Kinga Duda
Fot. Tomasz Urbanek/East News
O tym się mówi!

Studiowała ten sam kierunek, co jej ojciec. Kinga Duda pracuje w prestiżowej kancelarii

Specjalizuje się w bardzo wąskiej dziedzinie!

Aleksandra Frankowska 15 stycznia 2024 12:15
Kinga Duda
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Córka prezydenta Andrzeja Dudy skończyła prawo. Dziś Kinga Duda pracuje w jednej z warszawskich kancelarii prawnych. Poszła więc w ślady ojca. Czym dokładnie się zajmuje? Czy specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa?

ZOBACZ TEŻ: Spekulowano, że odbiła męża przyjaciółce. Maja Ostaszewska po latach wyjawiła prawdę

Kinga Duda poszła w ślady ojca

Kinga Duda ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na stronie kancelarii, w której jest zatrudniona, opis jej stanowiska widnieje jako: associate w departamencie rozwiązywania sporów kancelarii oraz członkiem zespołu Postępowań Sądowych i Arbitrażu. Córka prezydenta wybrała nie tylko tę samą uczelnię co ojciec, ale również zawód. Andrzej Duda również z wykształcenia jest prawnikiem.

Kinga Duda pracuje w prestiżowej kancelarii w Warszawie, która znalazła się nawet wśród "najlepszych kancelarii prawnych w Polsce według Chambers FinTech Guide 2024". Czym dokładnie zajmuje się córka prezydenta?

Kinga Duda
Fot. Tomasz Jagodzinski / ArtService / Forum

"Specjalizuje się w postępowaniach arbitrażowych oraz sądowych z dziedziny prawa cywilnego, oraz wynikających z realizacji projektów technologicznych. Wspiera także klientów w negocjowaniu i przygotowywaniu kontraktów technologicznych, a także w ramach doradztwa przedprocesowego oraz wsparcia prawnego w zarządzaniu kontraktami technologicznymi na etapie ich realizacji, oraz kończenia współpracy" - czytamy na stronie kancelarii. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Marcin Wójcik szczerze o życiowych wyborach: „Pomyślałem sobie, że taka była moja droga”

Andrzej Duda z wykształcenia jest prawnikiem

Według oficjalnych informacji Andrzej Duda w 2003 roku nie zdał egzaminu na aplikację adwokacką. Podobno odwoływał się od decyzji Naczelnej Rady Adwokackiej w tej sprawie, jednak nie udało się zmienić jej zdania. Mówi się, że Andrzej Duda dość mocno pomylił obowiązujące przepisy prawa. Musiał więc podejść do egzaminu drugi raz.  

Kinga Duda, Andrzej Duda, Agata Duda
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.