Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets
O TYM SIĘ MÓWI

Para prezydencka odwiedziła sześcioraczki! Agata i Andrzej Dudowie mieli ku temu ważny powód

Zobaczcie zdjęcia!

Redakcja VIVA! 18 listopada 2019 09:33
Sześcioraczki
Fot. Instagram @szescioraczki_pl_sextuplets

Tym radosnym wydarzeniem żyła cała Polska – w maju tego roku urodziły się pierwsze w kraju sześcioraczki! Klaudia i Szymon, szczęśliwi rodzice, powitali na świecie cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Kaja, Nela, Malwina, Zosia, Filip i Tymon mają także starszego brata Oliwiera.

Andrzej i Agata Dudowie odwiedzają sześcioraczki

17 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka – z tej właśnie okazji para prezydencka odwiedziła najsłynniejsze dzieci w Polsce. Rodzeństwo przyszło na świat w 29 tygodniu ciąży, poprzez cesarskie cięcie. Ze względu na wczesny poród, musiały zostać w szpitalu dłużej – mała Malwinka wyszła jako ostatnia 10 września. Dziś wszystkie dzieci czują się dobrze i prawidłowo się rozwijają.

Z okazji tego niezwykłego dnia, Agata i Andrzej Dudowie spotkali się ze szcześliwą rodziną państwa Marców. Jak czytamy na oficjalnym portalu Kancelarii Prezydenta RP, rodzice sześcioraczków „opowiedzieli o swojej codzienności, oswajaniu się z nową rolą, wzruszających momentach i nadziejach na przyszłość”.

Kancelaria Prezydenta opublikowała zdjęcia z tego spotkania. „Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Para Prezydencka gościła u Klaudii i Szymona Marców, rodziców pierwszych w Polsce sześcioraczków. Dzieci przyszły na świat w 29 tygodniu ciąży”, czytamy na Instagramie prezydent_pl.

Dzień Wcześniaka ma zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły i niuanse, związane z przedwczesnym porodem. Cały świat solidaryzuje się z takimi rodzinami poprzez podświetlanie ważnych w mieście budynków na fioletowo. Iluminacja w tym właśnie kolorze pojawiła się na Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Klaudia Marzec (@szescioraczki_pl_sextuplets)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…