wystawa mody męskiej w Londynie „Invisible Men” Vivienne Westwood
Fot. IMAXTREE/FREE
ZE ŚWIATA MODY

Największa w historii wystawa mody męskiej!

A na niej ubrania z kolekcji McQueena i Vivienne Westwood!

Marcin Brzeziński 23 października 2019 17:29
wystawa mody męskiej w Londynie „Invisible Men” Vivienne Westwood
Fot. IMAXTREE/FREE

The Westminster Menswear Archive przygotowało największą w historii wystawę mody męskiej zatytułowaną Invisible Men, czyli Niewidzialni mężczyźni. Ekspozycja, gromadzi ponad 170 stylizacji pochodzących z kolekcji marek takich, jak Alexander McQueen, Vivienne Westwood, Craig Green, Liam Hodges i A Cold Wall*. Pokaże ona, jak zmieniały się męskie stroje na przestrzeni ostatnich 120 lat i jaki wpływ na te zmiany miała nieustanna fascynacja projektantów stylem żołnierzy, sportowców, marynarzy czy nawet… robotników drogowych.

Niewidzialni mężczyźni

A dlaczego londyńska wystawa nosi zagadkowy tytuł Niewidzialni mężczyźni? Tłumaczy to jej kurator profesor Andrew Groves:

Choć pozycja społeczna mężczyzny była zawsze uprzywilejowana, to moda męska nigdy nie budziła specjalnego zainteresowania. Największe wystawy ostatnich lat w ogóle się nią nie zajmują. A przecież ubranie mężczyzny nie było tylko uniformem, w którym udawał się do pracy i zbawiał świat. Było też formą ekspresji i niosło za sobą znaczenia. Dlatego trzeba wreszcie opowiedzieć nieznaną historię męskiej mody

Invisible Men, The Westminster Menswear Archive, Londyn. Wystawa będzie trwała od 25 października do 24 listopada.

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa