loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com
O tym się mówi

Rząd wprowadza nowe obostrzenia lotnicze z powodu koronawirusa! 

Polecieć będzie można tylko do niektórych krajów!

Aleksandra Frankowska 30 lipca 2020 15:31
loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wciąż dynamicznie się zmienia. Dopiero co zaczęto luzować obostrzenia, teraz zaczynają powracać nowe. Rząd podał aktualną listę krajów, do których będzie można lecieć samolotem. Na obecną chwilę, lista ta nie planuje być rozszerzana. Wszystko to z uwagi na zapowiadaną drugą falę zakażeń, która ma przyjść do Polski jesienią.

Ograniczony ruch lotniczy z Polski na wakacje 2020

W związku z koronawirusem, Polska staraja się minimalizować zagrożenie dla swoich obywateli, a przepisy związane z ruchem lotniczym, które obowiązywały do tej pory, wygasły 28 lipca. Wprowadzono kolejne zasady, które ważne będą póki co przez dwa tygodnie, do 11 sierpnia włącznie.

samoloty-koronawirus-limit-miejsc-powiekszony-kazde-miejsce-zajete-nowe-przepisy-od-1-lipca-wporwadzone
Fot. AdobeStock.com

Dokąd można polecieć z Polski na wakacje 2020?

Polacy polecą do wszystkich krajów objętych Europejskim Porozumieniem o Wolnym Handlu (EFTA), członków umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, Szwajcarii i krajów Unii Europejskiej. W dalszym ciągu będzie również można lecieć do Gruzji, Japonii, Albanii, Kanady, Korei Południowej, Ukrainy, Algierii, Maroko, Autralii, Tajlandii, Białorusi, Nowej Zelandii, Rwandy, Tunezji oraz Urugwaju.

Do tych krajów nie polecisz samolotem z Polski

Samoloty z Polski w dalszym ciągu nie będą latały do Portugalii i Szwecji. Dodatkowo, na liście pojawił się Luksemburg, a także Czarnogóra. Póki co, nie wiadomo do kiedy będzie obowiązywał zakaz. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Warto pamiętać, że obostrzenia te dotyczą tylko podróży samolotem. Aby dostać się do wymienionych krajów, można wybrać drogę lądową. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.