Fot. INSTAGRAM @xeniaadonts @karliekloss
PODRÓŻE

Oto 5 najczęściej popełnianych błędów podczas pakowania walizki!

Jak spakować się na wakacje?

Marta Baran 5 kwietnia 2019 15:30
Fot. INSTAGRAM @xeniaadonts @karliekloss

Jesteś na wymarzonych wakacjach, ale nie masz się w co ubrać mimo, że twoja podręczna walizka jest wypełnione po brzegi. Znasz to uczucie? Jeśli pakowanie przed podróżą spędza Ci sen z powiek, z pomocą przychodzą Steph Korey i Jen Rubio, ekspertki „od pakowania” i twórczynie marki Away, produkującej walizki. Okazuje się, że to wcale nie taka trudna sztuka. Wystarczy, że będziesz wystrzegać się podstawowych błędów, a z powodzeniem spakujesz wszystkie niezbędne rzeczy do bagażu podręcznego!

Nie zwijaj ubrań

Pakując ubrania, układaj je w walizce na płasko. Ten sposób pozwoli Ci efektywniej wykorzystać dostępną przestrzeń, ponieważ ubrania będą zajmowały mniej miejsca. Dodatkowo twoje rzeczy nie będą pogniecione, kiedy dotrzesz do celu. Rozplanuj dobrze ułożenie garderoby. Na spodzie powinny znaleźć się cienkie koszulki, na wierzchu ułóż spodnie lub grubsze swetry. Bieliznę zapakuj do oddzielnej torebeczki lub bocznej kieszeni.

Nie przepełniaj swojego bagażu podręcznego

Największym błędem popełnianym przez podróżnych jest zabieranie zbędnych rzeczy do bagażu podręcznego. Nie pakuj do walizki trzech par spodni, jeśli nie jesteś pewna, czy wykorzystasz je podczas podróży. Mamy tendencję do zabierania zbyt wielu ubrań i akcesoriów, aby mieć możliwość nieograniczonego wyboru. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie garderoby jeszcze przed wyjazdem. W ten sposób zapakujesz tylko niezbędne rzeczy i oszczędzisz przestrzeń w walizce. Trick, który na pewno się sprawdzi? Jeśli w podróży przydadzą Ci się ciężkie, masywne buty, załóż je do samolotu, a płaskie sandałki schowaj w bagażu podręcznym. W ten sposób zaoszczędzisz masę miejsca!

Pozbądź się zbędnych elementów z walizki

Na pewno zdarzyło Ci się siadać na walizce, aby ułatwić sobie jej zasunięcie. Ten sposób pozwala ją dopiąć nawet jeśli jest wypchana po brzegi, ale nie sprawia, że będzie ona lżejsza. Ryzykujesz, że Twój podręczny bagaż będzie za ciężki! Jest na to sposób. Wewnątrz walizki znajduje się sporo elementów, które zabierają przestrzeń - przegrody dopinane na zatrzaski, przegrody na rzepy... Pozbądź się ich. Rzeczy, które muszą być oddzielone od reszty, jak buty czy kosmetyki zabezpiecz dodatkowo w płóciennej torbie.

Nie rób bałaganu w walizce

Niech każda rzecz w walizce ma swoje miejsce. Ubrania po lewej stronie, buty po prawej, przybory toaletowe zebrane w cienkiej kosmetyczce lub materiałowej torbie na środku. Nie chcesz przecież, żeby buty, w których chodzisz codziennie stykały się ze świeżo wypraną bielizną. Trzymanie porządku w walizce zaprocentuje również, kiedy dotrzesz do celu swojej podróży. Od razu znajdziesz potrzebne rzeczy.

Nie nakładaj kilku warstw

Szykując się na samolot mamy tendencję do nakładania na siebie kilku warstw ubrań, aby zaoszczędzić miejsce. Nie jest to najlepszy pomysł. Dlaczego? Pamiętaj, że te ubrania, będziesz musiała zapakować w drogę powrotną. Lepiej zgodnie z punktem drugim weź tylko to, co niezbędne.
Jeśli marzniesz w samolocie, weź ze sobą koc lub ciepły szal. 

Fot. INSTAGRAM @delseyofficial

Fot. INSTAGRAM @karliekloss

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.