O TYM SIĘ MÓWI

Paryż, Mediolan, Warszawa... Tak dziś wyglądają największe miasta w Europie

Puste ulice, zamknięte atrakcje turystyczne...

Ksenia Krasko 20 marca 2020 05:55

Mediolan, Paryż czy Praga to miasta, które odwiedzane są przez miliony turystów każdego roku. Niektórzy jadą tam po raz pierwszy, inni – wracają, gdy mają ku temu okazję. Najpiękniejsze atrakcje turystyczne, jak fontanna di Trevi w Rzymie, zazwyczaj oblegane są przez tysiące osób, a zrobienie pamiątkowego zdjęcia w tym miejscu wydaje się niemożliwe.

Pandemia koronawirusa, którą ogłosiło WHO, zmieniła nie tylko nasze codzienne życie, ale i życie wielkich metropolii. Wcześniej tętniące życiem, dziś przypominają miasta widma. Puste ulice, zamknięte restauracje i kawiarnie, odwołane wydarzenia kulturalne... Trudno uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

Cały świat musiał zrobić sobie „przerwę” w normalnym życiu. Co dzieje się w największych miastach Europy? Zobaczcie w naszym wideo. 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.