królowa Elżbieta II
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Co się dzieje z Elżbietą II? Brytyjska prasa pisze o złym stanie zdrowia królowej...

Czy Karol zostanie królem szybciej niż ktokolwiek przypuszczał?

Gabriela Czernecka 18 października 2019 14:21
królowa Elżbieta II
Fot. East News

Królewscy fani są zaniepokojeni stanem zdrowia Elżbiety II. Choć jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii, media coraz częściej podają, że jej stan zdrowia nie jest najlepszy. Królowa stała się jedną z najbardziej lubianych kobiet na całym świecie, a wielu Brytyjczyków po prostu nie wyobraża sobie kraju bez niej. W obliczu pogarszającego się stanu zdrowia 93-letniej królowej, magazyn Glob ujawnia szokujące informacje. Czy książę Karol zostanie królem szybciej niż przypuszczano?

Stan zdrowia królowej Elżbiety II 

Elżbieta II zasiada na tronie od 67 lat i nie wybiera się na emeryturę. Mimo 93 lat na karku monarchini ma mnóstwo energii i nadal sama sprawuje większość obowiązków związanych ze swoją pozycją. Jakiś czas temu na jaw wyszło, że królowa od lat cierpi na dziedziczną chorobę, która wiąże się z przykrymi objawami. To objaw Raynauda, czyli napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk. Choroba ta objawia się silnym sinieniem i puchnięciem dłoni. Można to zauważyć, oglądając uważnie zdjęcia królowej.

Nic więc dziwnego, że stan zdrowia Elżbiety II tak bardzo niepokoi Brytyjczyków. Wiek królowej Elżbiety II z pewnością nie ułatwia jej sprawowania i wykonywania obowiązków. Według tabloidu Glob, stan zdrowia monarchini jest na tyle poważny, że sporą część jej obowiązków coraz częściej przejmuje książę Karol. Zdaniem magazynu, już nazwał się tymczasowym regentem i... nie zamierza rezygnować z tronu. „On jest całkowicie odpowiedzialny za władzę – dodaje też, że książę Walii i jego żona Camilla, księżna Kornwalii, nie mogą być szczęśliwsi”, cytuje źródło z pałacu.  

Domniemane źródło twierdzi, że książę Karol uważa to za tymczasowe rozwiązanie. Na razie syn królowej wypełniając jej obowiązki ma okazję sprawdzić się w roli króla, ale twierdzi, że zamierza wykonywać je tylko dopóki królowa nie odzyska siły. Jakiś czas temu mówiono, że królowa ma do wyboru dwie opcje - albo abdykuje na rzecz syna albo Karol uzyska prawo do tronu po jej śmierci. Przypomnijmy, że plotki o tym, że królowa Elżbieta II abdykuje pojawiły się już kilka lat temu. Według Mirror, królowa zamierza abdykować i uczynić swojego syna, księcia Karola, Królem Anglii za dwa lata, kiedy skończy 95 lat.

Jako król Anglii Karol, mimo tego, że jego matka żyje, miałby pełnię władzy. Co więcej, gdyby władza trafiła w ręce księcia Karola, ten stałby się tym samym najstarszym koronowanym królem Wielkiej Brytanii. Dlaczego królowa Elżbieta II miałaby abdykować? Według zaufanych źródeł królowa nie ma już co i komu udowadniać. Przez ostatnie 67 lat panowania udowodniła wszystkim, że wie jak kierować krajem i odpowiednio go reprezentować. To dobry moment, by wreszcie odpocząć od obowiązków.   

Książę Karol ma już na koncie rekord najdłużej oczekującego na koronę księcia. Czy jego marzenie o zasiadaniu na tronie niebawem się spełni? Monarchini nie czuje się ostatnio najlepiej, a podeszły wiek dobrze nie rokuje. Słabe zdrowie Elżbiety II może wskazywać, że być może jej syn zostanie królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii szybciej niż nam się wydaje... 

Królowa Elżbieta II, książę Karol
Fot. Getty Images

Książę Karol, książę Karol w mundurze, oficjalny portret księcia Karola
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.