13 czerwca 2016 10:36
1/8
Nike 45 Grand
Copyright @architectureatlarge
1/8

Brakuje Wam czasem motywacji do ćwiczeń? Sport Was nudzi? Liczba zajęć fitness jest ograniczona, ale wnętrza siłowni to już inna historia. Ciekawe projekty, oryginalne budynki, pomysłowe przebieralnie i  zadziwiające strefy relaksu - właściciele siłowni są gotowi na wiele, by przyciągnąć uwagę  klientów. Poznajcie najciekawiej urządzone i najbardziej stylowe siłownie na świecie.

Na zdjęciu powyżej: Nike 45 Grand w Nowym Jorku to siłownia przeznaczona tylko dla kobiet. I tylko na zaproszenie! Imponujące wnętrze zostało zaprojektowane przez amerykańskiego architekta Rafaela de Cárdenasa. Wcześniej mieścił się w nim warsztat samochodowy. W 45 Grand można poćwiczyć i przymierzyć ubrania z najnowszych kolekcji Nike, a później zrelaksować w bardzo stylowej poczekalni.

 

Te kanapy wyglądają na wygodne!

 

Polecamy też: Co z restauracją w najbardziej luksusowym hotelu w Paryżu zrobił wielki projektant Philippe Starck? Zobaczcie sami!

2/8
 Equinox Fitness
Copyright @ Equinox Fitness
2/8

 Equinox Kensington, Londyn, Wielka Brytania

Ekskluzywny klub Equinox Fitness działa od wczesnych lat 90. Kensington w Londynie to pierwsze miejsce poza USA, gdzie otworzył swoją filię. Klub jest umieszczony w historycznym budynku Derry&Toms - siedmiopiętrowym sklepie z lat 30. ubiegłego wieku w pięknym stylu Art Deco. W siłowni jest dużo nowoczesnego sprzętu, jednak całą uwagę kradnie sufit w kształcie elipsy.


Idealne miejsce na relaks po ćwiczeniach.

 

Polecamy też: Tego jeszcze nie było! Zobaczcie szczerozłoty bar w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu w Dubaju!

3/8
1Rebel-Studio
Copyright @Gareth Gardner
3/8

1Rebel St Mary Ave, Londyn

Luksusowa siłownia wyczarowana przez studio architektoniczne C102 z pomieszczeń biurowych. - Mieliśmy zaprojektować siłownię, w której każde zajęcia są jak noc w klubie. Stworzyliśmy wnętrza industrialne i zarazem luksusowe - mówią jej twórcy. W 1Rebel ćwiczenia bardziej niż trening  przypominają imprezę. Gościom czas umila muzyka dobierana przez uznanych DJ-ów. Siłownia oferuje atrakcyjne i oryginalne zajęcia takie jak Rumble, czyli połączenie ćwiczeń cardio, boksu i sztuk walki.

 

Projektanci siłowni 1Rebel zadbali też o wystrój przebieralni.

4/8
David Barton gym
Copyright @David Barton gym
4/8

David Barton Gym, Nowy Jork, Stany Zjednoczone


Siłownia umieszczona… w dziewiętnastowiecznym kościele, czyli połączenie najwyższej jakości sprzętu z niezwykłym wystrojem wnętrz. Wybór miejsca jest dość kontrowersyjny, ale z pewnością oryginalny, stąd miejsce na naszej liście. Wcześniej w tym budynku mieścił się klub nocny i centrum handlowe. Na szczęście żaden z właścicieli nie pozbył się witraży i oryginalnych kamiennych elementów kościoła. Zachowała się też dzwonnica.

 


Ciężary w kościele nas do końca nie przekonują. A Was?

 

5/8
La Belle Equipe
Copyright @Jelena Stajic
5/8

La Belle Equipe w Paryżu, Francja

 

La Belle Equipe to siłownia umieszczona w historycznym budynku Art Nouveau w modnej 10. dzielnicy Paryża. Została stworzona przez przyjaciół, byłych mistrzów w boksie tajskim i w niczym nie przypomina tradycyjnych siłowni. Choćby dlatego że można w niej kupić książki, nie tylko o sztukach walki.

 


Siłownia La Belle Equipe to idealne miejsce dla fanów muay thai i designu.

 

Polecamy też: Kapsuła miłości, kościół, pobudka Cezara i oko. Otwarto najmroźniejszy hotel na świecie

6/8
One Hot Yoga & Pilates
Copyright @One Hot Yoga & Pilates
6/8

One Hot Yoga & Pilates w Melbourne, Australia


Stylowe studio autorstwa małżeństwa architektów Roberta i Lucindy Millsów. Wygląda pięknie i jest przyjazne środowisku. Twórcy zastosowali rozwiązania architektoniczne, obniżające „ślad węglowy”, czyli sumę emisji gazów cieplarnianych, jak na przykład system podgrzewania wody zużywający jedną trzecią mniej energii niż inne. Nie trzeba chyba dodawać, że wszystkie produkty dostępne w studio są organiczne.

 

Widać, że studio One Hot Yoga & Pilates prowadzą prawdziwi pasjonaci architektury.

 

Polecamy też: Wakacje tuż-tuż! Zobaczcie 6 niezwykłych hoteli, które kiedyś… były pałacami!

7/8
Wellness Sky
Copyright @Wellness Sky
7/8

Wellness Sky w Belgradzie, Serbia

 

Wellness Sky to jedna z najbardziej luksusowych siłowni świata, w której roczny karnet kosztuje około 30 tysięcy dolarów. Umieszczona w jednym z najbardziej ekskluzywnych centrów rekreacyjnych w Serbii, należy też do najpiękniejszych. Ćwiczącym oferuje piękne widoki na rzekę Dunaj i jej okolice. Wcześniej w tym budynku mieściła się ekskluzywna restauracja. Co ciekawe, jej projekt powstał ponad 40 lat temu za czasów komunistycznego rządu, a głównym sponsorem i pierwszym gościem był sam przywódca Jugosławii J.B. Tito.

 

W Wellness Sky poza widokiem z okien duże wrażenie robi też sufit.

8/8
Virgin Active Raffles Place
Copyright @Virgin Active Raffles Place
8/8

Virgin Active Raffles Place w Singapurze

W trzypiętrowej siłowni należącej do Virgin Group kierowanej przez sir Richarda Bransona można skorzystać z szerokiej oferty zajęć sportowych, w naprawdę stylowych wnętrzach.

 

Mocną stroną tej siłowni jest strefa relaksu oferująca między innymi inhalacje z himalajskiej soli.

 

Polecamy też: Surfowanie wśród skał, rowerowe wycieczki, wino w lokalnych knajpach. Wakacje marzeń w Alpach!

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.