Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News
O tym się mówi

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia związane z koronawirusem!

Zmniejszono dystans społeczny!

Aleksandra Frankowska 17 lipca 2020 19:31
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER East News

Dziś rząd Polski ogłosił kolejne złagodzenie obowiązujących obostrzeń, które zaczną obowiązywać od wtorku 21 lipca. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów, dystans społeczny zostanie zmniejszony z odległości 2 m do 1,5 m. Zwiększona ma zostać natomiast ilość osób, które będą mogły uczestniczyć w imprezach masowych, takich jak targi czy konferencje.

maseczki-powrot-noszenia-2020
Fot. AdobeStock.com

Zmniejszony dystans społeczny 2020, ale maseczki zostają

Kolejne złagodzenie obostrzeń zapowiedziane przez rząd ma dotyczyć przede wszystkim targów, kongresów, konferencji, wystaw oraz spotkań. Limit uczestników ma zostać całkowicie zniesiony, a jedynie konieczne będzie przestrzeganie zasady, aby jedna osoba przypadała na 2,5 m2 obiektu.

Do 50% zapełnienia obiektu zwiększone zostaną także limity publiczności podczas wydarzeń sportowych, o czym poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów, jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu.

Kolejne etapy znoszenia obostrzeń 2020 są już w planach

Zgodnie z tym co zapowiada Rada Ministrów, kolejne zmiany dotyczyć będą zniesienia obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w klubach muzycznych, kinach czy też miejscach artystycznych. Dotyczyć ma to również siłowni i klubów fitness, gdzie rząd chce wprowadzić jedynie dystans 1,5 m odległości między ludźmi. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.