Zobacz 7 najciekawszych projektów, które marki w zeszłym stworzyły 

Aleksandra Trendak 2 stycznia 2023 13:30

Rok 2022 obfitował w ciekawe i nietuzinkowe projekty w świecie mody. Marki ogłaszały liczne współprace, które wzbudzały ogromne emocje ze względu na niezwykłe nazwiska, które się w nich pojawiały oraz formę jaką kampanie przybierały. Dla nikogo zaskoczeniem nie będzie fakt, że najciekawszymi zdjęciami promocyjnymi może pochwalić się marka Gucci, która jeszcze pod przewodnictwem Alessandra Michele podnosiła poprzeczkę w branży bardzo wysoko. Zobacz 7 najciekawszych kampanii, które marki wypuściły w 2022 roku! 

PRZECZYTAJ O: Podsumowanie najciekawszych stylizacji vintage gwiazd w 2022 roku 

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Gucci 

Wyobraźnia Alessandra Michele nie zna granic. Były dyrektor kreatywny Gucci podczas swojej kadencji wzniósł kampanie marki na najwyższy poziom. Miały w sobie niezwykły, nietuzinkowy klimat, były fantastycznie wykonane przez najlepszych na świecie fotografów. Szczególnie w pamięć zapadły dwie – kampania promująca współpracę Gucci z Harrym Stylesem “HA HA HA” oraz ta odwzorowująca kultowe kadry z filmów Stanleya Kubricka. Ich nietypowe formy oraz dbałość o każdy szczegół sprawiły, że fani marki z niecierpliwością oczekiwali następnych odsłon i kolejnych pomysłów ekscentrycznego dyrektora kreatywnego. 

ZOBACZ TEŻ: Najnowsza kampania kolekcji marki Gucci, która powstała przy współpracy z Harrym Stylesem 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gucci

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Valentino 

Rok 2022 był dla marki Valentino niezwykle produktywny i przełomowy, gdyż zmieniła ona swoje logo i zaprezentowała niezwykłą kolekcję, która stała się hitem i zapoczątkowała jeden z najgorętszych trendów ubiegłego roku – barbiecore. Z tego względu jedną z najbardziej udanych i najlepiej zapamiętanych stała się kampania z udziałem Zendayi oraz Lewisa Hamiltona, których mogliśmy zobaczyć w monochromatycznych stylizacjach w odcieniu intensywnego różu. Jest to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych i najlepiej zrealizowanych kampanii w 2022 roku. 

ZOBACZ: Zendaya i Lewis Hamilton zachwycają w różowej kampanii Valentino

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Maciej Zień 

W 2022 roku Maciej Zień powrócił z nową ekscytującą kolekcją, której towarzyszyła bardzo ciekawa kampania reklamowa. Ze względu na to, że inspiracją podczas projektowania ubrań była Islandia, zdjęcia do kampanii “Iceland” nie mogły zostać wykonane nigdzie indziej, jak właśnie na mroźnej wyspie. Przepiękne kadry, modelki umiejscowione na skalistych plażach lub zielonych łąkach Islandii to murowany sukces, gdyż przyciąga ona wzrok, zapada w pamięć oraz idealnie pokazuje najnowszą kolekcję marki. Czekamy z niecierpliwością na nowe projekty tego typu od Macieja Zienia! 

PRZECZYTAJ: Najnowsza kampania Jemiol x Iceland

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Adidas x Balenciaga 

Rok 2022 był czasem ciekawych kolaboracji, między innymi między markami Adidas i Balenciaga. Mogliśmy bowiem zobaczyć efekty tej współpracy, które zrobiły w świecie mody ogromny szum i odbiły się mocnym echem, również za sprawą kampanii, w której uczestniczyła it-girl 2022, czyli Bella Hadid. Niezwykłe połączenie form i stylów zamknięte w biurowej scenerii i ciekawych kadrach sprawiło, że o kampanii Adidas x Balenciaga było niezwykle głośno. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Bella Hadid i Isabelle Huppert w najnowszej kampanii Adidas x Balenciaga 

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Zalando 

Zalando w zeszłym roku zrobiło niezwykłą rzecz i wprowadziło do swoich marek kolekcje adaptacyjne kierowane szczególnie do osób z niepełnosprawnościami. Kampania “Ty w roli głównej” szczególnie zapadła wielu osobom w pamięci ze względu na fakt, że uczestniczyły w niej tylko osoby z niepełnosprawnościami pokazujące, że nic nie jest niemożliwe, a moda powinna być dla wszystkich. Fantastyczna inicjatywa, która daje świetny przykład innym markom, aby zaczęły myśleć szerzej i tworzyć ubrania dla WSZYSTKICH klientów, uwzględniając tych ze szczególnymi potrzebami. 

