KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Brytyjka znalazła sukienkę w second-handzie, dziś może zarobić na niej nawet pół miliona!

Kreacja należała bowiem do... księżnej Diany!

Rafał Kowalski 6 grudnia 2018 10:58
księżna Diana
Fot. East News

Choć od śmierci księżnej Diany minęło już 21 lat, tysiące jej wielbicieli rozsianych po całym świecie marzy o tym, by posiadać jakąś rzecz, która należała do królowej ludzkich serc. Jedni bardzo się o to starają, innym… udaje się przypadkiem! Historia Brytyjki, która niechcący została właścicielką sukienki Diany mogłaby posłużyć za scenariusz filmu!

Sukienka księżnej Diany za pół miliona złotych

Kilka tygodni temu pewna mieszkanka Wielkiej Brytanii zwróciła się do londyńskiego domu aukcyjnego Kelly Taylor z informacją, że jest w posiadaniu jednej z sukienek księżnej Diany. Choć informacja ta brzmiała niewiarygodnie, eksperci przyjrzeli się kreacji i potwierdzili, że to oryginalny ciuch księżnej, w którym pokazała się ona w listopadzie 1986 roku w trakcie wizyty w Zatoce Perskiej.

Brytyjka zakupiła sukienkę 20 lat temu w jednym z lumpeksów, w którym pracowała. Zapłaciła za nią aż 200 funtów, ale ostatecznie nigdy jej nie założyła. Kreacja przeleżała w szafie aż do czasu, kiedy ostatnio jedna z telewizji wyemitowała dokument o Dianie, w którym pokazano fragmenty jej podróży do państwa Bahrajn. To właśnie wtedy właścicielce sukni przypomniało się, że przecież w jednym z pudeł trzyma identyczną, jedwabną, zdobioną kokardą i kryształami kreację.

Okazało się, że księżna Diana oddała ten ciuch jednemu z second-handów w mieście Hereford, co właściwie nie powinno dziwić. Dlaczego? Księżna Walii była znana z tego, że regularnie przekazywała swoje kreacje w różne miejsca. Część z nich od razu trafiała na aukcje charytatywne, dzięki czemu można było pomóc potrzebującym.

Teraz suknia trafi na licytację. Wyliczono, że wielbiciele rzeczy należących do Diany będą w stanie zapłacić za nią nawet 100 tysięcy funtów, czyli blisko pół miliona polskich złotych. Licytacja już 10 grudnia…  

Księżna Diana, stylizacje księżnej Diany
Fot. David Levenson / Rex Features EAST NEWS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kerry Taylor Auctions (@kerrytaylorauctions)

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.