Księżna Meghan chce zniszczyć Elżbietę II?
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images / Tim Graham Photo Library via Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Wielka Brytania. Piękny gest Meghan. Na pogrzeb księcia Filipa wysłała wieniec z dedykacją

Dobór kwiatów nie był przypadkowy!

Konrad Szczęsny 17 kwietnia 2021 20:03
Księżna Meghan chce zniszczyć Elżbietę II?
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images / Tim Graham Photo Library via Getty Images

Mimo że była wielką nieobecną na pogrzebie księcia Filipa, uczciła w wyjątkowy sposób jego pamięć. Meghan Markle i książę Harry zdecydowali się wysłać do Wielkiej Brytanii wieniec z odręcznie napisaną dedykacją. Wiadomo również czy aktorka oglądała uroczystość!

Dlaczego Meghan Markle nie pojawiła się na pogrzebie księcia Filipa?

O tym, że do Londynu nie przybędzie wraz z mężem, było wiadomo niemal od początku. Wszystko przez drugą ciążę. Księżna Meghan spodziewa się córeczki, która ma przyjść na świat na początku wakacji. Po konsultacji z lekarzem podjęła decyzję, że nie pojawi się na pogrzebie księcia Filipa. Powód był też inny. Stanowczo podróż do Wielkiej Brytanii odradzać miała żonie księcia Harry'ego jej matka, Doria Ragland.

„Nalegała, aby Meghan została z tyłu i wspierała Harry’ego z daleka. Podobnie jak Harry, Doria bardzo opiekuje się Meghan i nie chce widzieć, jak naraża własne zdrowie. Stres jest ostatnią rzeczą, jakiej Meghan potrzebuje w tej chwili”, podawał w tym tygodniu Mail Online. 

Co więcej, aktorka miała także inny motyw. Po głośnym wywiadzie z Oprah Winfrey obawiała się, że uwaga mediów byłaby skupiona wyłącznie na niej. Biorąc pod uwagę okoliczności, byłoby to wysoce niestosowne... A może takie rozwiązanie podsunęli jej doradcy brytyjskiej monarchii? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy.

Nie przeszkodziło to jednak Meghan Markle w oddaniu hołdu księciu Filipowi!

Czytaj także: Książę Filip przed śmiercią skomentował wywiad Harry'ego i Meghan. Padły mocne słowa...

KSIĘŻNA MEGHAN NA POGRZEBIE FILIPA
Fot. GETTY Images

Pogrzeb księcia Filipa: wieniec z odręczną dedykacją. Kwiaty były symboliczne

Para przygotowała wyjątkowy wieniec, który został złożony w kaplicy św. Jerzego w trakcie mszy żałobnej. Dołączony do niego został również odręcznie napisany liścik. 

Kwiaty, z których został wykonany, były różnorodne i pochodziły z lokalnych upraw. Za jego przygotowanie odpowiadała ulubiona kwiaciarnia Meghan Markle i księcia Harry'ego, Willow Crossley. To właśnie oni wykonali wszelkie ozdoby kwiatowe, wykorzystane w trakcie weselnego przyjęcia pary we Frogmore Gardens w 2018 roku oraz na chrzest Archiego rok później. 

Jednej kwiat we wieńcu miał jednak szczególne znaczenie. Chodzi o acanthus mollis, w Polsce powszechnie znany jako bryczesy niedźwiedzia. To purpurowo-biała roślina z błyszczącymi, zielonymi liśćmi i wysokimi kolcami kwiatów. Dlaczego akurat on? Ponieważ jest uznawany za narodowy kwiat Grecji, z której pochodził książę Filip. W bukiecie znalazł się również symbolizujący brytyjską piechotę morską ostrokrzew morski (w młodości w marynarce służył mąż Elżbiety II) oraz dzwonek, będący symbolem wdzięczności i wiecznej miłości.

Nie zabrakło także rozmarynu – symbolu pamięci oraz lawendy, oznaczającej oddanie. Z kolei wplecione w niego róże to kwiaty kojarzone z czerwcem, miesiącem, w którym książę Filip przyszedł na świat... 

Do bukietu został dołączony odręcznie napisany list. Co w nim było? To pozostaje póki co tajemnicą...

Czytaj też: Elżbieta II przyjęła kondolencje od Meghan Markle. Jednoznaczna reakcja królowej

Bukiet od księcia Harry'ego i Meghan Markle. Pogrzeb księcia Filipa
Fot. Screen/Instagram

Bukiet od księcia Harry'ego i Meghan Markle

Czy Meghan Markle oglądała pogrzeb księcia Filipa?

Przypomnijmy, że uroczystość, która odbyła się w sobotę 17. kwietnia w kaplicy św. Jerzego w Windsorze, miała zgodnie z wolą zmarłego charakter wojskowy. Uczestniczyło w niej wąskie grono 30 osób: najbliższa rodzina oraz krewni księcia Filipa z Niemiec. Miało to też związek z pandemią koronawirusa i obowiązującymi w Wielkiej Brytanii restrykcjami. 

Uroczystość była transmitowana w sieci na oficjalnym kanale rodziny królewskiej w serwisie Youtube od godziny 15.30 do około 17.00. Czy oglądała ją Meghan Markle? Jak wynika z informacji podawanych w zagranicznych mediach - tak.  

Czytaj także: Książę William i książę Harry pogodzili się na pogrzebie księcia Filipa! Te zdjęcia przejdą do historii

Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, wnętrza kaplicy św. Jerzego w Windsorze
Fot. Jonathan Brady - WPA Pool/Getty Images

Pogrzeb księcia Filipa, 17.04.2021 rok, wnętrza kaplicy św. Jerzego w Windsorze

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?