wakacje-2020-najbezpieczniejsze-miejsca-w-europie-1
Fot. AdobeStock.com
podróże

Wakacje 2020: oto najbezpieczniejsze miejsca w Europie na urlop!

Sprawdź, gdzie warto pojechać…

Redakcja VIVA! 16 czerwca 2020 14:30
wakacje-2020-najbezpieczniejsze-miejsca-w-europie-1
Fot. AdobeStock.com

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wielu z nas wakacyjne plany. Jednak nic straconego - urlop w 2020 roku może być naprawdę udany! Nieważne, czy spędzisz go w Polsce czy za granicą, ważne, żeby było bezpiecznie! Europejskie kraje otwierają granice, Polska zrobiła to od 13 czerwca. Teraz czas poszukać miejsc, które będą idealnymi destynacjami wakacyjnymi.

Najbezpieczniejsze miejsca na wakacje 2020! Gdzie pojechać?


„Wiele krajów europejskich otwiera swoje granice, a linie lotnicze i hotele również wznawiają działalność”, wyjaśnia European Best Destinations Organization (EBD), która należy do sieci EDEN Komisji Europejskiej, pracującej nad promocją zrównoważonej turystyki w kontynent.

Aby pomóc podróżnym, którzy „po tygodniach uwięzienia chcą podróżować po Europie, ale nie wiedzą, gdzie jechać i jakie środki bezpieczeństwa są podejmowane w poszczególnych krajach i regionach”, EBD przedstawił listę 20 miejsc najmniej dotkniętych przez Covid-19.Miejsca te położone są blisko szpitali, które mają większą liczbę łóżek szpitalnych przypadającą na mieszkańca niż większość krajów europejskich. W tych lokalizacjach wdrożone zostały bardzo szczegółowe protokoły dotyczące higieny w bazie noclegowej, restauracjach i sklepach oraz wprowadzone zostały dodatkowe środki bezpieczeństwa, takie jak na przykład wymiana filtrów klimatyzacji między pobytami podróżnych w hotelu. Oczywiście EBD nie zaleca podróży (nawet do tych bezpiecznych lokalizacji) osobom powyżej 70. roku życia z nadwagą lub mającym problemy z układem oddechowym.
 

Lista najbezpieczniejszych miejsc na wakacje 2020!

Najbezpieczniejszym miejscem, które warto odwiedzić jest stolica Gruzji - Tbilisi! Greckie Korfu to kolejna destynacja, która znalazła się w rankingu EBD. Co ciekawe, na liście znalazły się dwa polskie miasta: Warszawa i Gdańsk! 

1. Tbilisi, Gruzja
2. Korfu, Grecja
3. Cavtat, Chorwacja
4. Madera, Portugalia
5. Azory, Portugalia
6. Preveza, Grecja
7. Oradea, Rumunia
8. Alentejo, Portugalia
9. Batumi, Gruzja
10. Zagrzeb, Chorwacja
11. Algarve, Portugalia
12. Sybin, Rumunia
13. Kotor, Czarnogóra
14. Rijeka, Chorwacja
15. Warszawa, Polska
16. Wiedeń, Austria
17. Bohinj, Słowenia
18. Malta
19. Gdańsk, Polska
20. Wilno, Litwa
21. Ryga, Łotwa
22. Tajga w Finlandii

Lista najbezpieczniejszych plaż na wakacje 2020!

EBD stworzyło jeszcze jeden ranking, z którego mogą korzystać turyści. Lista najbezpieczniejszych plaż w Europie będzie szczególnie pomocna dla tych, którzy na wakacje wybierają się z dziećmi i właśnie na plaży mają zamiar spędzić najwięcej czasu. Dla fanów urlopu nad polskim morzem - dobra wiadomość. Na liście znalazł się Półwysep Helski!

1. Preveza, Grecja
2. Comporta, Portugalia
3. Półwysep Helski
4. Porto Santo, Madera (Portugalia)
5. Halikounas, Korfu (Grecja)
6. Ghajn Tuffieha Beach, Malta
7. Meia Praia, Portugalia
8. Plaża Jurmala, Łotwa
9. Plaża w Nidzie, Litwa
10. Binz Beach, Niemcy

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.