KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Właścicielka „klozetowego” kapelusza, która sprzedaje ubrania w sieci. Kim jest księżniczka Beatrice?

Nazywa się ją „brzydszą siostrą Kopciuszka”

Gabriela Czernecka 10 sierpnia 2019 09:01

Wnuczka królowej Elżbiety II, starsza siostra księżniczki Eugenii, córka księcia Andrzeja i księżnej Sarah. Kim jest księżniczka Beatrice? W Wielkiej Brytanii o niej i o jej siostrze mówiono, że są najbrzydszymi księżniczkami na świecie. Wraz z upływem czasu dziewczyny wyładniały i choć nikt już ich tak nie nazywa to jednak haniebny tytuł pozostał. Znajomi opisują Beatrice przede wszystkim jako mistrzynię organizowania imprez, a jaka jest naprawdę? Niedawno skończyła 31 lat. Poznajcie bliżej wnuczkę królowej! 

Księżniczka Beatrice - kim jest wnuczka królowej Elżbiety II?

Gdy była dzieckiem przylgnął do niej (i do jej siostry Eugenii) tytuł najbrzydszej księżniczki na świecie. I nie chodziło tylko i wyłącznie o jej urodę czy brak wyczucia stylu, ale o to, że rodzice bardzo rzadko pokazywali się z nimi publicznie. To sprawiło, że brytyjska prasa pozwalała sobie na niewybredne żarty, że książę Andrzej wstydzi się swoich córek.

Z czasem Beatrice wraz z siostrą coraz częściej zaczęły pojawiać się na imprezach i wielkich galach. Księżniczki postanowiły znaleźć sposób na to, by głośno było nie tylko o wnukach królowej (m.in. Williamie i Harrym), ale także o nich. Od jakiegoś czasu o księżniczce Eugenii mówi się w kontekście jej ślubu, który odbędzie się w październiku tego roku, a niestety księżniczka Beatrice jak na razie pozostaje w drugim rzędzie... Dziś świętuje 30. urodziny, a niewielu wie, czym tak naprawdę się zajmuje. Postanowiliśmy przybliżyć Wam jej sylwetkę.

Księżniczka Beatrice: szalona kapeluszniczka

O księżniczce Beatrice głośno zrobiło się siedem lat temu, gdy na ślubie księcia Williama i księżnej Kate założyła dość nietypowy kapelusz w kształcie… deski klozetowej. Od tamtej pory zaczęto bacznie przyglądać się członkini rodziny królewskiej, która dotychczas trzymała się raczej z dala od mediów. 

Co prawda, jej styl wtedy pozostawiał wiele do życzenia, to dziś trzeba przyznać, że swoją lekcje odrobiła. Choć do wyszukanych i pełnych klasy stylizacji Kate wciąż wiele jej brakuje to jednak zaskarbiła sobie sympatię Brytyjczyków... działalnością charytatywną. Swój szalony kapelusz wystawiła na aukcję, a niebotyczną sumę, za jaką go sprzedano oddała na cele charytatywne. 

Księżniczka Beatrice: królowa imprez

Serca fanów royal family podbiła jednak przede wszystkim swoją nietypową pasją. Niewielu wie, że księżniczka Beatrice jest… królową organizowania imprez! Mówi się, że z pośród europejskich księżniczek jest najbardziej szalona. Na jej imprezy uczęszczają same gwiazdy, nic więc dziwnego, że zawsze dzieje się tam coś godnego zapamiętania. 

Z pewnością jedną z imprez księżniczki Beatrice już do końca życia będzie pamiętał Ed Sheeran oraz James Blunt. „Było około 20 gości, wśród nich Sarah Ferguson, James Blunt i jego żona Sofia Wellesley. W pewnym momencie wszyscy zaczęli rozmawiać o przyznawaniu tytułów i James Blunt zażartował, że chciałby otrzymać tytuł rycerski. Beatrice, która była w świetnym nastroju, powiedziała, że może to zaaranżować i chwyciła miecz ceremonialny”, podawał w ubiegłym roku The Sun.

„Wszyscy doskonale się bawili, a żart nadawał ton całej imprezie. James klęknął na jedno kolano, jakby byli w Pałacu Buckingham. Beatrice trzymając broń ponad Bluntem, powiedziała: Nadaję ci tytuł Sir Jamesa, tak jak to się robi w Pałacu. Jednak źle oceniła wagę miecza i zamiast lekko dotknąć nim jego ramienia, zamachnęła się w tył, nie wiedząc, że Ed stoi tuż za nią”, podawał tabloid. Na szczęście artyście nic się nie stało i kilka godzin później znów bawił na imprezie księżniczki. 

Księżniczka Beatrice zakochana! 

Księżniczka Beatrice (pol. Beatrycze) wciąż rzadko pojawia się publicznie, ale zawsze gdy tak się dzieje, media spekulują na temat jej partnerów. Od sześciu lat Beatrice jest związana z Dave'em Clarkiem. Wiadomo jednak, że na przełomie 2005/2006 roku spotykała się  z Paolo Liuzzo. Ich związek zakończył się, gdy do mediów dotarła informacja o jego powiązaniach ze śmiercią amerykańskiego studenta.

Od września zeszłego roku spotyka się z Eduardo Mapelli Mozzim, 34-letnim deweloperem, który do tego jest milionerem. Eduardo, choć starszy od Beatrice tylko o cztery lata, jest już rozwiedziony i ma dwuletniego syna z poprzedniego związku. Nic dziwnego, że ich związek wzbudza spore kontrowersje.

O życiu prywatnym wnuczki królowej nie pisze się jednak tak często, jak to jest w przypadku Harry'ego i Williama. Ta trzyma się raczej z dala od mediów, ale wynika to nie z jej decyzji, ale głównie z tego, że Beatrice jest dopiero dziewiąta w kolejce do brytyjskiego tronu. Jej życie nie wydaje się więc tak ciekawe w oczach Brytyjczyków, a szalona kapeluszniczka po prostu musi się z tym pogodzić...  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.