Nazywa się ją „brzydszą siostrą Kopciuszka”

Gabriela Czernecka 13 października 2021 16:44

Starsza córka księcia Andrzeja, księżniczka Beatrycze, w maju podzieliła się radosną nowiną o swoim błogosławionym stanie. W sobotę 18. września na świat przyszła córeczka jej i jej męża Edoardo Mapellego Mozziego. Nadali jej imiona Sienna Elizabeth. To pierwsze dziecko pary. Co wiemy o księżniczce Beatrycze? Poniżej przypominamy jej historię.

Księżniczka Beatrice - kim jest wnuczka królowej Elżbiety II?

Wnuczka królowej Elżbiety II, starsza siostra księżniczki Eugenii, córka księcia Andrzeja i księżnej Sarah. Kim jest księżniczka Beatrice? W Wielkiej Brytanii o niej i o jej siostrze mówiono, że są najbrzydszymi księżniczkami na świecie. Wraz z upływem czasu dziewczyny wyładniały i choć nikt już ich tak nie nazywa, to jednak haniebny tytuł pozostał. Znajomi opisują Beatrycze przede wszystkim jako mistrzynię organizowania imprez, a jaka jest naprawdę?

Zobacz też: Tak księżniczka Beatrice zemściła się na Meghan. Chodzi o datę ogłoszenia ciąży

Gdy była dzieckiem, przylgnął do niej (i do jej siostry Eugenii) tytuł najbrzydszej księżniczki na świecie. I nie chodziło wyłącznie o jej urodę czy brak wyczucia stylu, ale o to, że rodzice bardzo rzadko pokazywali się z nimi publicznie. To sprawiło, że brytyjska prasa pozwalała sobie na niewybredne żarty, że książę Andrzej wstydzi się swoich córek. Z czasem Beatrycze wraz z siostrą coraz częściej zaczęły pojawiać się na imprezach i wielkich galach. Księżniczki postanowiły same znaleźć sposób na to, by głośno było nie tylko o wnukach królowej (m.in. Williamie i Harrym), ale także o nich.

W sierpniu księżniczka Beatrice skończył 33 lata, a niewielu wie, czym tak naprawdę się zajmuje. Postanowiliśmy przybliżyć Wam jej sylwetkę.

Księżniczka Beatrice: szalona kapeluszniczka

O księżniczce Beatrice głośno zrobiło się dziewięć lat temu, gdy na ślubie księcia Williama i księżnej Kate założyła dość nietypowy kapelusz w kształcie... deski klozetowej. Od tamtej pory zaczęto bacznie przyglądać się członkini rodziny królewskiej, która dotychczas trzymała się raczej z dala od mediów.

Co prawda jej styl wtedy pozostawiał wiele do życzenia, to dziś trzeba przyznać, że swoją lekcję odrobiła. Choć do wyszukanych i pełnych klasy stylizacji Kate wciąż wiele jej brakuje, to jednak zaskarbiła sobie sympatię Brytyjczyków... działalnością charytatywną. Swój szalony kapelusz wystawiła na aukcję, a niebotyczną sumę, za jaką go sprzedano, oddała na cele charytatywne.

Księżniczka Beatrice: królowa imprez

Serca fanów royal family podbiła jednak przede wszystkim swoją nietypową pasją. Niewielu wie, że księżniczka Beatrice jest królową organizowania imprez! Mówi się, że spośród europejskich księżniczek jest najbardziej szalona. Na jej imprezy uczęszczają same gwiazdy, nic więc dziwnego, że zawsze dzieje się tam coś godnego zapamiętania.

Z pewnością jedną z imprez księżniczki Beatrycze już do końca życia będzie pamiętał Ed Sheeran oraz James Blunt. „Było około 20 gości, wśród nich Sarah Ferguson, James Blunt i jego żona Sofia Wellesley. W pewnym momencie wszyscy zaczęli rozmawiać o przyznawaniu tytułów i James Blunt zażartował, że chciałby otrzymać tytuł rycerski. Beatrice, która była w świetnym nastroju, powiedziała, że może to zaaranżować i chwyciła miecz ceremonialny”, podawał w ubiegłym roku The Sun.

„Wszyscy doskonale się bawili, a żart nadawał ton całej imprezie. James klęknął na jedno kolano, jakby byli w Pałacu Buckingham. Beatrice trzymając broń ponad Bluntem, powiedziała: „nadaję ci tytuł Sir Jamesa, tak jak to się robi w Pałacu”. Jednak źle oceniła wagę miecza i zamiast lekko dotknąć nim jego ramienia, zamachnęła się w tył, nie wiedząc, że Ed stoi tuż za nią”, podawał tabloid. Na szczęście artyście nic się nie stało i kilka godzin później znów bawił się na imprezie księżniczki.

