Zobaczcie zdjęcia!

Ksenia Krasko 19 lipca 2020 14:15

To wspaniała wiadomość dla fanów rodziny królewskiej: księżniczka Beatrice wzięła ślub z ukochanym, Edoardo Mapelli Mozzi! Zakochani pobrali się 17 lipca podczas prywatnej ceremonii na zamku w Windsorze, a kilka dni po uroczystości, na którą zaproszono tylko krewnych i najbliższych przyjaciół, opublikowano pierwsze oficjalne zdjęcia pary młodej. Nie da się ukryć, że kreacja panny młodej robiła wrażenie, a zainspirowała ją sama królowa Elżbieta II.

Suknia ślubna księżniczki Beatrice

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi ogłosili swoje zaręczyny we wrześniu 2019 roku, po kilkuletniej znajomości. Mężczyzna ma za sobą rozwód i wychowuje kilkuletniego syna z poprzedniego związku. Ich ślub miał odbyć się w maju, jednak z powodu pandemii koronawirusa, zakochani zmienili datę i zrezygnowali z tradycyjnie wystawnej ceremonii.

Oprócz królowej i księcia Filipa, na uroczystości nie mogło zabraknąć najbliższych pary młodej. Druhną Beatrice była jej siostra, księżniczka Eugenia, a pan młody zdecydował, że jego świadkiem będzie 4-letni synek. Książę Andrzej zaprowadził córkę do ołtarza, jednak jego zdjęcia nie będą publikowane ze względu na skandal, związany z jego znajomością z Jeffreyem Epsteinem.

Elżbieta II z uwagą nadzorowała przygotowania do ślubu wnuczki, ponieważ zależało jej, aby młodzi przeżyli piękne chwile pomimo trudności, jakie musieli pokonać. Być może dlatego ślubna kreacja księżniczki Beatrice była tak wyjątkowa. W tym uroczystym dniu panna młoda miała na sobie suknię vintage, pożyczoną od babci, a całość uzupełniła przepiękna tiara, również należąca do królowej.

Zobaczcie zdjęcia! 

1/7
Księżniczka Beatrice, ślub
Copyright @Benjamin Wheeler/Press Association/East News
1/7

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi pobrali się 17 lipca 2020 roku.

2/7
Księżniczka Beatrice, ślub
Copyright @Benjamin Wheeler/Press Association/East News
2/7

Ze względu na pandemię koronawirusa, młodzi przełożyli ślub. Postanowili jednak nie czekać, i zdecydowali się na skromną ceremonię, w otoczeniu rodziny i najbliższych przyjaciół.

3/7
Księżniczka Beatrice, królowa Elżbieta II
Copyright @East News / Getty Images
3/7

Królowa Elżbieta II pragnęła, aby wnuczka jak najlepiej zapamiętała ten ważny moment w jej życiu. Dlatego Beatrice miała wyjątkową kreację ślubną – pożyczoną od babci.

4/7
Królowa Elżbieta II
Copyright @Getty Images
4/7

Suknia vintage, projektu Normana Hartnella, przepięknie prezentuje się na obu przedstawicielkach rodziny królewskiej. Elżbieta II założyła ją na premierę filmu „Lawrence z Arabii” w 1962 roku.

5/7
Księżniczka Beatrice, królowa Elżbieta II
Copyright @East News / Getty Images
5/7

Także przepiękna tiara na głowie księżniczki Beatrice pochodzi z kolekcji królowej. Obie wzięły w niej ślub!

6/7
Królowa Elżbieta II, książę Filip
Copyright @Getty Images
6/7

Tiara zdobiła głowę Elżbiety II w listopadzie 1947 roku podczas ślubu z księciem Filipem.

7/7
Księżniczka Beatrice, Edoardo Mapelli Mozzi
Copyright @Instagram
7/7

Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi poznali się kilka lat temu. Zaręczyli się w 2019 roku.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…