księżna Diana
Fot. East News
O tym się mówi

Brytyjka znalazła sukienkę w second-handzie, dziś może zarobić na niej nawet pół miliona!

Kreacja należała bowiem do... księżnej Diany!

Rafał Kowalski 19 lutego 2022 12:43
księżna Diana
Fot. East News

Choć od śmierci księżnej Diany minęło już 21 lat, tysiące jej wielbicieli rozsianych po całym świecie marzy o tym, by posiadać jakąś rzecz, która należała do królowej ludzkich serc. Jedni bardzo się o to starają, innym… udaje się przypadkiem! Historia Brytyjki, która niechcący została właścicielką sukienki Diany mogłaby posłużyć za scenariusz filmu!

ZOBACZ TEŻ: Przez dziesięć lat zmagała się z bulimią. Tak przebiegała walka księżnej Diany z chorobą

Sukienka księżnej Diany za pół miliona złotych

Kilka tygodni temu pewna mieszkanka Wielkiej Brytanii zwróciła się do londyńskiego domu aukcyjnego Kelly Taylor z informacją, że jest w posiadaniu jednej z sukienek księżnej Diany. Choć informacja ta brzmiała niewiarygodnie, eksperci przyjrzeli się kreacji i potwierdzili, że to oryginalny ciuch księżnej, w którym pokazała się ona w listopadzie 1986 roku w trakcie wizyty w Zatoce Perskiej.

Brytyjka zakupiła sukienkę 20 lat temu w jednym z lumpeksów, w którym pracowała. Zapłaciła za nią aż 200 funtów, ale ostatecznie nigdy jej nie założyła. Kreacja przeleżała w szafie aż do czasu, kiedy ostatnio jedna z telewizji wyemitowała dokument o Dianie, w którym pokazano fragmenty jej podróży do państwa Bahrajn. To właśnie wtedy właścicielce sukni przypomniało się, że przecież w jednym z pudeł trzyma identyczną, jedwabną, zdobioną kokardą i kryształami kreację.

CZYTAJ TEŻ: Spencer. Co jest prawdą, a co fikcją w filmie opowiadającym o księżnej Dianie?

Okazało się, że księżna Diana oddała ten ciuch jednemu z second-handów w mieście Hereford, co właściwie nie powinno dziwić. Dlaczego? Księżna Walii była znana z tego, że regularnie przekazywała swoje kreacje w różne miejsca. Część z nich od razu trafiała na aukcje charytatywne, dzięki czemu można było pomóc potrzebującym.

Teraz suknia trafi na licytację. Wyliczono, że wielbiciele rzeczy należących do Diany będą w stanie zapłacić za nią nawet 100 tysięcy funtów, czyli blisko pół miliona polskich złotych. Licytacja już 10 grudnia…  

Księżna Diana, stylizacje księżnej Diany
Fot. David Levenson / Rex Features EAST NEWS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kerry Taylor Auctions (@kerrytaylorauctions)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?