O TYM SIĘ MÓWI

Paryż, Mediolan, Warszawa... Tak dziś wyglądają największe miasta w Europie

Puste ulice, zamknięte atrakcje turystyczne...

Ksenia Krasko 20 marca 2020 05:55

Mediolan, Paryż czy Praga to miasta, które odwiedzane są przez miliony turystów każdego roku. Niektórzy jadą tam po raz pierwszy, inni – wracają, gdy mają ku temu okazję. Najpiękniejsze atrakcje turystyczne, jak fontanna di Trevi w Rzymie, zazwyczaj oblegane są przez tysiące osób, a zrobienie pamiątkowego zdjęcia w tym miejscu wydaje się niemożliwe.

Pandemia koronawirusa, którą ogłosiło WHO, zmieniła nie tylko nasze codzienne życie, ale i życie wielkich metropolii. Wcześniej tętniące życiem, dziś przypominają miasta widma. Puste ulice, zamknięte restauracje i kawiarnie, odwołane wydarzenia kulturalne... Trudno uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu wszystko wyglądało zupełnie inaczej.

Cały świat musiał zrobić sobie „przerwę” w normalnym życiu. Co dzieje się w największych miastach Europy? Zobaczcie w naszym wideo. 

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.