ślub księżniczki Eugenii, karoca
Fot. Rex Features/East News
RELACJA NA ŻYWO!

Ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka już za nami. Zobacz, co się działo! 

To był iście królewski ślub!

Gabriela Czernecka 12 października 2018 12:27
ślub księżniczki Eugenii, karoca
Fot. Rex Features/East News

Trwa ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. Para powie sobie sakramentalne tak w Kaplicy św. Jerzego na terenie Zamku Windsor. Wśród gości będziemy mogli zobaczyć m.in. księcia Williama i księżną Kate, księcia Karola, księcia Harry’ego i księżną Meghan, a także królową Elżbietę II, najprawdopodobniej u boku księcia Filipa. To już trzeci ślub w brytyjskiej royal family w tym roku. Specjalnie dla Was prowadzimy relację na żywo z tego wydarzenia. Bądźcie z nami! 

Ślub księżniczki Eugenii: relacja na żywo

Podobnie, jak na ślubie księcia Harry’ego i księżnej Meghan, gościom zabroniono wnosić telefony komórkowe. Para młoda wystosowała także do gości prośbę, by Ci nie przynosili prezentów w dniu ślubu. Jeśli ktoś ma takie życzenie, by coś im wręczyć, zakochani poprosili, by przesłano podarunki do biura księcia Andrzeja w Pałacu Buckingham. Drużbą Jacka Brooksbanka został jego brat, Thomas Brooksbank, a druhną księżniczki Eugenii będzie jej siostra księżniczka Beatrice. 

Ślub księżniczki Eugenii: goście

Powoli gromadzą się pierwsi goście. Paniom w obliczu pogody (bardzo silnego wiatru) nie jest łatwo zaprezentować się w pełnej krasie. Wśród gości dopatrzyliśmy się m.in. Chelsy Davy, byłej dziewczyny księcia Harry’ego. Na ślubie Eugenii pojawił się także książę Grecji Pavlos z małżonką Marie-Chantal Miller.

Oczywiście najbardziej oczekiwanymi gośćmi są księżna Meghan i książę Harry oraz książę William i księżna Kate. Ci, przybędą jednak dopiero około godziny 11.30. Na ślubie księżniczki Eugenii pojawiła się właśnie Ellie Goulding, znana wokalistka i autorka tekstów, która śpiewała m.in. na ślubie księcia Williama i księżnej Kate. Pojawił się także James Blunt z żoną, Sofią Wellesley. 

Jeśli jesteś fanem rodziny królewskiej, dołącz do naszej grupy na Facebooku: link tutaj>>

Na ślub księżniczki Eugenii przybył także Ricky Martin. Jego obecność nie była podawana publicznie. Ricky Martin pojawił się oczywiście u boku męża, Jwana Yosefa. Wśród gości jest także Pippa Middleton. Sądzono, że nie pojawi się na uroczystości, gdyż data jej porodu miała pokrywać się z datą ślubu Eugenii. A tymczasem jest i wygląda cudownie w ciemnozielonej kreacji. 

Na miejsce przybył także Robbie Williams z żoną, Aydą Field. Co ciekawe, ich córeczka Theodora Rose będzie szła w orszaku księżniczki Eugenii!

Przypomnijmy, że gości obowiązują określone zasady, których muszą przestrzegać. Panowie, którzy posiadają mundury, mogą tego dnia wystąpić ubrani właśnie w militarnym stylu. Najbardziej oficjalny, przewidziany na tak wyjątkowe okazje, jak ślub w rodzinie królewskiej, jest oczywiście frak. Oprócz munduru i fraka panowie mają także do wyboru garnitur. Pań obowiązuje więcej zasad - od odpowiedniego koloru po kapelusz/fascynator. Więcej o zasadach dress code’u na królewskich ślubach przeczytacie tutaj>>.

