królowa Elżbieta II, książę Filip zaręczyny
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Pierścionek królowej skrywa tajemnicę. Dlatego się z nim nie rozstaje

Ma on dla Elżbiety II szczególne znaczenie!

Gabriela Czernecka 7 maja 2022 17:14
królowa Elżbieta II, książę Filip zaręczyny
Fot. Getty Images

Każda z członkiń brytyjskiej rodziny królewskiej ma wiele kompletów wyjątkowej biżuterii. Najczęściej zmieniają ją w zależności od okazji i ubioru. Jednak zdecydowana większość z nich ma jedną rzecz, z którą nigdy się nie rozstaje. Tak też jest w przypadku pierścionka zaręczynowego królowej Elżbiety II. Przyjęła go od męża, księcia Filipa, w 1946 roku i ma on dla niej szczególne znaczenie. Do dziś monarchini się z nim nie rozstaje... Jaka historia kryje się za pierścionkiem?

Pierścionek zaręczynowy królowej 

Zaręczyny Elżbiety II z księciem Filipem nie były oczekiwane przez lud. Według ówczesnego Sunday Mirror aż czterdzieści procent czytelników odrzucało możliwość małżeństwa przyszłej królowej z „obcokrajowcem”. Niewiele działało na korzyść Filipa. Był niewykształcony, nie miał pieniędzy ani obycia w towarzystwie. Choć był greckim księciem niewiele wiedział o królewskich zwyczajach, protokole czy etykiecie.

Podobno ani ojciec ani matka przyszłej królowej nie widzieli w nim przyszłego członka rodziny, ale młodziutka Elżbieta zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i ani myślała rezygnować ze swojego księcia. W końcu młoda księżniczka przekonała rodziców do swojej miłości, a książę Filip oświadczył się przyszłej królowej.

Czytaj też: Kolejne niepokojące informacje na temat zdrowia Elżbiety II. Odwołała udział w ważnym wydarzeniu

królowa Elżbieta II zaręczyny
Fot. Getty Images

Wyjątkowe znaczenie pierścionka zaręczynowego królowej

Książę Filip i Elżbieta zaręczyli się w sierpniu 1946 roku w posiadłości Windsorów w Balmoral. Pierścionek zaręczynowy królowej można nazwać rodową pamiątką, bowiem skrywa on naprawdę niezwykłą historię. Książę Filip zdobył pierścionek zaręczynowy dzięki matce. Alicja Battenberg była siostrą lorda Mountbattena, księżną Grecji i Danii po tym jak została żoną greckiego księcia Andrzeja. By wesprzeć ukochanego syna wyjęła diamenty ze swojej zabytkowej tiary i przekazała je jubilerowi. 

Niewielu jednak wie, że Alicja Battenberg była nie tylko wyjątkową postacią w życiu Filipa, ale także jego żony, bowiem pochodziła z rodu Windsorów. Matka księcia Filipa była prawnuczką królowej Wiktorii. Nic dziwnego, że pierścionek zaręczynowy królowej ma tak niezwykle znaczenie dla monarchini i mimo upływu lat wciąż pięknie się prezentuje. Trzykaratowy pierścionek zaręczynowy królowej Elżbiety II wyceniany jest dziś na 130 tysięcy dolarów. Wart swojej ceny?   

Królowa Elżbieta II pierścionek zaręczynowy
Fot. Getty Images

pierścionek zaręczynowy królowej
Fot. Getty Images

Szukasz pierścionka z delikatnym kamieniem? Zainspiruj się tymi, które z pewnością przypadłyby do gustu królowej! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.