do-kiedy-maseczki-2021-rok-lato-obostrzenia-8
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Koronawirus 2021: do kiedy będziemy nosić maseczki?

Jest stanowisko ministerstwa zdrowia!

Redakcja VIVA! 15 grudnia 2020 13:30
do-kiedy-maseczki-2021-rok-lato-obostrzenia-8
Fot. AdobeStock.com

Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia szczepionki na koronawirusa. Już w styczniu 2021 w Polsce ma pojawić się 1 mln 100 tys. szczepionek, które w pierwszej kolejności trafią do pracowników służby zdrowia. Taką informację podał w poniedziałek na antenie TVP Info wiceminister resortu zdrowia Waldemar Kraska.

 

Jednak jak sam podkreślił sama szczepionka nie wystarczy, by uchronić wszystkich przed zakażeniami. Zaznaczył, że wciąż potrzeba zachowywać dystans społeczny. Do kiedy będziemy więc nosić maseczki ochronne i do kiedy będą obowiązywały restrykcje?

 

Maseczki – do kiedy będziemy je nosić w 2021 roku?

 

„Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Polaków w ciągu 1-2 tygodni, więc, mimo że ona się pojawi, wciąż do lata będziemy żyć w pewnych restrykcjach: maseczka, dystans społeczny i dezynfekcja” – zapowiedział wiceminister.

 

Tak więc musimy przygotować się, że przez pierwszą połowę nowego 2021 roku nadal będą obowiązywały obostrzenia. Wiceminister nie wyjaśnił, czy będą one stopniowo znoszone, w zależności od stopnia zagrożenia epidemiologicznego i jak ewentualne poluzowywanie restrykcji miałby przebiegać. Musimy się jednak przygotować, że nawet jeśli obowiązek noszenia maseczek na ulicy zostałby zniesiony, to na pewno nadal będziemy musieli je zakładać w przestrzeniach zamkniętych. 

maseczki-powrot-noszenia-2020
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.