Które kreacje z drugiej ręki zachwyciły nas najbardziej? 

Aleksandra Trendak 28 grudnia 2022 13:30

Moda vintage w 2022 roku stała się niezwykłym fenomenem. Gwiazdy na czerwonych dywanach bardzo chętnie występowały w zabytkowych kreacjach z niezwykłą historią, co tylko przyczyniło się do niezwykłego wzrostu popularności mody z drugiej ręki. Jakie kreacje szczególnie wyróżniły się w 2022 roku? Jakie gwiazdy je nosiły? Jak bardzo wpłynęło to na świat mody? 

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze sklepy vintage w Polsce

Kreacje w duchu vintage gwiazd 

Kreacje z historią stały się niezwykle popularne ze względu na swój unikalny charakter, a dla niektórych gwiazd przybrały wręcz formę znaku rozpoznawczego. Przykładowo Zendaya zachwyciła wszystkich w swojej czarnej sukni bez ramiączek od Valentino, którą miała na sobie podczas rozdania nagród Emmy. Wyróżniła się także podczas gali Time 100, kiedy pojawiła się w wyjątkowym modelu od Boba Mackiego, która charakteryzowała się niezwykłym rzeźbiarskim sznytem i pochodziła z kolekcji na jesień 1998. Niektóre gwiazdy były wierne tylko jednej marce, między innymi Kylie Jenner, która zakochała się w archiwalnych strojach od Muglera, przykładowo podczas otwarcia wystawy w Brooklyn Museum miała na sobie czarną, elegancką sukienkę pochodzącą z kolekcji projektanta na jesień 1995. Nie tylko ona z rodziny Kardashianów miała obsesję na punkcie ubrań vintage, Kim Kardashian w tym roku zasłynęła swoją kreacją podczas MET Gali, kiedy miała na sobie oryginalną sukienkę Marilyn Monroe. Poza nią celebrytka upodobała sobie wiele archiwalnych projektów od Dolce&Gabbana, a nawet miała przyjemność współtworzyć niezwykłą kolekcję, składającą się z wyselekcjonowanych przez nią ubrań z poprzednich kolekcji, a duet projektantów wprowadził do nich drobne poprawki. Jednak niekwestionową królową mody vintage w tym roku była Bella Hadid, która najpierw zaprezentowała się na Festiwalu Filmowym w Cannes w białej sukni Gucci z epoki, kiedy jeszcze Tom Ford był dyrektorem artystycznym. Mogliśmy ją także zobaczyć w innej wyjątkowej sukni podczas tego samego festiwalu, mianowicie w kreacji z Chanel pochodzącej z jesiennej kolekcji 1986. Warto zaznaczyć, że Bella oraz Zendaya korzystają z usług tej samej stylistyki, czyli Law Roach, która ma niezwykłe oko do wyjątkowych kreacji z drugiej ręki i świetnie wie, jak nadać im bardziej nowoczesnego charakteru. 

Rok 2022 upłynął zdecydowanie pod hasłem “postaw na vintage” co gwiazdy bardzo często promowały. Nie tylko powyżej wspomnianymi gwiazdami, kreacje z historycznych kolekcji upodobały sobie między innymi: Amal Clooney, Iris Law, Sydney Sweeney, Emily Ratajkowski, Natalie Portman oraz Dua Lipa. Sprawdźcie w naszej galerii jak się prezentowały!  

1/12
Bella Hadid
Copyright @Getty Images
1/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Bella Hadid w kreacji Gucci z czasów kiedy Tom Ford był dyrektorem kreatywnym

2/12
Bella Hadid
Copyright @Getty Images
2/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Bella Hadid w kreacji Chanel z kolekcji jesiennej z 1986 roku.

3/12
Zendaya
Copyright @Getty Images
3/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Zendaya w archiwalnej kreacji Valentino

4/12
Zendaya
Copyright @Getty Images
4/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Zendaya w kreacji Boba Mackiego z jesiennej kolekcji z 1998 roku

5/12
Kylie Jenner
Copyright @Getty Images
5/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Kylie Jenner w archiwalnej kreacji od Muglera z jesiennej kolekcji z 1995 roku

6/12
Amal Clooney
Copyright @Getty Images
6/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Amal Clooney w sukience vintage w kwiaty

7/12
Natalie Portman
Copyright @Getty Images
7/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Natalie Portman w kostiumie od Claude'a Montany z kolekcji na jesień 1991 roku.

8/12
Emily Ratajkowski
Copyright @Getty Images
8/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Emily Ratajkowski na tegorocznej MET Gali wystąpiła w archiwalnej sukni Versace z 1992 roku

9/12
Iris Law
Copyright @Getty Images
9/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Iris Law w sukience Versace z 2003 roku

10/12
Kim Kardashian
Copyright @Getty Images
10/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Kim Kardashian w sukience od Dolce&Gabbana

11/12
Dua Lipa
Copyright @Getty Images
11/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Dua Lipa w wyjątkowej sukience Versace z jesiennej kolekcji z 1992 roku

12/12
Sydney Sweeney
Copyright @Getty Images
12/12

Najlepsze stylizacje vintage gwiazd: Sydney Sweeney w sukience pochodzącej z archiwów marki Mugler

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.