Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE
WAKACJE 2020

Wakacje 2020 a koronawirus — kolejki przy wejściu na plażę oraz obowiązkowe maseczki

Jak będzie wyglądał wypoczynek nad polskim morzem w tym roku?

Marta Baran 20 maja 2020 18:30
Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

Wakacje 2020 coraz bliżej, jednak z powodu pandemii kornawirusa najbliższy urlop będzie wyglądał nieco inaczej. Rosnąca liczba zakażeń na całym świecie sprawiła, że większość Polaków planuje spędzić wakacje w kraju. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na urlop jest oczywiście morze. Niewątpliwie wypoczynek na plaży w tym roku będzie się rządził nowymi zasadami. Czy będą obowiązywały maseczki oraz limit wpuszczanych osób na teren plaży? Poznajcie więcej szczegółów!

Wakacje nad morzem w obliczu pandemii

Wypoczynek na plaży będzie z pewnością uzależniony od sytuacji w naszym kraju. Kilka dni temu wprowadzono trzeci etap odmrażania gospodarki, jednak mimo to rząd zaznacza, aby zachować wszelkie środki ostrożności. Na wakacje 2020 mają się pojawić bony turystyczne o wartości 1000 złotych, co może zachęcić dużą część Polaków do wyjazdów. Jednym z kierunków, który co roku zyskuje coraz większą popularność jest oczywiście Pomorze. W trakcie sezonu na plaży zazwyczaj wypoczywają tłumy turystów, co z pewnością zmieni się w tym roku. Jak dowiedział się serwis Fakt, musimy przygotować się na nowe obostrzenia. Między innymi zostanie wprowadzony limit osób przebywających na terenie przy morzu — na jednego turystę będzie przypadać 15 metrów kwadratowych. W sieci nie zabrakło fali krytyki:

Chore. Przecież jeśli rano już będzie za dużo osób, to kolejna wejdzie za 5 godzin, jak ktoś łaskawie się znudzi leżeniem

Czyżby kolejki na plaże przypominały te z czasów PRL-u, a wstęp był płatny, aby zmniejszyć zainteresowanie wypoczynkiem nad brzegiem morza? Na razie nie ma potwierdzonych informacji, jednak Polaków zaskoczył nieco inny plan rządu. Dla bezpieczeństwa mogą zostać wprowadzony nakaz noszenia maseczek. Eksperci słusznie zauważyli, że przy wysokiej temperaturze (25-30 stopni) może być to niebezpieczne dla zdrowia. Zakrywanie nosa i ust podczas upałów grozi nawet uduszeniem. Jak w praktyce będzie wyglądać wypoczynek na plaży podczas wakacji 2020? Tego dowiemy się prawdopodobnie niebawem podczas oficjalnej konferencji premiera oraz ministra zdrowia.  

Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

Proces oomrażania gospodarki
Fot. MAT.PRASOWE/KANCELARIA PREMIERA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.