródmieście o szerokości zaledwie 200 m. W takich warunkach niezwykle trudne byłoby wydzielenie sektorów. Niemniej jednak pracujemy nad rozwiązaniami, które maksymalnie zwiększą bezpieczeństwo plażowiczów w Gdyni.”

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób będzie wyglądała plaża w Gdańsku oraz Sopocie. Z powodu pandemii sami turyści starają się zachować dystans i wypoczywać z dala od innych nie tworząc w ten sposób tłumów. Jak pobyt nad morzem będzie wyglądał w tym roku? I czy na każdym kroku będzie trzeba przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Tego prawdopodobnie dowiemy się już za kilka tygodni, gdy ośrodki oraz kurorty będą w pełni przygotowane na przyjmowanie turystów.  

Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

gdzie-pojechac-w-polsce-na-wakacje-urlop-2020-agrosturystyka-kurort-ogrodki-dzialkowe
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.