Książę Karol i księżna Camilla
Fot. Instagram @clarencehouse
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Szokujące wyznanie księżnej Camilli o mężu. Książę Karol jest gejem?! 

Takie informacje pojawiły się już w 2000 roku...

Gabriela Czernecka 21 listopada 2020 08:55
Książę Karol i księżna Camilla
Fot. Instagram @clarencehouse

Książę Karol jest gejem? Słowa księżnej Camilli sprzed lat powróciły na pierwsze strony zagranicznych bulwarówek. Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Karol i Camilla rozwodzą się, a podanie tego do publicznej wiadomości to już według nich tylko kwestia czasu. Teraz brytyjskie magazyny przypominają, że o rozwodzie pary mówiło się już przed laty, a jego przyczyną miał być fakt, że książę Karol jest gejem! Co ciekawe, takie doniesienia pojawiły się już w 2000 roku... Ile jest w nich prawdy?

Czy książę Karol jest gejem?

Według zagranicznych mediów rozwód Karola i Camilli to jedynie kwestia czasu. Rzecznicy prasowi nadal milczą w tej sprawie, a prasa brukowa publikuje własne teorie na ten temat. Magazyn The Sun podaje, że Karol i Camilla mają się rozwieść, bo książę jest... gejem! Zdaniem magazynu, syn królowej przez lata próbował ukryć swoją prawdziwą orientację seksualną. 

Czy aby na pewno? Gazeta wylicza powody, dzięki którym ta informacja ma być wiarygodna. Jednym z nich jest fakt, że książę długo poszukiwał wybranki swojego serca, a do małżeństwa z Dianą Spencer został zmuszony przez ojca. Z żadnego z romansów, o których tak się rozpisywano za czasów jego młodości, nie wyniknęło nic poważnego. Jego alibi miała być bezgraniczna miłość do Camilli Parker-Bowles. 

Kochankowie księcia Karola: kim są?

Co ciekawe, plotki o tym, że książę Karol jest gejem, pojawiły się już w 2000 roku. Wówczas wspomniano o filmie pornograficznym z udziałem Karola i jego doradcy, Michaela Fawcetta. Księcia miał w tej intymnej sytuacji przyłapać i nagrać George Smith, wieloletni służący królowej, który skrycie podkochiwał się w synu monarchini. Smith nie chciał komentować tych doniesień chwilę po tym, jak jeden z tabloidów przedrukował jego opowieść. Nieoficjalnie mówi się, że rodzina królewska po prostu zapłaciła mu za milczenie i materiał dowodowy. 

Informację o tym, że książę Karol jest gejem, opublikował także miesięcznik The Globe, który powołał się na słowa księżnej Camilli. „Ślub Karola z Dianą miał być tylko przykrywką, mającą zatuszować homoseksualne skłonności księcia”, miała wyznać księżna Kornwalii. W 2016 roku magazyn poparł swoje oskarżenia zdjęciami księcia Karola z dużo młodszym mężczyzną w niedwuznacznej sytuacji...

Przeczytaj także: To one ukształtowały przyszłego króla. Kim są najważniejsze kobiety w życiu księcia Karola?

Miesięcznik sugeruje, że to właśnie upodobania następcy brytyjskiego tronu do mężczyzn miałyby być powodem rozwodu z Dianą, ale i z Camillą. To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się doniesienia o rzekomym homoseksualizmie Karola. Czy są prawdziwe? Jak mówi przysłowie, w każdej plotce jest ziarnko prawdy...  

Książę Karol
Fot. Getty Images

księżna Camilla, księżna Kamila, księżna Kornwalii, książę Karol
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.