Renata Kaczoruk, Be Active
Fot. Facebook @Renata Kaczoruk
O TYM SIĘ MÓWI

Film Latkowskiego wywołał spore poruszenie. Renata Kaczoruk wydała w tej sprawie oświadczenie

Modelka zamieściła je na swoich social mediach

Gabriela Czernecka 21 maja 2020 19:12
Renata Kaczoruk, Be Active
Fot. Facebook @Renata Kaczoruk

W środę wieczorem 20 maja 2020 roku na antenie stacji TVP1 wyemitowano najnowszy film Sylwestra Latkowskiego, Nic się nie stało. W produkcji poruszono temat pedofilii na terenie jednego z ośrodków w Sopocie. Po projekcji filmu prokurator generalny powołał specjalny zespół do badania sprawy, a pokazani w filmie dziennikarze i gwiazdy zabierają głos na swoich social mediach, odwołując się do produkcji. Oświadczenia ukazały się już na profilu Kuby Wojewódzkiego, Natalii Siwiec, Jarosława Bieniuka, Radosława Majdana oraz Borysa Szyca. Teraz dołączyła do nich również Renata Kaczoruk. 

Nic się nie stało. Renata Kaczoruk oświadczenie

Najnowszy film Sylwestra Latkowskiego, Nic się nie stało zatrząsł polskim show-biznesem. Reżyser pokazał w produkcji kulisy wykorzystywania nieletnich w jednym z sopockich klubów. Dokument opowiada o Krystianie W. ps. "Krystek" i Marcinie T. ps "Turek", którzy prowadzili słynne w Trójmieście kluby, werbowali do nich nastolatki, czasem nieletnie i ich seksualnie wykorzystywali. W filmie pojawiły się także zdjęcia znanych polskich gwiazd. Wymienione przez Latkowskiego w filmie postaci zabrały teraz głos na swoich social mediach. Kuba Wojewódzki odniósł się do sprawy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Opublikował tam wpis, w którym bezpośrednio kieruje słowa do Sylwestra Latkowskiego, oskarżając go o kłamstwo i manipulację: „W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo”, czytamy. Mocne oświadczenia wydali także Borys Szyc, Jarosław Bieniuk, Natalia Siwiec i Radosław Majdan. 

Teraz do gwiazd, których wizerunek został wykorzystany w produkcji, dołączyła Renata Kaczoruk. Modelka podobnie jak pozostali, pozywa stację TVP i solidarnie staje za Kubą Wojewódzkim, z którym kiedyś była związana. „Obudziło mnie słońce i zapachu bzu. Budziłam się bezpieczna, uśmiechnięta, bez traumatycznych wspomnień. Jeśli tak pamiętasz swoje poranki z dzieciństwa, masz za co być wdzięczny każdego dnia. Tak czuję, myśląc o ofiarach pedofilów, przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego i materiale Latkowskiego”, zaczyna swój wpis.

„Jestem wdzięczna rodzicom i Państwu, którzy uchronili mnie przed wykorzystaniem seksualnym, gdy byłam bezbronna. Chciałabym, żebyśmy mogli spać spokojnie, wiedząc że kolejne pokolenia też rosną bezpieczne. Mówmy jednym głosem, w imieniu tych najbardziej bezbronnych. Bo ofiary tych wydarzeń są odsunięte na bok a ich traumy znowu WYKORZYSTANE.. do zbudowania medialnej afery, publicznego oskarżania i wciągania w nią osób, które przyciągają uwagę mediów.. Takich jak ja i mój były partner, z którym tworzyliśmy stabilny, trwający 6 lat związek i zatrzymywaliśmy się w “Zatoce sztuki” na obiad w przerwie w spacerze i wpadliśmy na otwarcie na dachu restauracji.. Dziś obudziliśmy się oskarżeni i zmuszeni do tłumaczenia się. Łączenie nas z tragicznymi wydarzeniami, które miały tam miejsce jest skandaliczną manipulacja i próbą przyciągnięcia atencji widzów naszym kosztem. Nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z osobami wskazanymi w programie ani też wiedzy na temat tamtejszych zdarzeń. Tak samo jak program nie ma nic wspólnego z walką o chronienie nieletnich…”, pisze Renata Kaczoruk.

„Dziś jesteśmy parę lat starsi i juz wiemy czemu władzy służą wywołujące nasze emocje tematy. Bardziej niż obronę poszkodowanych, mają wywoływać burzę piaskową, przykrywającą pobłażane w upolitycznionych wyrokach dramaty, które przez lata wydarzały się na plebaniach. Nie dajmy się wszyscy wmanewrować. Odmówmy ponurej zabawy Latkowskiemu w jego nieczysta grę, z zamówienia publicznego. I wyciągnijmy konsekwencje za to tego czemu służą wydawane pieniądze z płaconych przez nas podatków... 2mld zł na szerzenie nienawiści i PRZYKRYWANIE cierpienia dzieci skrzywdzonych i pozbawionych możliwości domagania się sprawiedliwości.. Ich sprawy w całym prokuratura umarza. Stańmy z nimi murem. Kuba, dołączam do Ciebie. I zachęcam wszystkich innych do tego samego. Wygrane od TVP przekaze na poczet Fundacji zwalczajacych takie przestepstwa”, czytamy na Instagramie modelki.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Renata Kaczoruk (@renul_ka)

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.