SPRAWDŹ: Zalando wprowadza wyjątkowe kolekcje, z myślą o osobach z niepełnosprawnościami

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Louis Vuitton 

Mundial w Katarze był niezwykle ważnym wydarzeniem w 2022 roku, z tego względu nie można pominąć jednego niezwykłego zdjęcia, które było częścią kampanii Louis Vuitton. Wykonała je światowej sławy fotografka Ann Lebowitz i przedstawia dwóch topowych piłkarzy, czyli Leo Messiego oraz Cristiano Ronldo pochylonych i skupionych nad partia szachów. Jest to niezwykły kadr ze względu na ciemną i poważną scenerię oraz fakt, że znajdują się na nim zawodnicy, którzy od wielu lat są swoimi rywalami na boisku. Kampania była utrzymana w niezwykłej stylistyce i bardzo ciekawie wpasowała się w klimat odbywających się mistrzostw. 

ZOBACZ: Louis Vuitton wypuścił kampanię z Leo Messim i Cristiano Ronaldo w rolach głównych!

7 najciekawszych kampanii modowych w 2022 roku: Prada 

Prada w 2022 roku wyszła z ciekawą inicjatywą produkowania biżuterii ze złota vintage, czyli wcześniej wyselekcjonowanego i przetopionego surowca. W kampanii “Eternal Glod” promującej tę ideę wystąpiła znana gwiazda młodego pokolenia, córka Umy Turman i Ethana Hawke – Maya Hawke. Zdjęcia się utrzymane w minimalistycznym tonie, na których na pierwszy plan przebija się piękna biżuteria.  

SPRAWDŹ TEŻ: Pierwsza kolekcja biżuterii Prady ze złota z recyclingu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Prada (@prada)

Która kampania podobała Wam się najbardziej? Zobaczcie w naszej galerii wybrane zdjęcia z powyższych projektów, które były głośne w 2022 roku.  

1/15
Gucci
Copyright @Materiały prasowe
1/15

Kampania Gucci "HA HA HA" przy współpracy z Harrym Stylesem

2/15
Gucci
Copyright @Materiały prasowe
2/15

Kampania Gucci "HA HA HA" przy współpracy z Harrym Stylesem

3/15
Gucci
Copyright @Materiały prasowe
3/15

Kampania Gucci inspirowana kultowymi filmami Stanleya Kubricka

4/15
Gucci
Copyright @Materiały prasowe
4/15

Kampania Gucci inspirowana kultowymi filmami Stanleya Kubricka

5/15
Valentino
Copyright @Materiały prasowe
5/15

Kampania Valentino z Lewisem Hamiltonem

6/15
Valentino
Copyright @Materiały prasowe
6/15

Kampania Valentino z Zendaya

7/15
Maciej Zień
Copyright @Materiały prasowe
7/15

Kampania Macieja Zienia Iceland

8/15
Maciej Zień
Copyright @Materiały prasowe
8/15

Kampania Macieja Zienia Iceland

9/15
Balenciaga
Copyright @Materiały prasowe
9/15

Kampania Adidas x Balenciaga z Bellą Hadid

10/15
Balenciaga
Copyright @Materiały prasowe
10/15

Kampania Adidas x Balenciaga z Bellą Hadid

11/15
Zalando
Copyright @Materiały prasowe
11/15

Kampania Zalando 

12/15
Zalando
Copyright @Materiały prasowe
12/15

Kampania Zalando 

13/15
Louis Vuitton
Copyright @Materiały prasowe
13/15

Kampania Louis Vuitton z Leo Messim i Cristiano Ronaldo

14/15
Prada
Copyright @Materiały prasowe
14/15

Kampania Prady z Mayą Hawke

15/15
Prada
Copyright @Materiały prasowe
15/15

Kampania Prada Eternal Gold

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.