…o ile nie masz lęku wysokości!

Gabriela Łaskowska 3 września 2018 13:30

Mamy dziś święto wieżowców! To idealna okazja, aby jakiś wieżowiec odwiedzić i zrobić spektakularne zdjęcie z jego dachu! Wystarczą te warszawskie, widok i tak będzie piękny.

Jeśli jednak nie boicie się wysokości i wyznajecie zasadę „im wyżej, tym lepiej”, to przedstawiamy coś dużo lepszego… Oto lista najwyższych wieżowców na świecie!  

8 najwyższych budynków na świecie

1/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @INSTAGRAM.COM
1/8

Burj Khalifa

Ma 829 metrów, co czyni go najwyższym wieżowcem na świecie. Jak na razie, bo w planach jest budowa wyższych. Znajduje się w Dubaju, a jego kształt (patrząc od góry) przypomina kwiat pustynny. Zwiedzający mogą wjechać na 125 piętro, czyli nieco ponad połowę budynku. Mimo to, widok jest niesamowity!

2/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @INSTAGRAM.COM/jimmy.c.c_photography
2/8

Taipei 101

Znajdujący się w Tajwanie, do 2010 był najwyższym budynkiem na świecie. Mierzy 509,2 metrów wysokości i posiada 101 pięter. Mając świadomość trzęsień ziemi i huraganów, które są często spotykane w Tajwanie, architekci wyposażyli wieżowiec w system zabezpieczający go przed ich skutkami.

3/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @SKYSCRAPERCENTER.COM
3/8

Shanghai World Financial Center

492,3-metrowy budynek z Szanghaju. Mógł być nawet wyższy niż Taiper 101, dzięki zamontowaniu na jego szczycie wysokiej iglicy, sztucznie zwiększającą jego wysokość, jednak w trakcie budowy zrezygnowano z tego pomysłu. Jest bardzo charakterystyczny, ze względu na trapezowy otwór na szczycie.

4/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @INSTAGRAM.COM
4/8

Petronas Twin Towers

Są to tak naprawdę dwa budynki, połączone mostem na wysokości 41 i 42 piętra. Znajdują się w stolicy Malezji i mierzą 452 metry (88 pięter). Zostały zaprojektowane przez argentyńskiego architekta, Cesara Pelli.

5/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @INSTAGRAM.COM/archteresabc
5/8

Willis Tower

Ma 442 metrów wysokości (110 pięter) i znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Przez 36 lat budynek nosił nazwę Sears Tower. Jest bardzo charakterystyczny, ze względu na swoją niecodzienną bryłę.

6/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @SKYSCRAPERCENTER.COM
6/8

Jin Mao Tower

Postawienie tego 421-metrowego wieżowca kosztowała 400 milionów dolarów! Wyglądem nawiązuje do tradycyjnego stylu chińskiego. A zaprojektowany został przez firmę Owings and Merrill.

7/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @INSTAGRAM.COM/campagnamike
7/8

Two International Finance Center

Wieżowiec ma 412 metrów wysokości, co sprawia, że jest najwyższym budynkiem w Hongkongu - jednym z najdroższych miast świata. Został ukończony w 2003 i ma 88 pięter.

8/8
najwyzsze wiezowce
Copyright @SKYSCRAPERCENTER.COM
8/8

Shun Hing Square

Na ostatnim miejscu znajduje się, kolejny już, wieżowiec w Chinach. Ma 384 metrów i 69 pięter, a jego budowa trwała 3 lata. Wynajęcie apartamentu w nim kosztuje aż 65 ooo dolarów miesięcznie!

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.