Księżna Diana licytacje
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kolejna pamiątka księżnej Diany trafiła na aukcję. Można ją kupić za zawrotną kwotę! 

Można kupić rower księżnej Diany! Cena wywoławcza zwala z nóg

Gabriela Czernecka 8 kwietnia 2021 13:05
Księżna Diana licytacje
Fot. Getty Images

Kolejna pamiątka po księżnej Dianie wkrótce trafi na licytację. Chodzi o rower, który Diana posiadała, będąc jeszcze opiekunką dla dzieci. Miał on dla niej symboliczne znaczenie, a fani twierdzą, że jest wręcz symbolem jej wolności. Na ile wyceniany jest rower księżnej Diany i co jeszcze trafiło na aukcje? Poznajcie szczegóły. 

Rower księżnej Diany na licytacji

Na licytację trafił niebieski rower księżnej Diany. Zanim Diana Spencer została żoną księcia Karola pracowała jako opiekunka do dzieci. Do pracy dojeżdżała właśnie rowerem. Zostając żoną przyszłego króla wiele pamiątek i przedmiotów, które posiadała musiała zostawić ze sobą. Jak podaje Daily Mail, niebieski rowerek Diany został sprzedany ojcu jej przyjaciela. Mężczyzna trzymał go w garażu przez niemal 30 lat, ale potem sprzedał za niewielką kwotę 1000 złotych. Jak ujawnia brytyjski magazyn, rower wielokrotnie zmieniał właściciela. W końcu ostatni posiadacz dwukołowca postanowił wystawić go na aukcję. Licytacja przedmiotu odbędzie się już pod koniec kwietnia, a kwota początkowa to aż... 106 tysięcy złotych! 

Aukcje księżnej Diany rower na licytacji
Fot. Farnon Lake/Bournemouth News/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Niebieski rower Diany ma dla fanów sentymentalną wartość. Zdaniem internautów, symbolizuje on wolność której Diana została pozbawiona wychodzą samo się za księcia. Co prawda, będąc księżną Walii miała możliwość rozwoju swoich sportowych pasji takich jak balet jazda na wrotkach czy właśnie jazda na rowerze. Nie były to jednak już czasy, w których mogła pozwolić sobie na pełną swobodę. To nie są jednak pierwsze pamiątki księżnej Diany, które trafiły na aukcję.

Aukcje księżnej Diany rower
Fot. Getty Images

Pamiątki po księżnej Dianie, które trafiły na aukcję

W ostatnich latach pamiątki po księżnej Dianie stały się niezwykle popularne. Jednym z najdroższych przedmiotów była aksamitna suknia projektanta Viktora Edelsteina, w której księżna Diana pojawiła się na kilku przyjęciach, m.in. na przyjęciu w Białym Domu 1 985 roku. To właśnie w niej zatańczyła u boku Johna Travolta.  Ostatecznie jej kwota wyniosła ponad 200 tysięcy funtów. 

Aukcje księżnej Diany czarna sukienka
Fot. Travolty Kerry Taylor Auctions/Ferrari Press/East News

Była to jedna z trzech sukni w niebieskim odcieniu, które zostały sprzedane i poszły za najwyższą cenę. Drugą suknią była kreacja zaprojektowana przez Katherine Cusack, która poszła za 48 tysięcy funtów. W tej kreacji księżna Diana pojawiła się podczas koncertu chóru w Royal Academy of Music w styczniu 1986 roku.  Sprzedane zostały również personalizowana kopertówka za 60 tysięcy złotych oraz słownik języka francuskiego z odręcznymi notatkami za niemal 40 tysięcy złotych. Kilka tygodni temu w domu aukcyjnym w Korwalii na sprzedaż wystawiono zbiór 36 listów księżnej, które pisała w latach 1990-1997. 36 listów sprzedano za przez firmę za łączną cenę w wysokości 67 900 funtów! Z dodanymi opłatami łączna kwota wyniosła aż 82 000 funtów.

Stworzono także duplikat butów ślubnych Diany, które sprzedano za około 50 tysięcy funtów oraz replikę sukni ślubnej księżnej Diany, którą wyceniono na około 60 tysięcy funtów.  

Aukcje księżnej Diany buty
Fot. Kerry Taylor Auctions/Splash/EAST NEWS

Choć od śmierci księżnej Diany mija ponad dwadzieścia lat jej życie wciąż fascynuje. W czym tkwi jej fenomen? Oto książki o rodzinie królewskiej, po której warto sięgnąć, by poszerzyć swoją wiedzę:  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.