Ślub księżniczki Eugenii: Kate i Meghan

Wśród gości na ślubie księżniczki Eugenii dostrzegamy modelkę Pixie Geldof, aktora znanego z serii filmów o Hobbicie, Stephena Fry’a oraz komik Jimmy Carr. Na miejsce przybyła także Cara Delevingne, Kate Moss oraz James Middleton, brat księżnej Kate. 

Pojawiają się pierwsi członkowie rodziny królewskiej. Na ślub przybył jeden z synów królowej Elżbiety II, książę Edward z żoną i synem oraz córka królowej, księżniczka Anna. Przybyli także książę Edward, Książę Kentu. Pojawiła się właśnie księżna Kate z księciem Williamem oraz księżna Meghan z księciem Harrym! Kate ma na sobie ciemnoróżową suknię, a księżna Meghan jest w granatowej sukience. Panie zasiadły właśnie w drugim rzędzie.

Księżna Meghan i Kate na śluie księżniczki Eugenii
Fot. East News

Teraz czekamy na przybycie królowej i... samej panny młodej! Na ślubie nie pojawi się jednak księżna Camilla. Dlaczego? Tego dowiecie się tutaj>> 

Na miejsce przybył właśnie pan młody, Jack Brooksbank! Wraz z drużbą wszedł właśnie do kaplicy św. Jerzego. Pod kaplicę przyjechały właśnie księżniczka Beatrice (w fioletowej kreacji) oraz księżna Sarah Ferguson, matka panny młodej, w zielonej sukience. 

Sarah Margaret Ferguson
Fot. Getty Images

Książę Andrzej, ojciec księżniczki Eugenii, wraz z nią pojawi się w powozie. Pannie młodej towarzyszyć będą także dzieci wybrane do ślubnego orszaku. Wśród gości na ślubie Eugenii dopatrzyliśmy się także: Naomi Campbell, Liv Tyler oraz Demi Moore. 

Ślub księżniczki Eugenii: Charlotte i George

Do kaplicy podjeżdżają właśnie dzieci z orszaku ślubnego. Para młoda wybrała wybrała sześć druhen i dwóch paziów. Wraz z księżniczką Charlotte w robi druhenek pojawią się: Savannah i Isla Philips, Mia Tindall, Maud Windsor oraz Theodora Williams. Tymczasem Louis de Givenchy i pięcioletni książę George będą paziami.

Przypomnijmy, że najmłodsze wnuki królowej, czyli czternastoletnia lady Louis Mountbatten-Windsor i dziesięcioletni wicehrabia Severn będą pełnić rolę specjalnych asystentów. 

Na miejsce dotarł książę Karol. Tak jak pisaliśmy poprzednio, na ślubie nie pojawi się księżna Camilla. Czekamy na królową i pannę młodą. Na ślub księżniczki Eugenii przybyła właśnie królowa Elżbieta II oraz książę Filip. Królowa ma na sobie błękitny kostium.

Ślub księżniczki Eugenii, królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images

Ślub księżniczki Eugenii: suknia ślubna panny młodej

I już widzimy księżniczkę Eugenię! Podjeżdża właśnie pod kaplicę św. Jerzego. Panna młoda ma na sobie długą, śnieżnobiałą suknię. Włosy upięte w kok, delikatny makijaż oraz tiarę! Suknia ślubna księżniczki Eugenii ma podobny dekolt do tej, w której przed miesiącami zaprezentowała się księżna Meghan. W kaplicy św. Jerzego Jack Brooksbank oczekuje na ukochaną.

Jest i księżniczka Eugenia! Naszym zdaniem wygląda fenomenalnie. 

Księżniczka Eugenia, ślub
Fot. Getty Images

Jej suknia ślubna robi wrażenie! 

Suknia ślubna księżniczki Eugenii - screen
Fot. Youtube @The RoyalFamily

W ostatnich miesiącach księżniczka intensywnie dbała o swoją sylwetkę. Była na diecie i faktycznie, widać efekty. Przypomnijmy, że księżniczka podobnie jak księżna Kate, sama zrobiła sobie ślubny makijaż. Para przysięga sobie właśnie miłość.

