Niepokojace objawy koronawirusa u mezczyzn 2020
Fot. Canva
O tym się mówi!

Niepokojące objawy koronawirusa 2020 u mężczyzn!

Wirus powoduje negatywne zmiany!

Aleksandra Frankowska 1 października 2020 15:28
Niepokojace objawy koronawirusa u mezczyzn 2020
Fot. Canva

Okazuje się, że mężczyźni skutki koronawirusa 2020 znoszą znacznie gorzej niż kobiety. W chwili nasilenia objawów, w męskich organizmach dochodzi do zmian hormonalnych, mianowicie do spadku poziomu testosteronu. Tureccy naukowcy przeprowadzili specjalne badania, które potwierdziły spadek stężenia tego hormonu u płci męskiej w trakcie zakażenia chorobą COVID-19.

Koronawirus powoduje spadek testosteronu u mężczyzn 2020

Naukowcy z Turcji przeprowadzili szczegółowe badania, które potwierdziły, że w przypadku zakażenia koronawirusem, w męskich organizmach spada poziom testosteronu. Oznacza to, że mężczyźni mają wówczas dużo większe szanse, aby trafić na OIOM. Jest to główna przyczyna, dlaczego mężczyźni dużo ciężej przechodzą koronawirusa niż kobiety.

Dlaczego u mężczyzn spada poziom testosteronu podczas zakażenia COVID-19?

Według oficjalnych badań, testosteron ma duży związek z układem odpornościowym dróg oddechowych. W przypadku niskiego poziomu testosteronu w organizmie, ten narażony jest na cięższe i częstsze infekcje Naukowcy i lekarze z Turcji, którzy badali te przypadki twierdzą, że jeśli u mężczyzny potwierdzony zostanie pozytywny wynik testu na COVID-19, powinien przejść on również dodatkowy test na określenie poziomu testosteronu. Zwiększenie dawki hormonalnej w przypadku hospitalizacji, mogłoby przyspieszyć leczenie.

Co to jest testosteron?

To główny hormon męskie, ale nie tylko. Wytwarzany jest przez jądra, a sygnał do jego produkcji wysyła mózg. Mężczyźni w wieku 20-30 lat mają najwyższe jego stężenie w organizmie. Testosteron występuje również u kobiet, jednak pełni dużo mniejszą rolę, niż w przypadku mężczyzn.

Tureccy naukowcy biją na alarm – testosteron ma znaczenie

W Turcji przebadano 438 pacjentów, których wynik na COVID-19 był pozytywny. Wśród nich było 221 mężczyzn. Ponad połowa z nich nie wytwarzała odpowiedniej dawki testosteronu. 65% potwierdziło również wyraźny spadek libido. 11 mężczyzn z analizowanej grupy w końcu zmarło. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.