Elżbieta II rozmawiała z Meghan Markle
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II przyjęła kondolencje od Meghan Markle. Jednoznaczna reakcja królowej

Żona Harry’ego nie przyleci na pogrzeb księcia Filipa

Ksenia Krasko 15 kwietnia 2021 10:10
Elżbieta II rozmawiała z Meghan Markle
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Kiedy Pałac Buckingham przekazał światu przykrą informację o śmierci księcia Filipa, Harry natychmiast przyleciał do Wielkiej Brytanii. Wnuk Elżbiety II i księcia Edynburga podróżował sam, a teraz przebywa na obowiązkowej kwarantannie, aby móc wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych w sobotę. Media zastanawiają się, dlaczego Meghan została w USA, a najczęściej mówi się o tym, że obawiała się spotkania z royalsami po swoim wywiadzie. Reakcja królowej na jej decyzję przeczy tym domysłom.

Meghan Markle nie przyleci na pogrzeb księcia Filipa. Reakcja Elżbiety II

Pomimo plotek o tym, że Meghan obawia się reakcji na swój wywiad z Oprah Winfrey, wydaje się, że powód jej nieobecności na pogrzebie księcia Filipa jest jednak inny. Jak twierdzi magazyn People, to lekarze zalecili, aby księżna Sussex powstrzymała się od podróży. Jest w ostatnich miesiącach ciąży (według mediów w siódmym), a taka wyprawa byłaby dodatkowym ryzykiem, zwłaszcza, że latem poroniła. W oficjalnym komunikacie rzecznika Pałacu Buckingham również podano ten powód.

Jak poinformowała osoba z bliskiego kręgu rodziny królewskiej w rozmowie z People, Elżbieta II w pełni rozumie żonę wnuka, a jej reakcja dodała Meghan otuchy. „Meghan złożyła kondolencje królowej. Królowa podziękowała i podkreśliła, że rozumie, dlaczego nie może teraz podróżować”, przekazało źródło.

Harry natomiast martwi się stanem żony i tym, że zostawił ją samą w domu z małym synem. Podobno często dzwoni do Meghan, aby dowiedzieć się, czy wszystko u niej w porządku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy książę Sussex wróci do Stanów Zjednoczonych, jednak raczej nie zdecyduje się zostać w domu na dłużej.

ZOBACZ: Tak wyglądały ostatnie dni życia księcia Filipa. Elżbieta II była przygotowana na jego śmierć

Elżbieta II rozmawiała z Meghan Markle. Dodała jej otuchy

Elżbieta II rozmawiała z Meghan Markle
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Pogrzeb księcia Filipa

Jak podał rzecznik rodziny królewskiej, pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia, o godzinie 15 (czasu brytyjskiego). Ceremonia będzie miała charakter prywatny, ale poddani będą mogli oglądać całą uroczystość na żywo w telewizji. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, w uroczystości weźmie udział tylko trzydzieści osób. Już wiadomo, że nie będzie prawnuków księcia, w tym dzieci Kate i Williama.

Książę Filip odszedł dziewiątego kwietnia. Miał 99 lat. 

ZOBACZ: W takiej trumnie chciał być pochowany książę Filip. Zostanie wykonana z... wełny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…