Podcasty mn
Fot. Materiały prasowe
Styl życia

5 najlepszych podcastów do słuchania w podróży

Opowieści o morderstwach, nieudanych związkach czy historia mody?

Aleksandra Trendak 14 lipca 2022 14:30
Podcasty mn
Fot. Materiały prasowe

Podcasty od kilku lat cieszą się niezwykłą popularnością. Aktualnie na najpopularniejszej platformie, na której można słuchać muzyki, ale nie tylko, czyli Spotify, można znaleźć niezwykły wachlarz świetnych podcastów, które zdecydowanie umilą nam podróż lub codzienne czynność. Wiele z nich porusza tematy kryminalistyczne, związane ze zbrodniami i zaginięciami, ale można też znaleźć takie o tematyce psychologicznej, modowej lub stanowiące zapis luźnej rozmowy pomiędzy prowadzącymi. Oto lista pięciu najciekawszych podcastów, idealnych do słuchania w podróży.  

ZOBACZ TEŻ: Wakacje 2022: 7 książek o podróżach, które zainspirują Cię do letnich wyjazdów

Kryminatorium 

Marcin Myszka, autor jednego z najpopularniejszych podcastów o zagadkach kryminalnych, seryjnych zabójcach, tajemniczych zaginięciach i zbrodniach z Archiwum X. Niezwykłe historie, które słucha się z zapartym tchem w piersiach i zadaje sobie pytanie “kto zabił?”. Możemy posłać między innymi o sprawie zaginięcia Brigit Meier lub o kobiecie rzeźnik. "Krymatorium" niezwykle wciąga, dlatego zdecydowanie warto go posłuchać i odkryć mroczne tajemnice zabójstw nie tylko z Polski, ale i ze świata.

Podcasty Kryminatorium
Fot. Materiały prasowe

Ja i moje przyjaciółki idiotki 

Odchodzimy na chwilę od tematyki kryminalnej, aby pochylić się nad niezwykłym podcastem, który zebrał wokół siebie dużą społeczność. “Ja i moje przyjaciółki idiotki” opowiada o złamanych sercach, miłosnych rozczarowaniach i historiach bez szczęśliwego zakończenia, a wszystkie opowiadane przez Joannę Okuniewską historie są autentyczne. Siła tego podcastu tkwi w tym, że wiele z nas utożsamia się z bohaterkami odcinków, ponieważ też kiedyś zakochały się bez pamięci, wycierpiały swoje, a teraz potrafią się z tego śmiać. Jest to podcast, który zdecydowanie podnosi na duchu, szczególnie kiedy odbywacie podróż ze złamanym sercem i potrzebujecie poczuć, że nie tylko wy ty przechodzicie i tak czujecie. 

Podcasty Ja i moje przyjaciółki idiotki
Fot. Materiały prasowe

Piąte: nie zabijaj 

Świetny podcast także o kryminalistycznej tematyce, tylko tym razem wszystkie sprawy, o których opowiada Justna Mazur wydarzyły się w Polsce. Część z nich do dzisiaj nie doczekała się zakończenia, a część mrozi wręcz krew w żyłach. Dodatkowo prowadząca opowiada je w niezwykły, wciągający sposób i aż chce się usłyszeć więcej! Jeśli interesują was zagadki kryminalne, niczym wyciągnięte z kart powieści Agaty Christie, to zdecydowanie spodoba Wam się ten podcast. 

Podcasty Piąte nie zabijaj
Fot. Materiały prasowe

Podsiadło Kotarski Podcast 

Dawid Podsiadło i Radosław Kotarski postanowili stworzyć podcast, w którym mówią trochę o wszystkim i trochę o niczym, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Prowadzący zawsze na początku odcinka wybierają temat i dyskutują na jego temat, czasami zbaczając bardziej, czasami mniej. Dodatkowo znajdują się w nim stałe segmenty, gdzie polecają słuchaczom ulubione książki i płyty, które są zdecydowanie warte uwagi. Jest to zdecydowanie warty polecenia podcast wszystkim fanom Dawida Podsiadło oraz osobom, które znają twórczość Radka Kotarskiego, słynnego popularyzatora nauki chociażby w serii odcinków na YouTubie “Polimaty”. Świetnie się prowadzących słucha i zdecydowanie warto czekać na kolejną serię odcinków. 

Podcasty Podsiadło Kotarki Podcast
Fot. Materiały prasowe

Freakery 

Podcast tworzony przez Joannę Hoffman to zbiór niezwykłych opowieści o modzie opowiedzianych przez współczesną kobietę. Można posłuchać odcinków chociażby o historii słynnej MET Gali, o ballroomie i jak wpłynął on na modę oraz obala mity na temat cellulitu. Bardzo polecamy ten podcast wszystkim miłośniczkom mody, które w czasie podróży lubią odkryć nie znane jeszcze historie lub ciekawostki. 

Podcasty Freakery
Fot. Materiały prasowe

Wszystkie powyższe podcasty znajdziecie na najpopularniejszej platformie do odtwarzania muzyki – Spotify. Jakie jeszcze podcasty są godne polecenia?  

Podcasty
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…