Selma Blair
Fot. Instagram @selmablair
Z ŻYCIA GWIAZD

Poruszające wyznanie Selmy Blair: „Cierpię, ale muszę i chcę wyzdrowieć”

Aktorka nie poddaje się w walce z chorobą

Ksenia Krasko 14 lutego 2020 10:45
Selma Blair
Fot. Instagram @selmablair

Selma Blair w 2018 roku ujawniła, że zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Aktorka nie ukrywa, że walka z chorobą nie należy do najłatwiejszych, a o postępach leczenia regularnie opowiada fanom za pośrednictwem Instagrama.

Selma Blair o chorobie na Instagramie

Aktorka szczerze przyznaje, że nigdy nie wie, czego oczekiwać od swojego umysłu i ciała. Jej chorobie towarzyszą takie objawy, jak zaburzenia pamięci, ataki paniki, osłabienie nóg (z tego powodu musi chodzić z laską) i problemy z koordynacją.

Selma Blair otwarcie mówi, że jej największym wsparciem jest ośmioletni syn. Był jedną z pierwszych osób, które dowiedziały się, w jak poważnym stanie jest aktorka. W poruszającej rozmowie z magazynem The Time wyznała, że przygotowuje go na najgorsze. „Powiedziałam mu, że zaczęłam przygotowywać się na śmierć, a on stwierdził, że chce, żebym została skremowana”.

Selma Blair przyznała ostatnio na swoim Instagramie, że choroba zaczyna odbierać jej siły. „Czuję się chora. Tak się dzieje. [...] To są długie noce. Prawie wszystkie noce. Moje mięśnie na twarzy i szyi są tak skurczone i napięte, że nie mogę nawet znaleźć sposobu na ich rozciągnięcie. A próbowałam przez trzy godziny”, ujawnia.

„Miałam grypę żołądkową. Dzięki, Arthur! [syn Selmy Blair – przyp. red.] [...] ale to mnie nie zabije”, dodaje aktorka. „Popełniłam błąd w zeszłym tygodniu, na ulicy. Nie pamiętam ani tego, ani bólu, ale powiedziano mi, że moja kostka jest skręcona. To sprawia, że ​​czuję się jeszcze bardziej krucha”, czytamy.

„Nadal czuję się samotna, bezbronna i boję się o przyszłość jako samotna mama. Nie umieram bardziej niż ktokolwiek inny. Po prostu cierpię. [...] Muszę wyzdrowieć. Chcę wyzdrowieć. Chociaż nie wiem, co to tak naprawdę znaczy”, pisze aktorka. „Przesyłam wam wszystkim uspokajające ciepło. Wszyscy tego potrzebujemy”.

Ze względu na stan zdrowia, Selma Blair zrezygnowała z kariery. Jednym z ostatnich projektów, w których wzięła udział, jest serial Another Life, który pojawił się na platformie Netflix w lipcu zeszłego roku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is the thing. I feel sick. This is what happens. There is no bright light of glamour. Of course. It is long nights. Almost all nights. My muscles in my face and neck are in spasm. Or so tight I can’t even find a way to stretch. And I have been trying for three hours. On the ground stretching. I have had the stomach flu. Thanks Arthur! And I am even more sideways now. For now. But I am not killed by it. I am strong enough not to be taken down any more than the average bear. That’s great news. Excellent reassurance. I recover. I stepped wrong last week. In the street. I don’t remember it happening. Or the pain. I was told. And my ankle is sprained and it makes me feel even more fragile. A simple ankle sprain. And I am lucky on a million counts. I know. And I am still feeling alone and vulnerable and scared about the future as a single mom. I’m not dying any more than anyone. I am just hurting. It feels like I am just breaking down. So there’s a truth to give to anyone else feeling this way. It’s just miserable. And scary. To feel unwell. I am so sorry. This is just me to you. In the early hours of the morning. Cause I don’t know what else to do and I want so much to do better. May the silver lining surround us all. And guide us out of the darkest. Thank you all for being the biggest loves. I am in a slow time. I need to recover. I want to recover. And I don’t know what that even really means. 💛. I send you all a reassuring warmth. We all need it. #receivership

Post udostępniony przez Selma Blair (@selmablair)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.