Król Karol III, Yorkshire, 9.11.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Wielka Brytania. Król Karol III został zaatakowany jajkami. Zdarzenie uchwyciły kamery

Nagranie natychmiast trafiło do sieci

Marta Nawacka 9 listopada 2022 16:09
Król Karol III, Yorkshire, 9.11.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

Po śmierci królowej Elżbiety II jej syn, Karol, został nowym monarchą i od tego momentu sumiennie wypełnia królewskie obowiązki. Wraz ze swoją żoną Camillą udał się z wizytą do Yorku. Na miejscu jednak spotkał go przykry incydent... Władca został obrzucony jajkami przez protestującego mężczyznę. Napastnik został aresztowany. Całe zajście uwieczniły kamery, a nagranie natychmiast trafiło do Internetu.

Królewskie obowiązki

W chwili śmierci królowej Elżbiety II, jej najstarszy syn został nowym monarchą i objął tron przyjmując imię Karol III. Od tego momentu władca dokłada wszelkich starań, by sumiennie wypełniać swoje obowiązki, w czym wspiera go ukochana, królowa małżonka Camilla. Małżonkowie obecnie przebywają w Yorku, gdzie także udali się z oficjalną wizytą. Mieli między innymi złożyć wizytę w Micklegate Bar oraz odsłonić pomnik królowej Elżbiety II. Okazuje się jednak, że to spotkanie zapamiętają na dłużej... Musieli się bowiem zmierzyć z przykrą sytuacją.

Czytaj też: Wielka Brytania. Książę Harry nie jest synem króla Karola III? Księżna Meghan sugeruje test DNA

Król Karol III i królowa małżonka Camilla, Yorkshire, 9.11.2022
Fot. James Glossop - WPA Pool/Getty Images

Król Karol III i królowa małżonka Camilla, Yorkshire, 9.11.2022

Król Karol III, Yorkshire, 9.11.2022
Fot. Molly Darlington - WPA Pool/Getty Images

Król Karol III, Yorkshire, 9.11.2022

Mężczyzna obrzucił jajkami króla Karola III

Podczas pobytu w Yorku król Karol III i królowa małżonka odbywali spotkania z poddanymi. W trakcie jednego z nich miał miejsce przykry incydent. Jeden z protestujących mężczyzn zaatakował monarchę. Napastnik rzucał jajami z tłumu w kierunku władcy i jego żony, jednocześnie krzycząc, że „kraj został zbudowany na niewolniczej krwi". Na szczęście nie trafił, a wszystkie rzucane przez niego jajka lądowały obok króla Karola III, który był wyraźnie zaskoczony.

Policja zareagowała błyskawicznie, przykuwając do ziemi i aresztując napastnika. Pod adresem mężczyzny zgromadzony tłum krzyczał: „Wstydź się!”, a także zaintonowano hymn państwowy, w którego fragmencie słyszymy słowa „Boże, chroń króla”. Ten przykry incydent nie zniechęcił jednak króla Karola III i monarcha dalej kontynuował spotkanie. Na Twitterze pojawiły się nagrania, które zarejestrowały całe wydarzenie.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Meghan wcale nie była w ciąży? Wideo z takimi doniesieniami wywołało burzę w sieci

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.