KRÓLOWA ELŻBIETA II oświadczenie
Fot. Rex Features/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Królowa wydała oświadczenie w dniu urodzin. Jeden szczegół przykuwa uwagę

Oświadczenie opublikowano w mediach społecznościowych królowej

Gabriela Czernecka 21 kwietnia 2021 13:45
KRÓLOWA ELŻBIETA II oświadczenie
Fot. Rex Features/East News

Królowa Elżbieta II w dniu swoich 95. urodzin wydała oficjalne oświadczenie. Monarchini zabrała głos i zwróciła się do swoich poddanych w poruszających słowach. Poznajcie szczegóły.

Królowa Elżbieta II w dniu urodzin wydała oświadczenie

Elżbieta II 21 kwietnia 2021 roku skończyła 95 lat. W tym roku urodziny monarchini świętowane są jednak mniej hucznie niż zwykle. Zaledwie kilka dni temu monarchini pożegnała męża, księcia Filipa, uczestnicząc w jego pogrzebie. Teraz postanowiła zabrać głos i za pośrednictwem mediów społecznościowych zwróciła się do  swoich poddanych w poruszających słowach.

Internauci zwrócili uwagę na to, że królowa, jak zwykle myśli o wszystkich pogrążonych w smutku. Nie pisze tyko w swoim imieniu, ale także w imieniu całej swojej rodziny: „Z okazji moich dzisiejszych 95. urodzin otrzymałam wiele życzeń, które niezwykle sobie cenię. Jako rodzina przeżywamy teraz okres ogromnego smutku, ale pocieszeniem dla nas wszystkich było to, że mogliśmy zobaczyć i usłyszeć wyrazy uznania dla mojego męża od osób z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów, ale i z całego świata”, czytamy w oświadczeniu. 

Przeczytaj: Królowa Elżbieta II obchodzi urodziny dwa razy w roku. Dlaczego?

królowa Elżbieta II uśmiech
Fot. Getty Images

Oświadczenie królowej w dniu urodzin

„Razem z całą rodziną chcielibyśmy podziękować za wsparcie i życzliwość, jakie okazaliście nam w tych minionych dniach. Byliśmy głęboko poruszeni i wciąż pamiętamy, że Filip przez całe swoje życie miał tak niebywały wpływ na niezliczoną liczbę ludzi”, napisała królowa Elżbieta II. Choć żałoba narodowa po księciu Filipie dobiegła końca, monarchini będzie opłakiwać księcia trzydzieści dni. Królowa usunęła się w cień, ale nie zrezygnowała z pełnienia swoich obowiązków. 

Zobacz również:  Wielka Brytania pożegnała księcia Filipa. To była wzruszająca ceremonia

Ten wyjątkowy, choć w tym roku smutny dzień urodzin, monarchini spędzi w Zamku Windsor, czyli posiadłości, w której książę Filip spędził swoje ostatnie lata życia. Jak podaje brytyjska prasa, w tym trudnym czasie królowa zrezygnowała z opublikowania urodzinowego portretu, a w social mediach pojawiło się archiwalne zdjęcie monarchini sprzed lat. Co więcej, królowa zamierza spędzić ten dzień w gronie najbliższych, którzy przez cały dzień będą ją dziś odwiedzać, by wspólnie zasiąść do lunchu.  

królowa Elżbieta II po śmierci Filipa
Fot. Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.