Jest kopią innej greckiej posiadłości...

Gabriela Łaskowska 2 października 2018 15:32

Jeśli uwielbiacie francuski krajobraz i grecką architekturę, będziecie zachwyceni tym miejscym! Villa Kerylos łączy w sobie obie te rzeczy. Powstała na początku XX wieku willa, zachowana jest w estetyce greckiej, mimo że znajduje się w okolicach Nicei. Pierwszym właścicielem był francuski archeolog Theodor Reinach. Jego żona, Fanny, była siostrzenicą Maurice`a Ephrussi, męża Beatrice de Rothschild, których równie piękna posiadłość znajduje się niedaleko.

Jak wygląda w środku?

Co ciekawe, budynek jest kopią prawdziwej greckiej posiadłości sprzed 2 tysięcy lat, znajdującej się na wyspie Cyklady. Mieszkali w niej greccy arystokraci w II w. p.n.e. Villa Kerylos jest naprawdę dopracowana w każdym szczególe. Dom wypełniony jest pięknymi rzeźbami i malowidłami naściennymi, które nawiązują do tych, z greckiej willi. Malowidła zostały wykonane przez m.in. francuskiego malarza i architekta, Adriena Karbowsky`ego. W willi oprócz biblioteki, kilku sypialni i osobnych łazienek dla pani i pana domu, znajdziemy również łaźnię grecką i perystyl - dziedziniec z kolumnami. Z okien podziwiać można piękny widok na morze i wysokie zbocza górskie.

Informacje praktyczne

Villa Kerylos znajduje się przy Impasse Gustave Eiffel w Beaulieu-sur-Mer i można do niej dojechać bez problemu pociągiem z Nicei. Za wstęp trzeba zapłacić 11,5 euro za bilet normalny i 9 euro za ulgowy. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani również zobaczenie posiadłości Ephrussi de Rothschild, możecie kupić bilet obejmujący zwiedzanie obu domów - kosztuje 20 euro. Obecnie posiadłością zarządza paryska Akademia Sztuk Pięknych.

Zobaczcie jej przepiękne wnętrza!  

1/5
villa kerylos
Copyright @EAST NEWS
1/5

Budynek jest kopią prawdziwej greckiej posiadłości sprzed 2 tysięcy lat, znajdującej się na greckich Cykladach.

2/5
villa kerylos
Copyright @EAST NEWS
2/5

Dom wypełniony jest pięknymi rzeźbami i malowidłami naściennymi, które nawiązują do tych, z greckiej willi.

3/5
villa kerylos
Copyright @EAST NEWS
3/5

Pierwszym właścicielem był francuski archeolog Theodor Reinach.

4/5
villa kerylos
Copyright @EAST NEWS
4/5

W willi oprócz biblioteki i kilku sypialni, znajdziemy również łaźnię grecką.

5/5
villa kerylos
Copyright @EAST NEWS
5/5

W domu znajduje są oddzielna łazienka dla pana i pani domu.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.