Suknia ślubna księżniczki Eugenii - screen
Fot. Youtube @The RoyalFamily

Ślub księżniczki Eugenii: msza

Myślano, że księżniczka Eugenia będzie miała w dniu ślubu tiarę, w której jej mama przyrzekała miłość księciu Andrzejowi. Księżniczka Eugenia nie miała welonu, ale tiarę. Ślubna tiara Eugenii pochodzi z kolekcji królowej Elżbiety II i należała kiedyś do matki królowej Elżbiety II zwanej Królową Matką. Tiara została stworzona przez Boucherona w 1921 roku i składa się ze szmaragdów i diamentów. Szmaragd, umieszczony na środku tiary ma 93,7 karatów. 

Para wymieniła się właśnie obrączkami. 

Ślub księżniczki Eugenii, obrączki, zakładanie obrączek
Fot. ITV / BEEM/East News

Na ślubie Eugenii Andrea Bocelli śpiewa właśnie utwór Ave Maria. Nie sposób się nie wzruszyć...

Księżniczka Beatrice wygłosiła drugie czytanie.

Ślub Eugenii:screen
Fot. Youtube @The Royal Family

Zdjęcia wszystkich gości, którzy pojawili się na ślubie księżniczki Eugenii znajdziecie tutaj>>

Znów utwór wykonuje Andrea Bocelli. My tymczasem zapraszamy Was do przyglądnięcia się, jak Brytyjczycy oczekiwali na ślub Eugenii! Link znajdziecie tutaj>>

Tak w pełnej krasie prezentuje się panna młoda. 

Suknia ślubna księżniczki Eugenii 	Suknia ślubna księżniczki Eugenii
Fot. Getty Images

Suknia ślubna księżniczki Eugenii 	Suknia ślubna księżniczki Eugenii
Fot. East News

Z ciekawostek, podczas mszy, książę William i księżna Kate niemal cały czas trzymają się za ręce! 

Ślub Eugenii:screen
Fot. Youtube @The Royal Family

Jak się okazuje, gdy Jack Brooksbank tylko zobaczył ukochaną przed ołtarzem powiedział: „Wyglądasz idealnie”.  A już za chwilę koniec ceremonii. Para wraz z rodzicami panny młodej poszła właśnie podpisać dokumenty.

Docierają do nas pierwsze informacje o sukni ślubnej księżnej Eugenii została zaprojektowana przez duet projektantów: Petera Pilotto i Christophera de Vos. Więcej o sukni ślubnej księżniczki Eugenii znajdziecie tutaj>>

Msza dobiegła końca. Para za chwilkę zaprezentuje się na schodach przed kaplicą. I czekamy na... pocałunek! Para książęca zaprezentowała się już jako mąż i żona! 

ślub księżniczki Eugenii, pocałunek
Fot. screen YouTube/The Royal Family

Teraz pora na pamiątkowe zdjęcia. Para tymczasem udaje się powozem w małą przejażdżkę. Księżniczka Eugenia wraz z mężem, Jackiem Brooksbankiem udadzą się na przejażdżkę tą samą trasą, czyli powóz wraz z parą młodych będzie jechał przez: Castle Hill, wzdłuż High Street, Sheet Street, Kings Road, Albert Road i z powrotem przez Long Walk.

Teraz książęca para uda się do królewskiej rezydencji księcia Andrzeja, czyli do Royal Lodge. Przyjęcie zostanie zorganizowane bez produktów zawierających plastik, ponieważ księżniczka Eugenia wspiera wszelkie organizacje charytatywne walczące z zanieczyszczeniem świata przez sztuczne tworzywa.

Kończymy naszą relację - wszystkie informacje o ślubie księżniczki Eugenii znajdziecie tutaj>> Dziękujemy, że byliście z nami! 

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?