Księżniczka Beatrice zakochana!

Księżniczka Beatrice (pol. Beatrycze) wciąż rzadko pojawia się publicznie, ale zawsze gdy tak się dzieje, media spekulują na temat jej partnerów. Przez kilka lat była związana z Dave’em Clarkiem. Wiadomo jednak, że na przełomie 2005/2006 roku spotykała się z Paolo Liuzzo. Ich związek zakończył się, gdy do mediów dotarła informacja o jego powiązaniach ze śmiercią amerykańskiego studenta.

Od września 2018 roku związana jest z Eduardo Mapelli Mozzim, 38-letnim deweloperem, który do tego jest milionerem. Eduardo, choć starszy od Beatrycze tylko o cztery lata, jest już rozwiedziony i ma czteroletniego syna z poprzedniego związku. Nic dziwnego, że ich relacja wzbudzała spore kontrowersje.

Zobacz też: Ślubna kreacja księżniczki Beatrice jest naprawdę wyjątkowa. Ma to związek z Elżbietą II

O życiu prywatnym wnuczki królowej nie pisze się jednak tak często, jak to jest w przypadku Harry’ego i Williama. Ta trzyma się raczej z dala od mediów, ale wynika to nie z jej decyzji, ale głównie z tego, że Beatrice jest dopiero dziesiąta w kolejce do brytyjskiego tronu. Jej życie nie wydaje się więc tak ciekawe w oczach Brytyjczyków, a szalona kapeluszniczka po prostu musi się z tym pogodzić...  

1/8
Europejskie księżniczki: Beatrycze
Copyright @East News
1/8

Kim jest księżniczka Beatrice? To wnuczka królowej Elżbiety II, córka księcia Andrzeja i księżnej Sarah, oraz starsza od dwa lata siostra księżniczki Eugenii.

2/8
Księżniczki Beatrice i Eugenia
Copyright @East News
2/8

W Wielkiej Brytanii o niej i o jej siostrze mówiono, że są „najbrzydszymi księżniczkami na świecie”. Wraz z upływem czasu dziewczyny wyładniały i choć nikt już ich tak nie nazywa, to jednak haniebny tytuł pozostał.

3/8
Brytyjska sukcesja tronu, księżniczka Beatrycze i księżniczka Eugenia
Copyright @East News
3/8

Przykry tytuł nie powstał przypadkowo – nie chodziło tylko i wyłącznie o urodę czy brak wyczucia stylu, ale przede wszystkim o to, że rodzice bardzo rzadko pokazywali się z dziewczynkami publicznie.

4/8
Copyright @
4/8

O księżniczce Beatrice głośno zrobiło się siedem lat temu, gdy na ślubie księcia Williama i księżnej Kate założyła dość nietypowy kapelusz w kształcie... deski klozetowej. Od tamtej pory zaczęto bacznie przyglądać się członkini rodziny królewskiej, która dotychczas trzymała się raczej z dala od mediów.

5/8
księżniczka Beatrice, księżniczka Beatrycze
Copyright @East News
5/8

Co prawda styl Beatrice pozostawiał wtedy wiele do życzenia, to trzeba przyznać, że swoją lekcje odrobiła. Choć do wyszukanych i pełnych klasy stylizacji Kate wciąż wiele jej brakuje, to jednak zaskarbiła sobie sympatię Brytyjczyków... działalnością charytatywną.

6/8
księżniczka Beatrice, księżniczka Beatrycze
Copyright @East News
6/8

Serca fanów royal family podbiła jednak przede wszystkim swoją nietypową pasją. Niewielu wie, że księżniczka Beatrice jest... królową organizowania imprez! Mówi się, że z pośród europejskich księżniczek jest najbardziej szalona.

7/8
Księżniczka Beatrice, Edoardo Mapelli Mozzi
Copyright @Instagram
7/8

Księżniczka Beatrice (pol. Beatrycze) rzadko pojawia się publicznie, a media kiedyś rozpisywały się na temat jej partnerów. Plotki zniknęły kiedy w 2018 roku związała się z Edoardo Mapellim Mozzim. W 2020 roku para wzięła skromny, ale piękny ślub, a teraz spodziewają się pierwszego dziecka.

8/8
księżniczka Beatrice, księżniczka Beatrycze
Copyright @East News
8/8

Sama Beatrice również trzyma się z dala od mediów, głównie dlatego, że chce prowadzić normalne życie – jest dziesiąta w kolejce do brytyjskiego tronu, więc jej życie nie jest tak ciekawe w oczach Brytyjczyków. Szalona kapeluszniczka po prostu musi się z tym pogodzić...

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.