„A co, jeśli pani syn przyprowadzi ukochanego do domu?”, pytają internauci

Konrad Szczęsny 18 marca 2019 07:42

Od kilku tygodni temat walki o równość wywołuje w mediach burzę. Wszystko za sprawą podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego karty LGBT+, którą środowiska prawicowe odbierają jako zamach na rodzinę i wartości chrześcijańskie. Z drugiej strony nie brakuje także głosów, że dyskusja toczy się w oparciu i interpretacje dokumentu, nie zaś jego dogłębną znajomość. Swoją solidarność dla społeczności wyrazili właśnie Małgorzata i Radosław Majdanowie i... wywołali burzę!

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan walczą z homofobią

Piłkarz zamieścił na swoim Instagramie fotografię, na której pozuje wraz z małżonką w koszulce #SportPrzeciwHomofobii. To akcja, którą zainicjowała organizacja Kampania Przeciw Homofobii po tym, jak kibice Legii Warszawa wywiesili na trybunach w trakcie jednego z meczów transparent, obrażający społeczność LGBTQ.

Poza Radosławem Majdanem, zgodzili się wziąć w niej udział m.in. podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek, mistrz świata z 2016 toku oraz obecny mistrz Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak.

Elementem akcji jest właśnie publikacja w sieci zdjęcia, na którym pozuje się w koszulce z hasłem #SportPrzeciwHomofobii i opatrzenie fotografii uzasadnieniem, dotyczącym walki o tolerancję i równość.

„Wspieram akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo sportowcy powinni dawać przykład akceptacji, honorowej walki i szacunku dla ludzi”, podpisał swoje zdjęcie Radosław Majdan, zaś jego małżonka na swoim profilu pod trzema opublikowanymi fotografiami w koszulkach dodała:

„Jako klasyczna WAGS wspieram męża, który popiera akcję Kampanii Przeciw Homofobii #sportprzeciwhomofobii, bo miłość jest jedna, bo wszyscy jesteśmy ludźmi, bo sport powinien łączyć, nie dzielić”, zadeklarowała.

Burza pod zdjęciami Radosława i Małgorzaty Majdanów w koszulkach z hasłami antyhomofobicznymi

Z jednej strony fani pary podkreślają, że są dumni z ich otwartości i wspierania słabszych oraz mniejszości. Z drugiej jedna z fanek dosyć kąśliwie zapytała:

„Czyli jak pani syn przyprowadzi swojego ukochanego do domu, przedstawiając go jako jego miłość i przyszłego męża, będzie pani happy?”. Jednak Małgorzata Rozenek-Majdan błyskawicznie odpisała:

„Jeśli on będzie happy, to ja też będę happy. Na tym polega miłość”, przekonywała prezenterka.

Niestety, pojawili się i tacy, którzy są postawą małżeństwa oburzeni i dają wyraz swojej dezaprobacie.

„Teraz nie wypada mówić o Polakach dobrze, o heteroseksualistach dobrze, o katolikach dobrze... Wszyscy wrzucani są do jednego wora, mieszani z błotem... I to przez tych, którzy nawołują do miłości i tolerancji. Jedna wielka degrengolada”, twierdzi jedna z niezadowolonych. „Współczuję”, dodała inna. „Ja jestem bardzo przeciwna 😞”, stwierdziła inna.

Patrząc na komentarze, można jednak wywnioskować, że znakomita większość fanów popiera stanowisko Państwa Majdanów.

Zdjęcie w koszulkach, które wywołały takie kontrowersje, możesz zobaczyć w galerii  

1/4
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeciw homofobii
Copyright @Instagram @m_rozenek
1/4

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan dołączyli do akcji Kampanii Przeciw Homofobii #SportPrzeciwHomofobii.

2/4
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeciw homofobii
Copyright @Instagram @m_rozenek
2/4

Dlatego też Małgorzata i Radosław Majdanowie zamieścili w sieci zdjęcia w koszulkach z napisem #SportPrzeciwHomofobii.

3/4
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan przeciw homofobii
Copyright @Instagram @m_rozenek
3/4

Niestety, nie wszyscy fani popierają postawę Małgorzaty i Radosława Majdanów. Są i tacy, którzy sprzeciwiają się walce o równe prawa dla społeczności LGBTQ.

4/4
Małgorzata i Radosław Majdanowie, X Bal Charytatywny Gwiazdy Dobroczynności
Copyright @Mateusz Jagielski/East News
4/4

Większość fanów Małgorzaty i Radosława Majdanów jest jednak dumna z postawy swoich idoli.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.