loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com
O tym się mówi

Rząd wprowadza nowe obostrzenia lotnicze z powodu koronawirusa! 

Polecieć będzie można tylko do niektórych krajów!

Aleksandra Frankowska 30 lipca 2020 15:31
loty-miedzynarodowe-poza-unie-europejska-wznowione-1-lipca-2020
Fot. AdobeStock.com

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce wciąż dynamicznie się zmienia. Dopiero co zaczęto luzować obostrzenia, teraz zaczynają powracać nowe. Rząd podał aktualną listę krajów, do których będzie można lecieć samolotem. Na obecną chwilę, lista ta nie planuje być rozszerzana. Wszystko to z uwagi na zapowiadaną drugą falę zakażeń, która ma przyjść do Polski jesienią.

Ograniczony ruch lotniczy z Polski na wakacje 2020

W związku z koronawirusem, Polska staraja się minimalizować zagrożenie dla swoich obywateli, a przepisy związane z ruchem lotniczym, które obowiązywały do tej pory, wygasły 28 lipca. Wprowadzono kolejne zasady, które ważne będą póki co przez dwa tygodnie, do 11 sierpnia włącznie.

samoloty-koronawirus-limit-miejsc-powiekszony-kazde-miejsce-zajete-nowe-przepisy-od-1-lipca-wporwadzone
Fot. AdobeStock.com

Dokąd można polecieć z Polski na wakacje 2020?

Polacy polecą do wszystkich krajów objętych Europejskim Porozumieniem o Wolnym Handlu (EFTA), członków umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, Szwajcarii i krajów Unii Europejskiej. W dalszym ciągu będzie również można lecieć do Gruzji, Japonii, Albanii, Kanady, Korei Południowej, Ukrainy, Algierii, Maroko, Autralii, Tajlandii, Białorusi, Nowej Zelandii, Rwandy, Tunezji oraz Urugwaju.

Do tych krajów nie polecisz samolotem z Polski

Samoloty z Polski w dalszym ciągu nie będą latały do Portugalii i Szwecji. Dodatkowo, na liście pojawił się Luksemburg, a także Czarnogóra. Póki co, nie wiadomo do kiedy będzie obowiązywał zakaz. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Warto pamiętać, że obostrzenia te dotyczą tylko podróży samolotem. Aby dostać się do wymienionych krajów, można wybrać drogę lądową. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.