Pademia koronawirusa
Fot. Adobe Stock
O TYM SIĘ MÓWI

„Proszę każdego, kto czyta ten post, aby nie udaremniał wysiłku, który podejmujemy”

Wstrząsające wyznanie włoskiej pielęgniarki

Ksenia Krasko 16 marca 2020 09:45
Pademia koronawirusa
Fot. Adobe Stock

Włoszka Alessia Bonari ujawniła światu prawdę o tym, jak bardzo poświęcają się włoscy lekarze w walce z koronawirusem. Młoda pielęgniarka ze szpitala w Mediolanie przyznała, że ich praca w obliczu pandemii Covid-19 jest niezwykle wyczerpująca, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym oraz emocjonalnym. Dodała, że nie zamierza się poddawać i będzie walczyć aż do skutku.

Włoska pielęgniarka o sytuacji w szpitalach we Włoszech

Internauci w ciepłych słowach wspierają Włoszkę i otwarcie wyrażają swoje poparcie dla pielęgniarki i wszystkich osób, związanych ze służbą zdrowia, które nie oszczędzają sił w walce z wirusem. Alessia Bonari zdecydowała się na szczery wpis na swoim Instagramie.

„Jestem pielęgniarką i teraz mam do czynienia z tą nagłą sytuacją medyczną. Ja też się boję, ale nie wyjścia po zakupy. Boję się iść do pracy. Boję się tego, że maska ​​nie przylega dobrze do mojej twarzy, tego, że przypadkowo dotknę się brudnymi rękawiczkami, albo tego, że okulary nie zakryją całkowicie moich oczu”, napisała Alessia.

„Jestem fizycznie zmęczona, ponieważ środki ochronne są złe, fartuch laboratoryjny sprawia, że ​​się pocę, a po założeniu go nie mogę już iść do łazienki, ani napić się wody przez kolejne sześć godzin. Jestem zmęczona psychicznie, podobnie jak wszyscy moi koledzy, którzy są w tej samej sytuacji od tygodni, ale to wszystko nie przeszkodzi nam w wykonywaniu naszej pracy”, dodaje w poruszającym wpisie. „Będę nadal dbała o moich pacjentów, ponieważ jestem dumna i zakochana w swojej pracy”.

„Proszę każdego, kto czyta ten post, aby nie udaremniał wysiłku, który podejmujemy. Aby nie był bezinteresowny i pozostał w domu, tym samym chroniąc tych, którzy są najbardziej podatni. My, młodzi ludzie, nie jesteśmy odporni na koronawirusa i również możemy zachorować lub, co gorsza, możemy zarazić innych”, apeluje.

„Nie stać mnie na luksus powrotu do domu poddanego kwarantannie, bo muszę iść do pracy i wykonać swoją część. Wy wykonajcie swoją, bardzo was proszę”.

Według włoskich mediów, szpitale – zwłaszcza na północy kraju – są przepełnione. Lekarze i pielęgniarki są wyczerpani, a liczba pacjentów stale rośnie. Obecnie we Włoszech odnotowano prawie 25 tysięcy potwierdzonych przypadków zarażenia. Koronawirus pochłonął życie blisko 2 tysięcy osób. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sono i un'infermiera e in questo momento mi trovo ad affrontare questa emergenza sanitaria. Ho paura anche io, ma non di andare a fare la spesa, ho paura di andare a lavoro. Ho paura perché la mascherina potrebbe non aderire bene al viso, o potrei essermi toccata accidentalmente con i guanti sporchi, o magari le lenti non mi coprono nel tutto gli occhi e qualcosa potrebbe essere passato. Sono stanca fisicamente perché i dispositivi di protezione fanno male, il camice fa sudare e una volta vestita non posso più andare in bagno o bere per sei ore. Sono stanca psicologicamente, e come me lo sono tutti i miei colleghi che da settimane si trovano nella mia stessa condizione, ma questo non ci impedirà di svolgere il nostro lavoro come abbiamo sempre fatto. Continuerò a curare e prendermi cura dei miei pazienti, perché sono fiera e innamorata del mio lavoro. Quello che chiedo a chiunque stia leggendo questo post è di non vanificare lo sforzo che stiamo facendo, di essere altruisti, di stare in casa e così proteggere chi è più fragile. Noi giovani non siamo immuni al coronavirus, anche noi ci possiamo ammalare, o peggio ancora possiamo far ammalare. Non mi posso permettere il lusso di tornarmene a casa mia in quarantena, devo andare a lavoro e fare la mia parte. Voi fate la vostra, ve lo chiedo per favore.

Post udostępniony przez Alessia Bonari (@alessiabonari_)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.