Marcin Brzeziński 29 maja 2016 18:15
1/6
Hotel Taj Lake Palace w Udajpur w Indiach
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Wakacje coraz bliżej! I znowu pojawia się pytanie, jaki hotel wybrać? Czy ten najnowocześniejszy, w którym jeszcze czuć zapach świeżej farby? A może ten z barwną przeszłością? Naszym zdaniem ten drugi pomysł nie jest wcale taki zły. W ostatnich latach wielką karierę robią właśnie hotele mieszące się w dawnych pałacach. Można w nich znaleźć wszystkie wygody, a zapewniają dodatkowo coś, czego brakuje innym hotelom - wyjątkową atmosferę. Czasem romantyczną, czasem odrobinę tajemniczą. Wśród licznych zalet hotele-pałace mają też jednak jedną wyraźną wadę. Nie da się ukryć, że są wyjątkowo kosztowne… Chcecie poczuć się po królewsku? Zobaczcie najwspanialsze hotele-pałace z całego świata! Zapraszamy do naszej pałacowej galerii!

 

1. Taj Lake Palace, Udajpur, Indie (na zdjęciu)
Ten położony na jeziorze Pichola w indyjskim stanie Radżastan pałac uchodzi za najbardziej romantyczny hotel na świecie. Nic dziwnego, że pokochali go filmowcy. Tu między innymi mieszkał James Bond w filmie „Ośmiorniczka”. Tylko pozazdrościć!
www.taj.tajhotels.com/en-in/taj-lake-palace-udaipur

 

Polecamy też: Tego jeszcze nie było! Zobaczcie szczerozłoty bar w jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelu w Dubaju!

2/6
Hotel Ciragan Palace Kempinski w Stambule w Turcji
Copyright @Materiały prasowe
2/6

2. Ciragan Palace Kempinski, Stambuł, Turcja
Ten pięciogwiazdkowy hotel mieści się w osmańskim pałacu z XIX wieku. Do dyspozycji gości oddaje aż 300 pokoi i basen, z którego roztacza się wyjątkowy widok na cieśninę Bosfor. Budynek otacza jeden ze wspanialszych ogrodów, jakie można znaleźć w Turcji.

www.kempinski.com/tr/istanbul/ciragan-palace

3/6
Hotel Aman At Summer Palace w Pekinie w Chinach
Copyright @Materiały prasowe
3/6

3. Aman At Summer Palace, Pekin, Chiny
Po pierwsze, wyjątkowa lokalizacja. Ten zbudowany w 1750 roku budynek leży w pobliżu pekińskiego Pałacu Letniego. Znajdziemy w nim 18 pokoi i 33 apartamenty. Choć na zewnątrz jest tyle do zwiedzania, z tego hotelu nie chce się wychodzić. Oferuje spa, trzy restauracje i prywatne kino.
www.aman.com/resorts/aman-summer-palace

 

Polecamy też: Marzysz, by pomieszkać w pałacu w Wersalu? Niebawem stanie się to możliwe. Warunek: karta kredytowa bez limitu

4/6
Hotel La Posta Vecchia Hotel w Ladispoli we Włoszech
Copyright @Materiały prasowe
4/6

4. La Posta Vecchia Hotel, Ladispoli, Włochy
Zbudowany przez rodzinę Orsini pałac La Posta Vecchia położony jest nadmorskim mieście Ladispoli, godzinę od Rzymu. Wnętrza pałacu utrzymane są w oryginalnym renesansowym stylu. Atrakcją miejsca jest także restauracja The Cesar szczycąca się gwiazdką Michelina.

www.lapostavecchia.com

 

Polecamy też: Gorące źródła, dyskretne wyjścia i bary na dachu. Oto najbardziej wyczekiwane hotele w 2016 roku

5/6
Hotel Tivoli Palacio de Seteais w Sintra w Portugalii
Copyright @Materiały prasowe
5/6

5. Tivoli Palacio de Seteais, Sintra, Portugalia
Położony na wzgórzu w portugalskim mieście Sintra hotel oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki. Znajdziemy tu także kort tenisowy i zewnętrzny basen, a także fenomenalną restaurację.

www.tivoli-palacio-de-seteais.h-rez.com

6/6
Hotel  Pałac Kamieniec w Kamieńcu w Polsce
Copyright @Materiały prasowe
6/6

6. Pałac Kamieniec, Kamieniec, Polska
Z polskich pałacowych hoteli wybraliśmy kameralny obiekt położony w sercu malowniczej Kotliny Kłodzkiej. Dlaczego? Widok jego oświetlonych okien po zmierzchu naprawdę nie ma sobie równych!

www.palackamieniec.pl

 

Polecamy też: Surfowanie wśród skał, rowerowe wycieczki, wino w lokalnych knajpach. Wakacje marzeń w Alpach!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.