O TYM SIĘ MÓWI

Paryż, Mediolan, Warszawa... Tak dziś wyglądają największe miasta w Europie

Puste ulice, zamknięte atrakcje turystyczne...

Ksenia Krasko 20 marca 2020 05:55

Mediolan, Paryż czy Praga to miasta, które odwiedzane są przez miliony turystów każdego roku. Niektórzy jadą tam po raz pierwszy, inni – wracają, gdy mają ku temu okazję. Najpiękniejsze atrakcje turystyczne, jak fontanna di Trevi w Rzymie, zazwyczaj oblegane są przez tysiące osób, a zrobienie pamiątkowego zdjęcia w tym miejscu wydaje się niemożliwe.

Pandemia koronawirusa, którą ogłosiło WHO, zmieniła nie tylko nasze codzienne życie, ale i życie wielkich metropolii. Wcześniej tętniące życiem, dziś przypominają miasta widma. Puste ulice, zamknięte restauracje i kawiarnie, odwołane wydarzenia kulturalne... Trudno uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

Cały świat musiał zrobić sobie „przerwę” w normalnym życiu. Co dzieje się w największych miastach Europy? Zobaczcie w naszym wideo. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.