królowa Elżbieta II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pojawiły się plotki, że królowa Elżbieta II nie żyje. Wydano oficjalne oświadczenie w tej sprawie

Te słowa nie pozostawiają wątpliwości

Gabriela Czernecka 2 grudnia 2019 12:49
królowa Elżbieta II
Fot. East News

Królowa Elżbieta II nie żyje? W mediach społecznościowych od kilku dni szerzy się informacja o śmierci Elżbiety II. Choć jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii, media coraz częściej podają, że jej stan zdrowia nie jest najlepszy. Tym razem niektórzy poszli o krok dalej i piszą wprost, że królowa... nie żyje. Jaka jest prawda? Znawca rodziny królewskiej postanowił skomentować te doniesienia. 

Królowa Elżbieta II żyje. Znawca rodziny królewskiej komentuje

Od kilku dni w mediach społecznościowych można napotkać informację o śmierci Elżbiety II. Monarchini zasiada na tronie od 67 lat i nie wybiera się na emeryturę. Mimo 93 lat na karku ma mnóstwo energii i nadal sama sprawuje większość obowiązków związanych ze swoją pozycją. Jakiś czas temu na jaw wyszło, że od lat cierpi na dziedziczną chorobę, która wiąże się z przykrymi objawami. To objaw Raynauda, czyli napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk. Choroba ta objawia się silnym sinieniem i puchnięciem dłoni. Można to zauważyć, oglądając uważnie zdjęcia królowej. 

Nic więc dziwnego, że stan zdrowia królowej tak bardzo niepokoi Brytyjczyków. Wiek Elżbiety II z pewnością nie ułatwia jej sprawowania i wykonywania obowiązków, mimo to nic nie zapowiada tego, że monarchini myśli o abdykacji. Gdy jednak długo nie pojawia się publicznie pojawiają się plotki na temat jej zdrowia. Od kilku dni w mediach społecznościowych rozpowszechnia się plotkę o śmierci królowej. W końcu ekspert od rodziny królewskiej postanowił odnieść się do tych informacji. 

Jak podaje na swoim Twitterze Charlie Proctor, redaktor naczelny portalu Royal Central, informacja o tym, że królowa Elżbieta II nie żyje jest nieprawdziwa: „Widzę, że nadeszła już ta pora roku, w której muszę rozwiać plotki o śmierci Jej Królewskiej Mości. Królowa nie umarła, żyje i ma się dobrze. Z niecierpliwością oczekuje na przybycie prezydenta Donalda Trumpa i innych światowych przywódców w Pałacu Buckingham we wtorek podczas przyjęcia NATO”, napisał na Twitterze. 

Przypomnijmy, że plotki sugerowały, że przyczyną śmierci królowej miał być zawał serca. Co ciekawe to nie pierwszy raz, gdy w mediach pojawia się fałszywa informacja o śmierci królowej.  

Kate Middleton, księżna Kate, Royal Albert Hall, listopad 2019
Fot. CHRIS JACKSON/AFP/East News

Królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.