Marta Roszewska 4 stycznia 2018 15:00
1/5
Airbnb
Copyright @Airbnb
1/5

Mieszkania i domy Airbnb do wynajęcia stają się coraz bardziej popularne. To łatwy sposób na znalezienie noclegu, a także świetna okazja na zwiedzenie wnętrz o niesamowitym designie. Niektóre z nich to dla nas główny powód do podróżowania. By móc korzystać z usług Airbnb, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i wyszukać wymarzonej oferty. Ten etap, jak i etap płatności odbywa się online. Kontaktujemy się bezpośrednio z właścicielem mieszkania w celu omówienia warunków pobytu oraz odebrania kluczy. Nic prostszego! Co ciekawego możecie znaleźć pośród licznych ofert? Co powiecie na nocleg w starym wiatraku czy... domu zbudowanego z klocków LEGO?

 

 

1. Cubehouse w Rotterdamie

 

W samym centrum Rotterdamu znajduje się niezwykły obiekt architektoniczny, w którym możecie zamieszkać. Cubehouse to 3 piętrowy budynek zbudowany z sześcianów. Na 3 piętrach goście mogą cieszyć się przestrzenią wypoczynkową w pełni wyposażoną w sprzęty AGD (łącznie z kuchnią) oraz wygodnymi łóżkami w sypialniach. Na samej górze budynku znajduje się idealny punkt widokowy na cały Rotterdam. Koszt za noc to 470 zł.

 

Zobacz także: Oto najbardziej niezwykłe hotele świata, które musisz odwiedzić!

2/5
Old Smock Windmill airbnb
Copyright @airbnb
2/5

2. Old Smock Windmill w Benenden

 

Tym, którzy chcą wyrwać się z miasta i odpocząć na łonie natury, polecamy właśnie to airbnb. Stary wiatrak znajdujący się we wsi Benenden, w południowo-wschodniej Anglii to niezwykle romantyczne miejsce. Otaczająca go wiejska przyroda hrabstwa Kent służy wypoczynkowi podczas wakacji. Wnętrza wiatraka urządzone są w bardzo przytulnym stylu. Dębowe elementy uzupełnione błyszczącymi tworzą atmosferę wiejskiej sielanki w luksusowym stylu. Na gości czeka powitalny koszyk, w którym znajdują się m.in. jajka z ekologicznej hodowli właściciela wiatraka! Cena za noc to 844 zł.

 

Polecamy także: Super galeria podróżującego kota! Te zdjęcia podbijają instagram.

3/5
Treehouse airbnb
Copyright @airbnb
3/5

3. Domek na drzewie w Atlancie

 

To najczęściej dodawany do wishlisty obiekt airbnb na świecie! Ten bajkowy domek podzielony jest na 3 części strefy - umysłu, ciała i ducha. Wszystkie połączone są drewnianym mostem linowym. W strefie umysłu znajduje się salon z antykami. Znajdziemy tu odlew łapy tygrysa syberyjskiego, 80-letnie okno  tłoczone skrzydłami motyli, a także balkon z pięknym widokiem na lasy. Strefa ciała to sypialnia. Wygodne łóżko wyposażone jest w kółka, dzięki czemu można wysunąć je na zewnętrzną platformę i podziwiać widok na płynący strumyk. Ostatni strefa, to strefa ducha. W tym miejscu możemy wypocząć na hamaku. Cała część otacza "Old Mana", czyli 165-letnią sosnę, która wspiera domek na drzewie. Cena za noc 1335 zł.

 

Polecamy także: Magiczny hotel, podziemne jezioro i... księżycowa kraina! Oto 15 miejsc na ziemi, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

4/5
Romany Caravan airbnb
Copyright @airbnb
4/5

4. Romany Caravana w Wielkiej Brytanii

To kolejne miejsce dla tych, który chcą odciąć się od miejskiego życia. Airbnb w kształcie cygańskiej karawany usytuowane jest w 5-cioakrowym buszu w południowe-zachodniej części Wielkiej Brytanii. To w pełni wyposażona przestrzeń, w której idealnie zrelaksujemy się i nacieszymy przyrodą. Obok znajduje się niewielki drewniany domek, który służy za dzienną strefę wypoczynkową. Cena za dzień 382 zł.

5/5
Legohouse airbnb
Copyright @airbnb
5/5

5. LEGO House w Danii

To najciekawszy z projektów Airbnb. Zbudowany z ponad 25 milionów klocków LEGO dom to atrakcja nie tylko dla dzieci! Zabawa zaczyna się, gdy Jamie, jeden z najbardziej kreatywnych konstruktorów LEGO oprowadza nas po posiadłości i zdradza kilka wskazówek i trików dotyczących budowania. Następnie dołącza do nas podczas lunchu, który dostaniemy po uprzednim zbudowaniu zamówienia z klocków! Podczas prywatnej wycieczki odkryjemy takie atrakcje jak 6-ciometrowy wodospad, kolorowo urządzone pomieszczenia, a także kot - wszystko oczywiście wykonane z klocków LEGO! Niestety obiekt nie jest do wynajęcia na co dzień. Co jakiś czas właściciele organizują LEGO Night, gdzie można wygrać darmowy pobyt w tym urokliwym miejscu!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.