Książę Filip nie żyje, tak wyglądał na ostatnich zdjęciach
Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Filip przed śmiercią skomentował wywiad Harry'ego i Meghan. Padły mocne słowa...

Książę Filip nie owijał w bawełnę

Gabriela Czernecka 13 kwietnia 2021 20:42
Książę Filip nie żyje, tak wyglądał na ostatnich zdjęciach
Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Nagła śmierć księcia Filipa mocno wstrząsnęła Wielką Brytanią. Do niedawna mówiono, że książę Filip był utrzymywany w niewiedzy jeśli chodzi o wywiad Meghan i Harry’ego u Oprah. Dziś brytyjskie media ujawniają, że książę Filip został poinformowany o tym, co para powiedziała w telewizji. Jak skomentował zachowanie wnuka?

Książę Filip wiedział o wywiadzie Meghan i Harry’ego 

Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Już w dniu jego śmierci ruszyły przygotowania do uroczystości pogrzebowych. Wiadomo, że na ceremonii pojawi się tylko trzydzieści osób, a cała uroczystość będzie miała charakter prywatny. Udział potwierdziły oczywiście dzieci księcia Filipa - synowie: Karol, Edward i Andrzej oraz córka, księżniczka Anna. Wiadomo również, że pojawi się książę William i księżna Kate oraz książę Harry, który w poniedziałek wylądował w Wielkiej Brytanii.

ZobaczHarry przyleciał już do Wielkiej Brytanii na pogrzeb księcia Filipa

U jego boku zabraknie jednak Meghan, która odwołała swój przyjazd ze względu na zaawansowaną ciążę. Oficjalnie wiadomo, że księżnej odradził daleką podróż lekarz, ale w kuluarach mówi się, że jej obecność po prostu odwróciłaby uwagę od całego wydarzenia.

Ta sytuacja dla całej brytyjskiej rodziny królewskiej nie jest łatwa. Bracia - William i Harry - będą mieli okazję po raz pierwszy spotkać się od czasu głośnego wywiadu księcia Sussex z Oprah Winfrey. To właśnie w trakcie niego padły mocne słowa, w tym oskarżenia o rasizm. Cały świat oprócz oglądania ostatniej drogi księcia Filipa z pewnością bacznie będzie przyglądał się zachowaniu braci.

Harry i William pogodzą się
Fot. Getty Images

Książę Filip o wywiadzie Meghan i Harry'ego

Do dziś sądzono, że książę Filip utrzymywany był w niewiedzy - pisano, że postanowiono nie mówić mu o wywiadzie Sussexów, by go nie niepokoić. Okazuje się, że książę jednak wiedział o telewizyjnym występie pary i jak podaje Daily Mail, nazwał go „szaleństwem”. Filip doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że nic z tego dobrego nie wyniknie.

Jak wyjawił biograf Gyles Brandreth w rozmowie z tabloidem, mąż królowej zawsze miał takie stanowisko w kwestii zwierzania się prasie: „Filipowi nie przeszkadzało, że wywiad został wyemitowany, gdy był w szpitalu. Tym, co go bardziej martwiło, było to, że byli oni zajęci opowiadaniem o własnych problemach publicznie. Często mawiał: „Udzielaj wywiadów za wszelką cenę, ale nie mów nic o sobie”, powiedział w rozmowie z Daily Mail

Zobacz równieżNie tylko ciąża powstrzymałaMeghan przed przyjazdem na pogrzeb Filipa. Miała ukryty powód

Faktycznie łatwo zauważyć, że rodzina królewska często udziela wywiadów, ale rzadko decyduje się na tak prywatne zwierzenia. Meghan i Harry zdecydowanie przekroczyli pewną granicę. W sobotę podczas pogrzebu księcia Filipa z pewnością uwadze mediów nie umknie zachowanie Harry'ego i Williama. Czy bracia przed publicznym wyjściem zakopią topór wojenny? Dowiemy się już za kilka dni...  

Meghan w wywiadzie u Oprah
Fot. East NEWS

EN_01466643_0010, książę Harry, Meghan Markle, wywiad u Oprah
Fot. CBS/Ferrari Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…